\
Úspory.cz >> Pojištění odpovědnosti pro OSVČ

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Pojištění odpovědnosti pro OSVČ

Podnikání je snem o tom, jak si vydělávat peníze svobodně a bez neustálého dozoru zaměstnavatele. Podnikání však není pouze sranda a snadný zisk, ale také neustálé riziko, že vaše podnikání nebude úspěšné, nebo že jej zastaví jedna drobná chyba s nedozírnými následky. To se týká zejména drobných a středních podnikatelů, které může zaviněná škoda na majetku či zdraví jiných osob dovést až k bankrotu.

Se zaviněnou škodou úzce souvisí povinnost zaplatit odškodné ve výši, již stanoví soud. Je-li škoda a odškodné příliš vysoké, může to podnikatele dovést až k ukončení podnikatelské činnosti. A odškodné bude dlouho poté splácet dalších x let. Tato situace by nekončila tak katastroficky, kdyby podnikatelé mívali sjednané pojištění odpovědnosti pro OSVČ. Bohužel většina podnikatelů toto pojištění považuje za vyhozené peníze a ignoruje jej.

Pojištění odpovědnosti podnikatelů a profesní odpovědnosti ?

Pojištění odpovědnosti si smí uzavřít každý, kdo podniká na základě živnostenského listu a hrozí mu reálné riziko způsobení škody jiným osobám. Existují však povolání, která tuto povinnost mají danou zákonem. Je to podobné jako v případě povinného ručení, které je dané zákonem pro všechna provozovaná vozidla.

Jedná se o pojištění profesní odpovědnosti a týká se vybraných povolání či profesí, u nichž hrozí riziko zavinění velmi závažných a vysokých škod. Tato povinnost se týká například lékařů, veterinářů, advokátů, notářů, daňových poradců, tlumočníků, architektů a dalších.

Která rizika pojištění odpovědnosti pro OSVČ kryje?

pojištění odpovědnosti pro OSVČ (podnikatele) kryje škody na zdraví a životě, na majetku, finanční škody a také náklady právního zastoupení. Skutečný rozsah pojištění záleží na konkrétním produktu a pojišťovně. Jednotlivé pojišťovny obvykle nabízí podobné produkty s lehce odlišným rozsahem, nabídkou doplňkového připojištění, pojistnými limity a samozřejmě také cenou.

Proto je důležité nebrat hned první nabídku na pojištění odpovědnosti a raději si jich porovnat více. Porovnání pojištění snadno provedete online na našich stránkách, kde se během krátké chvilky dozvíte, která česká pojišťovna vám nabízí kvalitní a přitom levné pojištění odpovědnosti pro OSVČ.

Chci pojištění odpovědnosti