\
Úspory.cz >> Hypotéky >> Jak spočítat hypotéku?

Získejte výhodnou hypotéku ...

... a vyřešte své bydlení jednou provždy! Chci výhodnou hypotéku

Zajistíme nejnižší úrokové sazby.

Bezplatná konzultace se SPECIALISTOU

Jak spočítat hypotéku?

Zajímá Vás, jak vysokou hypotéku byste mohli dostat? Výši hypotéky nelze jednoduše vypočítat. Na internetu si sice můžete pomocí hypoteční kalkulačky vypočítat výši hypotéky, ale částka bude pouze orientační. Skutečnou výši hypotéky Vám sdělí až konkrétní hypoteční banka a to na základě všech údajů, které ji budete muset doložit. Na výši hypotéky se podílí zejména výše příjmu žadatele a jeho výdaje i počet žadatelů. 

 

Čím vyšší příjem, tím vyšší hypotéka

Je logické, že čím vyšší příjem či příjmy máte, tím spíše získáte vysokou hypotéku. Je třeba si však uvědomit, že hypotéka je závazek na desítky let, a Vaše příjmy se v průběhu splácení mohou změnit i několikrát. A bohužel nejen k lepšímu. To platí také pro výdaje, které narostou zejména spolu s příchodem rodiny a dětí. Hypoteční splátky v rodinném rozpočtu často znamenají nejvyšší výdaj. Proto je třeba velmi důkladně zvážit, co si opravdu můžete dovolit.

 

Nezapomínejte na výdaje

Šanci na získání hypotéky ovlivňují pravidelné výdaje. To znamená, že vysoké příjmy neznamenají žádnou záruku pro získání hypotéky. Pokud zároveň platíte vysoký nájem, další dvě půjčky, leasing a živíte ženu a dvě děti, pak tyto výdaje Vaše příjmy znatelně snižují. Pro banku je nejlepší klient ten, který je nejméně zatížený jinými závazky. 

Chci výhodnou hypotéku