\
Úspory.cz >> Pojištění odpovědnosti podnikatelů

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Pojištění odpovědnosti podnikatelů

Lidé podnikají nejen proto, aby si vydělali na živobytí. Podnikají zejména proto, aby dosáhli svých profesních i osobních cílů, vykonávali uspokojující a hodnotnou činnost, a splnili si svá přání. Podnikání však s sebou nese také rizika, která si běžně zaměstnaní lidé neumí představit. I malá chyba může zejména drobné podnikatele zruinovat ze dne na den.

Svou činností mohou podnikatelé způsobit škodu dalším osobám a její výše může být velmi vysoká. Bohužel tato rizika často podceňují samotní podnikatelé, kteří nejsou na tyto scénáře nijak připraveni. Každý podnikatel je však za svou činnost zodpovědný, a proto je jen a jen v jeho zájmu myslet i na takové případy. Řešením je odpovídající pojištění odpovědnosti podnikatelů.

Na jaké škody se pojištění odpovědnosti podnikatel vztahuje?

Běžné pojištění odpovědnosti podnikatelů je určeno všem osobám, které podnikají na základě živnostenského listu. Vybrané profese, u nichž hrozí výjimečně vysoká rizika, mají tuto povinnost dokonce stanovenou zákonem (např. advokáti, notáři, daňoví poradci, tlumočníci, lékaři, architekti a další).

Pojištění odpovědnosti se zpravidla vztahuje na újmy na zdraví, majetkové škody, finanční škody a právní náklady. Pojištění lze obvykle rozšířit o krytí škod vyplývajících z výkonu vlastnických, nájemních či obdobných vztahů a škody způsobené vadnými výrobky.

Pojišťovny rovněž nabízí doplňková připojištění, která se mohou vztahovat na škody vzniklé na věcech užívaných, na věcech vnesených a odložených, na životním prostředí či na škody vzniklé na území evropských států nebo kdekoliv na světě. Jednotlivé pojišťovny však mohou nabízet různý rozsah a podmínky.

Jak najít nejvýhodnější pojištění odpovědnosti podnikatelů?

Tento typ pojištění odpovědnosti nabízí každá pojišťovna, a proto se vyplatí porovnat si více konkurenčních nabídek. Učinit tak můžete snadno, aniž byste navštívili jedinou pojišťovnu osobně. Pojištění odpovědnosti si snadno a rychle porovnáte online a to platí pro celý proces uzavření pojištění od A do Z.

Chci pojištění odpovědnosti