\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Úrokové sazby hypoték

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Úrokové sazby hypoték

Podle čeho zjistíte, zda je hypotéka opravdu výhodná? Pro hypotéky i běžné spotřebitelské úvěry platí, že hlavními ukazateli výhodnosti úvěru je především hodnota RPSN nikoliv jen úroková sazba. Hodnota RPSN je označení pro roční procentní sazbu nákladů a zahrnuje veškeré náklady, které s poskytnutým úvěrem souvisí. Patří sem tedy nejen úroková sazba, ale také poplatky, splátky či správa.

 

Porovnání úrokových sazeb nestačí

Pokud tedy hledáte nejvýhodnější hypotéku, porovnání úrokových sazeb u hypotéky nestačí. Úroková sazba je pouze jedna z hodnot, které ovlivňují celkovou cenu hypotéky. Ve výsledku Vás tak může vyjít levněji hypotéka s vyšší úrokovou sazbou a bez poplatků oproti hypotéce s nízkým úrokem ale s vysokými poplatky za správu a vedení účtu.

 

Online porovnání hypoték

Užitečným pomocníkem při porovnání výhodnosti jednotlivých hypoték jsou online porovnávače. Ty Vám porovnají jednotlivé produkty dle všech možných kritérií. Sami si pak můžete nejlepší produkty detailně prostudovat a ověřit si, který z nich se Vám vyplatí nejvíce. Online porovnání Vám navíc zabere jen pár minut Vašeho času, je nezávazné a zdarma.

Chci výhodnou hypotéku