\
Úspory.cz >> Pojištění odpovědnosti pro lékaře

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Pojištění odpovědnosti pro lékaře

Každé povolání má svá rizika. Některá povolání jsou však rizikovější a škody způsobené kvalifikovanými profesionály mohou mít nedozírné následky na životy jejich klientů a to platí zejména pro profese, které úzce souvisí s lidským zdravím (např. lékaři). Jediná chyba v jejich případě může znamenat zpackaný života klienta i samotného profesionála.

Proto mají vybraná povolání zákonem nařízenou povinnost mít uzavřené pojištění profesní odpovědnosti. Toto pojištění chrání nejen samotné odborníky před finančními důsledky způsobených škod, ale také jejich klienty. Ti si díky pojištění mohou býti jisti, že pokud udělá chybu i nejlepší z odborníků, bude jim tato chyba patřičně vynahrazena.

Pro koho je profesní pojištění povinné?

Pojištění odpovědnosti je všeobecně doporučovaným typem pojištění nejen v profesním, ale také v osobním životě. Pro vybrané profese je však toto pojištění povinné ze zákona. Svobodnou volbu mají však ve výběru pojišťovny, u které si pojištění profesní odpovědnosti sjednají.

Mezi profese, které musí mít uzavřené pojištění profesní odpovědnosti, patří:

  • poskytovatelé zdravotních služeb (soukromá zdravotnická zařízení, lékařské ordinace a polikliniky)
  • veterinární lékaři
  • poskytovatelé sociálních služeb
  • advokáti, notáři a další právnické profese
  • auditoři, daňoví poradci, účetní a další ekonomické profese
  • realitní kanceláře a správci nemovitostí
  • architekti
  • IT společnosti
  • a další

Pojištění odpovědnosti pro lékaře

Velmi důležitou profesí je lékař, jehož chyby mohou ovlivnit pacienta po zbytek jeho života. Náhrady za způsobené škody jsou v jejich případě extrémně vysoké, a proto jsou lékaři a další poskytovatelé zdravotnických služeb na prvním místě mezi profesemi, které musí mít sjednané pojištění profesní odpovědnosti.

Kromě újmy, kterou lékař svou činností může způsobit na lidském zdraví (případně i majetku - např. ukradené věci z čekárny), může pojištění odpovědnosti pro lékaře zahrnovat také pojištění vybavení ordinace a přerušení provozu (např. z důvodu nemoci).

Chci pojištění odpovědnosti