\
Úspory.cz >> Cestovní doklady - vydávání, termíny, poplatky

Sjednejte si cestovní pojištění u nás

... a kromě skvělé ceny získejte i řadu výhod! Chci výhodné cestovní pojištění

Ročně pojistíme desítky tisíc
spokojených
klientů

Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty!

Cestovní doklady - vydávání, termíny, poplatky

Cestovní doklady jsou zapotřebí prakticky vždy, když se rozhodnete pro opuštění území České republiky a krátkodobému či dlouhodobému vycestování někam do zahraničí. Důležité jsou pro cestovní doklady vydávání, termíny, poplatky. V případě, že nevíte, jakým způsobem se o doklady postarat, pak určitě stojí zato se přímo informovat o tom, jakým způsobem všechno efektivně řešit. Podívejme se tedy na konkrétní záležitosti, které se administrativy okolo samotných cestovních dokladů týkají.

Typy pasů

Jestliže momentálně nutně potřebujete cestovní doklad, pak bude nezbytné vydat se na konkrétní obecní úřad, kde vám potřebné cestovní doklady, tedy cestovní pas vydají. Pořídit si můžete jak klasický pas se strojově čitelnými údaji, anebo takzvaný rychlý pas, jenž tímto bezpečnostním prvkem nedisponuje. Prvně jmenovaný pas platí pro osoby starší 15 let po dobu 10 let. U mladších osob je doba platnosti omezena na polovinu, tedy 5 let. Cena činí celkem 600 korun pro starší osoby a mladiství pod 15 let zaplatí 100 korun.

Rychlý pas

Pokud potřebujete cestovní doklad opravdu expresně, pak se připravte na to, že vás to bude něco stát. Pokud si podáte žádost, tak pas dostanete za pouhé 2 dny. Ze zákona mají ale úřady na vydání až 15 dnů. Pas stojí celkem 1500 korun. U mladších osob je cena stanovena na 1000 korun. Dnes jsou pro tyto cestovní doklady vydávání, termíny, poplatky a další záležitostí nutností. Ideální je si navíc uzavřít i cestovní pojištění třeba na uspory.cz.

Chci výhodné cestovní pojištění