Úspory.cz >> Jak získat nejvýhodnější pojištění na "blbost"
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Jak získat nejvýhodnější pojištění na "blbost"

Ať už v běžném životě nebo při provozování povolání nebo podnikání můžete snadno a především neúmyslně způsobit škodu svým sousedům, cizím lidem i zaměstnavatelům na jejich majetku a bohužel i zdraví. Zapomeňte na omluvu, ta stačit nebude. Počítejte ale s tím, že po vás bude právem požadováno patřičné odškodné. Pro tyto případy se vyplatí mít sjednané pojištění na blbost neboli pojištění odpovědnosti.

Výše škody může dosáhnout pár korun i statisíců

Výše odškodného je omezená pouze u pojištění odpovědnosti zaměstnance vůči zaměstnavateli. Ten má právo v případě způsobené škody a prokázaného zavinění zaměstnance požadovat úhradu škody v maximální výši 4,5 násobku jeho platu. V případě tohoto typu pojištění na blbost je doporučován pojistný limit právě v této výši.

U pojištění odpovědnosti občana v běžném životě však žádný takový limit neexistuje a “viník” je vždy povinen uhradit škodu, kterou způsobí, a jejíž výši stanoví soud. Po uvedení nového občanského zákoníku v roce 2014 se výše odškodného rapidně zvýšila a to zejména v případech újmy na zdraví. U majetkových škod je výše škody daná hodnotou poškozeného majetku.

To znamená, že i v případě relativně drobné škody, vás může čekat povinnost uhradit odškodné ve výši až několika desítek tisíc korun. Stačí vytopit sousedův byt, náhodou vybaveného luxusním nábytkem a elektronikou, a škodu budete splácet i několik let. Sjednejte si raději pojištění na blbost a buďte na podobné případy dobře připraveni.

Získejte pojištění na blbost výhodně

I v tomto případě se vyplatí porovnat si více nabídek od konkurenčních pojišťoven a nespoléhat se na první nabídku. Pojišťovny nabízí rozličné varianty, rozsah pojištění i ceny. Pokud si pojištění porovnáte, snadno se dozvíte, která z pojišťoven vám nabídne nejvýhodnější pojištění na blbost s kvalitním rozsahem a za rozumnou cenu.

Chci pojištění odpovědnosti