Úspory.cz >> Pojištění >> Povinné ručení >> Plná moc k přepisu vozidla - VZOR
Tip!

Pořizujete si nové auto? Nezapomeňte na povinné ručení. S vyhledáním nejvhodnějšího pojištění Vám rádi pomůžeme. Online si porovnáte nabídky povinného ručení, vyberete tu nejvhodnější a během pár minut můžete mít nejlevnější pojistku pro Vaše auto uzavřenou.

Chci nejlevnější povinné ručení

Plná moc k přepisu vozidla a zastupování - VZOR

Při přepisu vozidla je z právního hlediska nejprve nutné uzavření kupní smlouvy. Vlastnictví k vozidlu přechází na kupujícího v okamžiku, kdy je vozidlo předáno, a od tohoto okamžiku přecházejí na nového vlastníka všechny povinnosti.

Povinnosti prodávajícího

Po uzavření kupní smlouvy musí prodávající vozidlo odhlásit na odboru dopravy z evidence vozidel. K tomu jsou nutné tyto doklady:

 • kupní smlouva
 • osvědčení o registraci
 • technický průkaz
 • živnostenský list (pokud bylo vozidlo provozováno na IČ)

Na dopravním odboru se nechá zapsat do technického průkazu odhlášení vozidla a poté jsou doklady předány kupujícímu.

Když je vozidlo převedeno, zaniká také povinné ručení. Povinné ručení zaniká při převodu až dnem, kdy to pojistník oznámí pojištovně. Pouhý převod tedy nepostačuje k tomu, aby povinné ručení zaniklo - je nutné změnu vlastníka nahlásit na pojištovně co nejdříve. Je dobré mít od nahlášení změny vlastníka na pojištovně doklad pro případ sporů o to, jestli byla pojištovně uvedená skutečnost nahlášena. Tímto věc s přepisem pro prodávajícího končí.

Povinosti kupujícího

Jakmile kupující obdrží od prodávajícího všechny doklady, měl by co nejdříve na vozidlo uzavřít povinné ručení, aby mohl vozidlo používat.

Poté je třeba navštívit stanici technické kontroly, kde je nutné na své jméno provést evidenční kontrolu. Pokud není na vozidle platná technická kontrola, je nutné provést měření emisí a technickou kontrolu. Její součástí je i evidenční kontrola a v tom případě ji není nutné absolvovat samostatně. Jako poslední krok nový majitel požádá o přihlášení vozidla u příslušného dopravního odboru.

Nemůžete-li se k přepisu dostavit osobně, je možné nechat provést registraci někoho kdo vše vyřídí za vás, na základě vaší plné moci. Tu není třeba mít úředně ověřenou.

Chci ušetřit na povinném ručení

Povinné ručení pro luxusní vozidla - kolik stojí?

18. 6. 2018

Projížďka luxusním autem je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Pokud patříte mezi jejich obdivovatele, možná vás bude zajímat, na kolik vychází jejich pojištění. Rozhodně se nejedná o levnou záležitost.

Celá aktualita

Pojišťovny nabízí superlevné havarijní pojištění k povinnému ručení

29. 1. 2018

Zatímco povinné ručení je dané zákonem, havarijní pojištění si řidiči sjednat mohou, ale také nemusí. V České republice jej má uzavřena zhruba třetina vlastníků motorových vozidel. Zbývajícím dvou třetinám se nelíbí buď vysoké pojistné, nebo vlastní starší auto.

Celá aktualita

Jak postupovat při nákupu nového vozu

4. 9. 2017

Koupě nového vozidla je podobně zásadní krok jako koupě vlastní nemovitosti. Také v tomto případě se jedná o dlouhodobé rozhodnutí na mnoho let, které stojí stovky tisíc korun. Je tedy logické, že bychom výběru nového auta měli věnovat více pozornosti než jeden letmý pohled.

Celá aktualita

5 tipů, jak mít spotřebu auta pod kontrolou

20. 2. 2017

Provoz auta rozhodně není levnou záležitostí. Na mysli nemáme pouze koupi auta, ale také jeho údržbu, servis, opravy a náklady na pohonné hmoty. Pravdou je, že nejvíce šetří provozní náklady přístup samotného řidiče. Řidič může ovlivnit i spotřebu auta. Existují tipy, díky kterým vaše náklady za pohonné hmoty klesnou. Které to jsou?

Celá aktualita

Náležitosti smlouvy

 • platný doklad totožnosti nebo živnostenský list či koncesní listinu, výpis z OR
 • plnou moc (v případě zastupování)
 • osvědčení o registraci vozidla (malý technický průkaz)
 • technický průkaz (v TP potvrzené odhlášení vozidla z jiného správního obvodu)
 • zákonné pojištění na nového majitele (na toho, na koho se vozidlo bude registrovat)
 • protokol o evidenční kontrole vozidla
 • registrační značky vozidla - pokud se jedná o přepis z jiného kraje (obě vrátit, v ceně přepisu jsou nové)
 • platnou technickou kontrolu (pokud je na vozidle platná technická kontrola, stačí zápis v TP nebo protokol)
 • doklad o zástavním právu váznoucím na silničním motorovém vozidle a přípojném vozidle, bylo-li zřízeno
 • cizinci potřebují doklad o povolení k pobytu nebo o udělení azylu na území ČR, není-li provozovatel silničního motorového vozidla a přípojného vozidla občanem České republiky
 • jedná-li se o vozidlo na leasing - předložení leasingové smlouvy

Vzor plné moci k přepisu vozidla ve formátu PDF

Vzor plné moci k přepisu vozidla ve formátu DOC

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 983 573 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny NetBrokers holding, kde významnou roli hraje i společnost ePojištění.cz největší český online porovnávač a prodejce pojištění. Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Zelená karta ihned

Zelenou kartu Ihned e-mailem Originál obdržíte zítra poštou

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více.

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 983 573 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.