\
Úspory.cz >> Nejlevnější pojistka na blbost

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Nejlevnější pojistka na blbost

Určitě jste již někdy zaslechli o “pojistce na blbost”. Víte však, o co přesně se jedná, a co taková “pojistka na blbost” kryje? Velká část lidí ví nebo alespoň tuší, že se jedná o odpovědnostní pojištění, které je primárně určeno podnikajícím subjektům. Částečně mají pravdu, skutečně se jedná o pojištění odpovědnosti. Toto pojištění je však určené všem bez rozdílu - podnikatelům i běžným občanům, protože všichni mohou ve svém životě či profesi způsobit škodu dalším osobám na jejich zdraví či majetku.

Pojištění odpovědnosti není pouze jedno

A právě proto, že pojištění odpovědnosti si může sjednat občan České republiky, lékař, architekt i truhlář na vesnici, existuje více variant. Základní variantou, která je určená pro všechny občany, je pojištění odpovědnosti občana v běžném životě. Je určeno pro situace, kdy sousedovi neúmyslně vytopíte byt, v obchodě omylem rozbijete drahé zboží a v horším případě srazíte dětského lyžaře na horách a způsobíte mu vážná zranění.

Podnikatelé si mohou uzavřít pojištění odpovědnosti dle oboru. Může se jednat například o pojištění přerušení provozu či pojištění odpovědnosti silničního dopravce. Pro vybraná povolání, jako jsou například lékaři, veterináři, advokáti, notáři, daňoví auditoři či architekti, je uzavření pojištění profesní odpovědnosti dokonce stanovené zákonem.

Nejznámějším odpovědnostním pojištěním je povinné ručení, které se správně nazývá pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem motorového vozidla. Také toto pojištění je zákonné a je určeno majitelům provozovaných a řádně registrovaných vozidel na území ČR.

Porovnání pojištění odpovědnosti

“Pojistka na blbost” je standardním produktem v nabídce všech pojišťoven. Jejich parametry jsou však mnohdy velmi rozdílné, a proto je důležité si jednotlivé produkty mezi sebou porovnat. S tím vám pomohou on-line srovnávače pojištění. Z pohodlí svého domova si během pár minut kompletně vyřídíte nejlevnější pojistku na blbost.

Chci pojištění odpovědnosti