Úspory.cz >> Cestovní pojištění Varšava

Sjednejte si cestovní pojištění u nás

... a kromě skvělé ceny získejte i řadu výhod! Chci výhodné cestovní pojištění

Ročně pojistíme desítky tisíc
spokojených
klientů

Srovnejte nabídky pojišťoven za méně než 2 minuty!

Cestovní pojištění Varšava

Cestovní pojištění do Varšavy

Metropole našeho východního souseda Polska Varšava je městem, kde se protkávají kultury a tradice západní a východní Evropy. Na současný vzhled města měly vliv dvě významné události ve 20. století - druhá světová válka a socialistický režim. Válečné události byly příčinou zničení desítek památek, ke kterým bohužel následný režim nebyl příliš citlivý. Naštěstí se podařilo zachovat historické centrum, které je nyní součástí kulturního dědictví UNESCO.

Mezi památky, které se podařilo obnovit, patří zejména královský hrad Krolewski, jehož výstavba byla zahájena ve 13. století, centrum města Staré město (Stare Miasto), založené ve stejném období jako hrad, Nové Město (Nowe Miasto) či pozůstatky městských hradeb Barbakan.

Monumentální stavbou je také Palác kultury a vědy, jehož výstavbu zahájil svým nápadem samotný Joseph Stalin. Jeho výstavba byla dokončena v roce 1955 a se svými 234,5 metry je Palác největší stavbou v Polsku. Původně sloužil k propagandistickým účelům, dnes je budova využívána jako technické muzeum.

Evropa má velmi bohatou historii a jednotlivé evropské metropole se mohou pyšnit zajímavými památkami z dob dávné minulosti. Nejinak je tomu také v případě Varšavy, kterou Češi navštěvují v rámci jednoho dne či víkendu. Tyto víkendy slibují příjemné zážitky a vzpomínky. Ne vždy tomu tak musí být.

Pro pocit větší bezpečnosti při cestování je proto lepší mít uzavřené cestovní pojištění a to i v případě jednodenního výletu za české hranice. I v tak krátké době se může přihodit nehoda či úraz, kvůli kterému budete muset ihned vyhledat lékařskou pomoc a ta je velmi drahá. Nechte podobné škody raději zaplatit pojišťovnu a ne vlastní peněženku. Své těžce vydělané peníze utrácejte příjemněji, třeba za výlety po evropských městech.

Chci výhodné cestovní pojištění