Úspory.cz >> Penzijní připojištění >> Češi stále více spoří na důchod
Aktuality

Češi stále více spoří na důchod

23.03.2011 Penzijní připojištění

Začátkem letošního roku vydalo ministerstvo financí srovnání o počtu sjednaných penzijních připojištění v ČR za rok 2010. Z této statistiky vyplývá, že stále více Čechů si spoří na důchod. Nicméně tempo růstu je trochu pomalejší než v předchozích letech.

Penzijní připojištění je oblíbený, bezpečný a výhodný typ spoření na důchodový věk. Toto spoření je dotováno a sledováno státem a pojistník má možnost daňového zvýhodnění. Dále je možné získávat příspěvky na spoření od zaměstnavatele. Hlavním účelem penzijního připojištění jsou příspěvky ve stáří ke státnímu důchodu. V současné době se na finančním trhu nachází deset penzijních fondů, přičemž mezi nejznámější patří Penzijní fond České pojišťovny.

Podle informací ministerstva financí si penzijní připojištění stále udržuje stoupající tendenci, ale tempo růstu není tak intenzivní jako v minulých letech. Důkazem o tom je počet nově uzavřených penzijních připojištění. V roce 2010 to bylo 495 tisíc nových smluv, což je o 29 tisíc smluv méně než v roce 2009. Nicméně i přes tento nepatrný pokles, počet stále aktivních penzijních připojištění zaznamenal v roce 2010 oproti roku 2009 tříprocentní nárůst. V absolutních hodnotách je to 133 tisíc.

Protože penzijní připojištění je typ spoření dotovaného státem, stoupl i objem státních příspěvků. Za rok 2010 stát přispěl účastníkům penzijního připojištění 5,51 miliardami korun. Ve srovnání s rokem 2009 je to o 164 miliónů více.

Hodnocení článku:

Podobné články

Všechny aktuality
COVID-19