Úspory.cz >> Cestovní pojištění Istanbul

Sjednejte si cestovní pojištění u nás

... a kromě skvělé ceny získejte i řadu výhod! Chci výhodné cestovní pojištění

Ročně pojistíme desítky tisíc
spokojených
klientů

Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty!

Cestovní pojištění Istanbul

Cestovní pojištění do Istanbulu

Istanbul je městem nacházejícím se na hranici dvou kontinentů - Evropy a Asie. Díky tomu je toto město spojením dvou zcela odlišných kultur. O město se v minulých staletí neustále bojovalo, a proto si prošel i řadou změn názvů. Istanbul byl v minulosti znám také jako Konstantinopol, Byzantion či Cařihrad.

Díky neustálému protínání se evropské a muslimské kultury je Istanbul městem, které má co nabídnout zejména po stránce historické a kulturní. Většina významných památek se nachází v evropské části města. Dominantou je Sulejmanova mešita, postavená v dobách vlády slavného Sulejmana Nádherného. Na břehu řeky Bospor stojí komplex empírových budov tvořící Reprezentační palác, který údajně způsobil bankrot země. Tak byla jeho výstavba nákladná.

Město má typický ráz malých a úzkých uliček, tradičních obchůdků a restaurací, kde lze ochutnat místní speciality a tradiční jídla. Pro nákupy jsou ideální místní tržiště. Tím největším je tzv. Velký bazar, kde na turisty čeká na 400 krámků a stánků s nejrůznějším zbožím.

Rozmanitost města láká turisty z celého světa a také Češi sem rádi jezdí strávit prodloužené víkendy. Istanbul je městem na hranicích s Asií, a vzhledem k odlišné kultuře zde hrozí více než v evropských městech žaludeční potíže. Někdy si vystačíte s vlastními léky, jindy je nutné vyhledat lékařskou pomoc. Ta zde není špatná, ale rozhodně je velmi drahá.

Proto je vhodné mít uzavřené cestovní pojištění, které případnou lékařskou péči zaplatí. Pojištění se vztahuje na ošetření, léky, operace, hospitalizaci i nutné převozy. Toto vše by Vás mohlo stát i sta tisíce korun dle závažnosti úrazu či nemoci. Cestovní pojištění Vás přitom vyjde pouze na pár desítek korun za každý den dovolené.

Chci výhodné cestovní pojištění
;