\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Jak získat hypotéku? Poradíme vám

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Jak získat hypotéku? Poradíme vám

Hypotéku je možné získat v řádu několika miliónů korun. Základním parametrem je zástavní hodnota nemovitosti, na základě které se určí konečná výše hypotéky. Poté záleží na příjmech a celkové bonitě klienta. Banka si vždy ověří, jaké příjmy i výdaje žadatel má, a zda bude schopen úvěr splácet. Teprve po zohlednění všech kritérií se banka rozhodne, zda a v jaké výši hypotéku schválí.

 

Nejen příjmy, ale i výdaje jsou důležité

Mezi počítané příjmy patří pravidelný příjem ze zaměstnání či podnikání, rodičovské příspěvky, výživné, renty i příjmy z pronájmů. Nezáleží však pouze na příjmech, ale také na výdajích. Všechny pravidelné platby snižují celkové příjmy žadatele a tedy i jeho bonitu. Sem patří další úvěry, leasingy, ale také pojištění a náklady na vedení domácnosti. 

 

O hypotéku je možné žádat ve více lidech

Nejsou-li příjmy jednoho žadatele dostatečné, je možné o úvěr žádat ve více lidech. Tím se příjmy zvyšují a šance získat hypotéku jsou výrazně vyšší. To je obvyklé zejména u manželů. Zde zas záleží, zda mají manželé děti. Děti znamenají náklady a tedy další snížení příjmů. 

Chci výhodnou hypotéku