Úspory.cz >> Pojištění >> Povinné ručení >> Kupní smlouva na auto – VZOR
Tip!

Pořizujete si nové auto? Nezapomeňte na povinné ručení. S vyhledáním nejvhodnějšího pojištění Vám rádi pomůžeme. Online si porovnáte nabídky povinného ručení, vyberete tu nejvhodnější a během pár minut můžete mít nejlevnější pojistku pro Vaše auto uzavřenou.

Chci nejlevnější povinné ručení

Kupní smlouva na auto – VZOR

Kupní smlouva na auto patří k nejžádanějším vzorům smluv. Dobrou smlouvou omezíte rizika, která při koupi ojetého vozu mohou vzniknout.

Dobrá kupní smlouva

Ve smlouvě nesmí být napsané, že jde o koupi auta tak "jak stojí a leží". Tím by se prodávající zbavil veškeré odpovědnosti za skryté vady. Není nutná žádná speciální formulace. Odpovědnost za vady má prodávající půl roku (fyzická osoba) nebo dva roky (autobazar) přímo ze zákona. Pro jistotu lze uvést, že "opotřebení vozidla nezbavuje prodávajícího odpovědnosti za skryté vady". Zjistí-li kupující po převzetí vozidla závady, na které nebyl upozorněn, má nárok na slevu z kupní ceny. Zabraňuje-li závada užívání automobilu, pak je možné od kupní smlouvy odstoupit.

Je-li vůz po havárii, mělo by to býti uvedeno ve smlouvě. Při zamlčení může vzniknout nárok na slevu či odstoupení od smlouvy. Netýká se menších závad typu poškrábaný lak, odřený nárazník apod.

Jakmile kupující obdrží od prodávajícího všechny doklady, měl by co nejdříve na vozidlo uzavřít povinné ručení, aby mohl vozidlo používat.

Chci ušetřit na povinném ručení

Povinné ručení pro luxusní vozidla - kolik stojí?

18. 6. 2018

Projížďka luxusním autem je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Pokud patříte mezi jejich obdivovatele, možná vás bude zajímat, na kolik vychází jejich pojištění. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost.

Celá aktualita

Pojišťovny nabízí superlevné havarijní pojištění k povinnému ručení

29. 1. 2018

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, havarijní pojištění si řidiči sjednat mohou, ale také nemusí. V České republice jej má uzavřena zhruba třetina vlastníků motorových vozidel. Zbývajícím dvou třetinám se nelíbí buď vysoké pojistné, nebo vlastní starší auto.

Celá aktualita

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Náležitosti smlouvy

  • identifikace smluvních stran (prodávající a kupující)
  • prohlášení prodávajícího, že je majitelem automobilu
  • přesná identifikace automobilu - SPZ, tovární značka, typ, číslo motoru, karosérie, číslo technického průkazu, rok výroby, barva
  • seznam příslušenství a doplňků (zimní pneumatiky, střešní nosič apod.)
  • počet najetých kilometrů
  • předávané dokumenty a klíče
  • popis závad
  • ustanovaní, že je kupní smlouva sepsána dle občanského zákoníku
  • výše a způsob zaplacení kupní ceny
  • podmínky přihlášení, odhlášení a převodu automobilu, příp. plnou moc k těmto úkonům

Vzor kupní smlouvy na auto ve formátu PDF

Vzor kupní smlouvy na auto ve formátu DOC

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 983 573 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny NetBrokers holding, kde významnou roli hraje i společnost ePojištění.cz největší český online porovnávač a prodejce pojištění. Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Zelená karta ihned

Zelenou kartu Ihned e-mailem Originál obdržíte zítra poštou

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více.

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 983 573 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.