Úspory.cz >> Povinné ručení >> Povinné ručení pro luxusní vozidla - kolik stojí?
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Povinné ručení pro luxusní vozidla - kolik stojí?

18.06.2018 Povinné ručení Projížďka luxusním autem je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Pokud patříte mezi jejich obdivovatele, možná vás bude zajímat, na kolik vychází jejich pojištění. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost.

Až se zase s upřímným povzdechem ohlédnete za projíždějícím Maserati, Ferrari či jiným luxusním vozidlem, pomyslete na to, jak drahý musí být provoz takového auta. Vysoká není jenom pořizovací cena, ale také údržba, pohonné hmoty, opravy a samozřejmě i pojištění. Zapomeňte na to, že byste povinné ručení na luxusní vůz sehnali za pár tisíc korun ročně. Příliš nepomůže ani bonus za bezeškodní průběh, akční nabídky a další zvýhodňující kritéria. Luxusní vůz je drahý ve všech směrech.

Nepřeplácíte povinné ručení?
Porovnejte si ceny v naší kalkulačce.

Srovnat ceny povinného ručení

Povinné ručení luxusních aut vychází na desítky tisíc ročně

Pojištění supersporťáků a drahý aut je bez diskuse luxusní záležitostí a nemusí jít o nový vůz. Důvodem je samozřejmě fakt, že vybavení takových vozů je na jiné úrovni. Navíc jsou zpravidla vybavená velmi výkonnými motory. Pro lepší představivost se podívejte na ceny povinné ručení u vybraných vozů, které by si pořídil muž ve věku kolem 30 let a s trvalou adresou v Praze.

 

Typ vozidla

Rok výroby

Povinné ručení/rok

Porsche Panamera

2010

10 029 Kč

Maserati Ghibi

2014

11 719 Kč

Lamborghini Gallardo

2013

24 953 Kč

Ferrari 360

2001

26 266 Kč

Bentley Continental GT

2006

26 266 Kč

Audi A6

2012

32 306 Kč

Zdroj: online kalkulačky pojišťovny Allianz

 

Ceny se samozřejmě mohou lišit, pokud použijete kalkulačku jiného pojistitele, nebo online srovnávače povinného ručení. Ceny se mohou výrazně lišit, a proto se vyplatí porovnat si více nabídek mezi sebou.

Tipy, jak ušetřit na povinném ručení

Luxusní vozy by si měli pořizovat pouze ti, kteří mají dostatek financí na jejich bezproblémový a bezpečný provoz. V případě pojištění aut lze využít pár tipů, jak získat levnější a přitom stále kvalitní povinné ručení. Hodit se vám budou, ať už si pojišťujete drahý vůz nebo auto za “normálnější” cenu.

 
  1. Porovnání povinného ručení online - výše jsme uvedli, že ceny povinného ručení se mohou hodně lišit mezi nabídkami různých pojistitelů. Díky online porovnávačům snadno zjistíte, která z pojišťoven nabízí nejlepší cenu.

  2. Využívejte slevy - pojišťovny mezi sebou vedou konkurenční boj, a proto přichází s různými akčními nabídkami. Slevu nabízí například za sjednání povinného ručení online, za uzavření povinného ručení a havarijního pojištění najednou nebo slevu za jednorázovou roční platbu.

  3. Bonus za bezeškodní průběh - jezdíte-li bez nehody, pojišťovna vám každý rok přidělí bonus. Povinné ručení může zlevnit až o 60 %. Navíc je přenositelný, takže pokud změníte vůz nebo pojišťovnu, bonus si stále nesete sebou.

  4. Pojištění na staršího pojistníka - nižší věk je u povinného ručení přihoršujícím kritériem. Spousta řidičů proto pojistnou smlouvu uzavírá například na své rodiče nebo dokonce prarodiče, aby na povinném ručení ušetřili.

Pozor na velká města - pokud bydlíte v Praze nebo jiném větším městě, za povinné ručení si opět připlatíte. Naopak obyvatelé menších měst, obcí a vesniček zaplatí méně. Proč? Ve větším městě hrozí větší riziko způsobení dopravní nehody.

Štítky: havarijní pojištění | luxusní auta | povinné ručení |

Hodnocení článku:

Podobné články

Proč je pravidelná revize pojistných smluv důležitá a jak na to

14.11.2023

Aby bylo pojištění k něčemu, musíte se o něj starat. Za prvé všechny smlouvy mějte uloženy na jednom místě a pro každou mějte zvláštní složku, do níž budete vkládat s ní související dokumenty. Za druhé u smluv kontrolujte datum sjednání, pojistné hodnoty i rozsah krytí a dbejte na jejich průběžnou aktualizaci.

Celá aktualita

Pojišťovny nabízí superlevné havarijní pojištění k povinnému ručení

29.01.2018

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, havarijní pojištění si řidiči sjednat mohou, ale také nemusí. V České republice jej má uzavřena zhruba třetina vlastníků motorových vozidel. Zbývajícím dvou třetinám se nelíbí buď vysoké pojistné, nebo vlastní starší auto.

Celá aktualita

Jak postupovat při nákupu nového vozu

04.09.2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20.02.2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezdíte v zimě autem? Poradíme vám, jak auto správně zazimovat

12.11.2016

Existují motoristé, kteří z rozličných důvodů nepoužívají automobil během zimních měsíců. Nemusí jít vždy o sváteční řidiče, kteří se obávají nepříznivého počasí. Zdaleka ne každý auto v zimě potřebuje. Nebo používá jen některá ze svých aut. V takovém případě je důležité auto, případně motorku, na zimu důkladně připravit.

Celá aktualita

Co byste měli vědět před nákupem auta?

27.10.2016

Vybírat značku, typ a motorovou variantu nového vozu, je ta snadnější a zábavnější část nákupu auta. Důležité je také zvážit osobní nároky na vůz, financování jeho koupě a také pojištění. Co všechno bystě měli vzít v úvahu, před tím, než si vysněný nový vůz koupíte?

Celá aktualita

Čas na přezouvání pneumatik se blíží, na co dát pozor?

03.10.2016

S nástupem podzimu se blíží také ideální čas na přezutí vašeho auta do zimních pneumatik. Přezout auto můžete buď svépomocí, případně v pneuservisu. Máme pro vás několik tipů, jak vše zvládnout bez chyb a bez zbytečného stresu.

Celá aktualita

Supersporty a veteráni: Jak se pojišťují drahá a vzácná auta?

11.08.2016

Supersportovní auta jsou sice spíš zbytečným statusovým symbolem, snad každý ale ocení jejich mnohdy osobitou krásu. Přece to nejsou auta, ale také pěkné technické artefakty. Jak se ale supersportovní vozy pojišťují? A co drahé sběratelské kousky? Pojistit neobvyklá auta je většinou poměrně těžké a také drahé.

Celá aktualita
Všechny aktuality