\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Prodej bytu s hypotékou

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Prodej bytu s hypotékou

Jak jistě víte, hypotéka je dlouhodobý úvěr až na 40 let. To je velmi dlouhá doba, během které se může změnit celý Váš život. Jako mladý člověk si můžete koupit garsonku, která Vám však přestane za pár let stačit. Nebo si hypotéku sjednáte jako manželé, ale po pár letech se shodnete na rozvodu. Nebo si vezmete hypotéku na velký dům, ale časem zjistíte, že mnohem raději budete bydlet v bytě v centru města. Hypotéka se však musí platit dále. Jaká jsou řešení pro situace, když v hypotéce nechcete z různých důvodů pokračovat?

 

Hypotéku lze prodat

Je důležité si uvědomit, že byt koupený na hypotéku je ve Vašem osobním vlastnictví. To znamená, že s ním můžete manipulovat, a tedy jej i prodat. A spolu s bytem prodáte i svou hypotéku. Ideální je, pokud se Vám podaří sehnat kupce, který byt odkoupí i s Vaší stávající hypotékou. Administrativa je v takovém případě velmi jednoduchá. 

 

Pokud by však chtěl kupující hypotéku vlastní, tak je nutné počkat na její vyřízení. Poté Vám bude cena za byt uhrazena a Vy ze získaných peněz uhradíte svou hypotéku. To je však nutné naplánovat na konec fixního období, abyste neplatili pokutu za předčasné splacení hypotéky.

Chci výhodnou hypotéku