Úspory.cz >> Cestovní pojištění Brusel

Sjednejte si cestovní pojištění u nás

... a kromě skvělé ceny získejte i řadu výhod! Chci výhodné cestovní pojištění

Ročně pojistíme desítky tisíc
spokojených
klientů

Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty!

Cestovní pojištění Brusel

Cestovní pojištění do Bruselu

Hlavní město Belgie Brusel je významným evropským městem a vzhledem k tomu, že zde sídlí některé instituce Evropské unie a také NATO, bývá Brusel právem označována za “hlavní město Evropy”.

Historickým jádrem je půvabné náměstí Grand-Place. Náměstí je orámované měšťanskými budovami, které si zachovaly typický středověký vzhled. Právě tyto budovy dodávají celému náměstí jedinečný vzhled a zde se také konají významné slavnostní události. Nezapomeňte si také vyfotit oblíbené sochy čůrajícího chlapečka, holčičky a dokonce i psa.

Více informací o historii, kultuře a umění lze získat v mnoha zdejších muzeích. Významnými jsou Královské muzeum krásných umění a městské muzeum Broodhuis, jehož budova představuje 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa. Rozličné výstavy uměleckých děl nabízí tzv. Atomium. V královské zahradě stojí nádherné skleníky Serres van Lake, které je možné navštívit pouze na přelomu dubna a května. Jinak jsou veřejnosti nepřístupné.

Další možnosti zábavy skýtá kluziště Brussels Skates, obrázkové muzeum Belgisch centrum van het beeldverhaal či subtropický plavecký areál Océade s nejrůznějším vodními atrakcemi.

Brusel jako metropole Belgie je součástí Evropské unie a to znamená, že zde platí tzv. Evropský průkaz zdravotního pojištění. Občan Evropské unie má na základě tohoto průkazu nárok na zdravotní péči za podmínek jako občan Belgie. To však také znamená, že pokud je nutné uhradit doplatek, spoluúčast či uhradit lék, musí tak učinit.

Mnoho Čechů vyráží po Evropě pouze s průkazem a neuvědomuje si, že ceny zdravotní péče jsou několikanásobně dražší než u nás. V případě nutnosti ošetření jsou poté nemile překvapeni vysokými spoluúčastmi a doplatky za léky. Proto je vhodnější mít uzavřené cestovní pojištění, které se na cenu neptá a uhradí vše, co souvisí s případnou léčbou úrazu či nemoci.

Chci výhodné cestovní pojištění