\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Postup refinancování hypotéky

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Postup refinancování hypotéky

Platíte u své hypotéky vysoké úroky? Refinancujte ji! Refinancování hypotéky je účinný způsob, jak si vylepšit podmínky u své původní hypotéky. A to platí zejména pro současnou dobu, kdy se úrokové sazby u hypoték pohybují kolem tří procent. Pokud se Vám právě blíží konec fixace, neváhejte a začněte s refinancováním hypotéky včas. 

 

Správné načasování je důležité

Refinancování hypotéky má svůj ideální postup. Důležité je správné načasování. Proto se v první řadě podívejte, kdy konkrétně Vám končí fixace úroků. O možnosti refinancování se začněte zajímat alespoň tři měsíce před tímto datem. Nejprve si zjistěte vše o Vaší stávající hypotéce (úroková sazba, poplatky, atd.) a poté začněte hledat nové nabídky. 

 

Oslovte konkurenční banky i hypoteční poradce

Při hledání výhodnější nabídky použijte všechny dostupné možnosti. Využijte online srovnání, oslovte vybrané banky a nechte si poradit od hypotečního poradce. Na základě získaných informací si budete schopni udělat jasnější představu o tom, co reálně můžete získat. Získané nabídky si potom jednoduše porovnejte a vyberte tu nejlepší. Nejlepší nabídku potom předložte své bance. Je možné, že Vám sama nabídne stejné podmínky. Pokud ne, zahajte refinancování.

Chci výhodnou hypotéku