\
Úspory.cz >> Pojištění občanské odpovědnosti za škodu

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Pojištění občanské odpovědnosti za škodu

Za chyby se pyká, říká lidové přísloví. A od zavedení nového občanského zákoníku v roce 2014 platí, že za chyby se také platí a ne málo. Do této doby měla v případě nehmotné újmy přednost omluva, nový zákoník však upřednostňuje finanční satisfakce. Je to logické. Poškození by v žádném případě neměli doplácet na škody, které jim způsobil někdo jiný.

Které škody kryje pojištění občanské odpovědnosti?

V běžném životě se různé škody stávají každý den. A pokud se přihodí zrovna vám, čeká vás nepříjemné placení. To ovšem neplatí tehdy, máte-li sjednané pojištění občanské odpovědnosti za škodu neboli lidově řečeno “pojistku na blbost”. Toto pojištění se obvykle vztahuje na škody, které můžete zavinit v běžném životě i zaměstnání. Mezi nejčastější škody patří vytopení souseda z důvodu špatně uzavřeného vodovodního kohoutu či prasklé hadice od pračky a škody na služebních vozidlech.

Další příklady nejčastějších škod v běžném životě:

    pád chodce na zasněženém či zledovatělém chodníku pád sněhu ze střechy, omítky či střešní krytiny na osobu či zaparkované vozidlo zranění osoby či zvířete psem dopravní nehoda zaviněná při jízdě na kole poškození či zničení zboží v obchodu

Výše uvedené škody nejsou nijak neobvyklé, následky však mohou ovlivnit život poškozeného na dlouhá léta. Závažnosti způsobené škody odpovídá také výše odškodného, která zejména v případech nehmotné újmy na zdraví může dosahovat i milionových částek. Viník bez uzavřeného pojištění není schopen takovou částku splatit ani do konce života.

Správné nastavení je důležité

Aby bylo pojištění občanské odpovědnosti za škodu skutečně efektní, musí mít správně nastavené parametry - rozsah pojištění a výše pojistných limitů. Porovnejte si pojištění odpovědnosti od více pojišťoven a zjistěte, která z nich vám nabízí kvalitní pojištění odpovědnosti za nejlepší cenu. Nejste-li si se svým výběrem jistí, bez váhání se obraťte na pojišťovacího odborníka a ptejte se.

Chci pojištění odpovědnosti