Úspory.cz >> Hypotéky >> Hypotéky na výstavbu

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Hypotéky na výstavbu

Hypotéku můžete samozřejmě využít také v případě, že stavíte rodinný dům. I na výstavbu se běžně hypotéky poskytují. Banka vám ale nejspíš nepošle celou částku ihned, ale v několika splátkách. Je to dáno tím, že stavba vzniká postupně a banka se tím jistí, aby její peníze nepřišly vniveč. Připravte se také na to, že při každé splátce musíte bance doložit stav rozestavěnosti objektu – v takovém případě se ale už nedělá dražší odhad ceny, ale jen rychlé posouzení stavby odborníkem. Pokud ale stavba postupuje běžným způsobem, banka vám nebude dělat žádné problémy.

Podobně jako u hypotéky, kterou si lidé berou na byt, musíte také u hypotéky na výstavbu prokázat svůj příjem. Při procesu žádosti hypotéku se příjem stanovuje na základě potvrzení o příjmech od zaměstnavatele nebo z daňového přiznání. Ten je pro banku klíčovým dokladem pro stanovení výše hypotéky. Banka také stanoví odhad ceny vašeho budoucího domu.

Naopak u hypotéky na výstavbu většinou nemusíte dokladovat čerpání úvěru fakturami. Banku zajímá jen výsledek - rostoucí stavba. Tato administrativní zátěž známá z běžných účelových úvěrů tady odpadá. Hypotéky na výstavbu jsou ve všech směrech výhodné, i když je jejich administrace trochu složitější než třeba v případě koupě bytu nebo hotového domu.

Chci výhodnou hypotéku

TIP