Úspory.cz >> Běžné účty >> Moderní banky, část první - mBank
Aktuality

Moderní banky, část první - mBank

23. 5. 2016 Běžné účty Banky dříve nabízely spoustu variací běžných účtů tak, aby vyhověly specifickým zájmovým skupinám. Především studentské tarify nabízely mladým lidem výhody, jako bezplatné vedení účtu či jednorázové (a někdy i dlouhodobé) finanční úlevy či příspěvky přímo na konto od banky.

Dnes je již situace o poznání lepší a výhodnější, především pro nás - vlastníky účtu. Některé banky konečně překročily přežitek rozdělování klientů na více či méně potřebné a nabízejí výhody pro všechny. Zatím nejvstřícnější přístup zvolily banky mBank, Air Bank, Equa bank a Fio banka. V následujících článcích si krátce přiblížíme jejich hlavní výhody.

mBank chce být nejlepší

Osobní účet mKonto od mBank je v praxi velmi pozitivně hodnocen odbornou sférou i samotnými klienty. Tato banka staví na přehlednosti a férovém přístupu, proto si zakládá na tom, aby její podmínky byly jasně čitelné, bez drobného písma plného nesrozumitelných a nesmyslných ustanovení. Díky tomu se nemusíte obávat skrytých poplatků. Běžný účet od mBank (zde) má rovněž další výhody

Kromě toho lze na běžný účet mBank získat výhody, jako v současnosti stále probíhající akce 500 Kč bonus při založení účtu. Bonus platí do konce měsíce května, avšak mBank pořádá podobné akce dost často, čímž efektivně zatraktivňuje a upevňuje svoji pozici férové banky.

mBank rovněž staví na výhodných půjčkách, přičemž po většinu své existence nabízí nejvýhodnější podmínky. Jejich nabídka mPůjčka (zde) garantuje přehlednost a sází na maximální jednoduchost.

Poplatky jsou minulostí

Některé banky stále nutí své klienty platit za vedení účtu či dokonce zpoplatňují provedení plateb přes internet. mBank je další z řady moderních bank, jenž tyto zažité stereotypy odmítly a zřízení účtu i využívání jejích dalších služeb lze opravdu doporučit.

Bylo by velmi vhodné, kdyby si z nových mladých bank vzaly poučení ty zaběhlé. Doby, kdy konkurence neexistovala jsou již přes dvacet let minulostí a právě mladé banky ukazují, že lze fungovat bez toho, aby si jejich klient ťukal na čelo, případně ztrácel nervy nad všemi těmi nesmysly, které se občas objevují u smluvních podmínek.

Takové praktiky se dnes označují jako „šmejdské“, a ty by společnost, které lidé svěřují své peníze, měla rázně odmítnout.

Štítky: bankovní poplatky | hodnocení bank | mBank | srovnání běžné účty |

Hodnocení článku:

Podobné články

5 nejčastěji využívaných funkcí mobilního bankovnictví. Umí je i vaše banka?

18. 9. 2018

Spousta Čechů vlastnících chytrý telefon si svůj život bez mobilního bankovnictví už neumí představit. Svůj účet mohou jednoduše kontrolovat a ovládat prostřednictvím telefonu. Stačí mít připojení na internet. Víte ale, co všechno moderní mobilní bankovnictví už dokáže? Pojďme si představit jedny z nejvyužívanějších funkcí.

Celá aktualita

Přišli jste o platební kartu nebo nálepku? Jednejte rychle

27. 6. 2018

Ztráta nebo krádež osobních dokladů včetně platebních karet a nálepek je sama o sobě nepříjemná událost. U platební pomůcek navíc hrozí riziko jejich zneužití. Nechcete-li zbytečně přijít o peníze, je nutné reagovat co nejrychleji. Zloději totiž velmi dobře vědí, že jde bojují s časem.

Celá aktualita

Běžné účty: Je studentský účet nutnost?

25. 8. 2017

Studentský život není laciný. Student musí být z něčeho živ, rád se baví a samotná studia také něco stojí. Zdaleka ne každý student má na tolik movité rodiče, aby mohl studovat a bavit se bez toho, aniž by sám přiložil ruku k dílu. Většina studentů si proto přivydělává, a s tím souvisí i potřeba dobrého a zároveň levného osobního účtu. Je lepší speciální bankovní účet pro studenty nebo klasický běžný účet?

Celá aktualita

Bezkontaktní platby: Co potřebujete vědět?

6. 3. 2017

Možnost bezkontaktního placení využívají milióny zákazníků po celém světě. A Česká republika není výjimkou, právě naopak. Čeští spotřebitelé si bezkontaktní platby více než oblíbili a prostřednictvím platebních karet platí častěji než vybírají hotovost u bankomatů.

Celá aktualita

Spořicí účty a úročení – žádná sláva, ale alespoň něco

1. 9. 2016

Úroky na spořicích účtech jsou nízké, neznamená to však, že byste neměli spořicí účet používat. Hlavně proto, že jeho zřízení a vedení bývá zadarmo nebo jen velmi nízkými poplatky. Jak se vám zhodnotí peníze na spořicím účtu a jaké jsou další výhody tohoto finančního produktu?

Celá aktualita

Běžný účet je obvykle zdarma, pozor ale na různé triky bank

16. 6. 2016

Téměř každá banka v současnosti nabízí vedení běžného účtu zdarma. To lze jedině ocenit, je tu však jedno velké ale. Banky většinou vedení běžného účtu zdarma nějak omezují a dá se dokonce říci, že nějaké peníze spojené s provozem svého bankovního účtu zaplatíte téměř vždy. Podívejte se, kde po vás banky budou chtít peníze a jak se zbytečnému placení vyhnout.

Celá aktualita

České banky nabízí běžné účty pro děti i mladistvé. Jaká je aktuálně nabídka pro rok 2016?

27. 5. 2016

Běžný účet je naprosto běžná záležitost. Alespoň pro dospělého. S pomocí běžného účtu spravujeme své finance, hradíme pravidelné platby a platíme nákupy. České banky však jdou s dobou a běžné účty nenabízí pouze pro dospělé od 18 let, ale i pro malé děti a dospívající mládež. K čemu je to dobré?

Celá aktualita

GE Money Bank se změní na Moneta Money Bank

27. 4. 2016

Za pár dnů dojde na českém bankovním trhu k největší změně vlastníka za posledních deset let od fúze UniCredit Bank s Živnobankou. GE Money Bank, čtvrtá největší česká banka změní svého vlastníka a s tím vymění i svůj název a logo. Nový vlastník nabídne k prodeji 51 procent akcí na burze a to již 6. května.

Celá aktualita
Všechny aktuality