\
Úspory.cz >> Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

Získejte pojištění odpovědnosti

... rychle, online a za bezkonkurenční cenu!

Nabídky již od 300 Kč ročně!

Vyřízení za 5 minut

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

Pojištění odpovědnosti z výkonu povolání je určeno pro zaměstnance, kteří se obávají, že mohou svému zaměstnavateli způsobit škodu na jeho majetku (např. služební vůz, notebook, zařízení a další). Zaměstnavatel má v takovém případě zákonné právo vymáhat odškodné nejvýše do 4,5 násobku zaměstnancova měsíčního platu. Mezi lidmi i odbornou veřejností se pro tento typ pojištění ujal název pojištění na blbost.

Na co se pojištění na blbost vztahuje?

Zpravidla se pojištění odpovědnosti z výkonu povolání vztahuje na škody, které zaměstnanec způsobí pří výkonu povolání, případně na služebních cestách v rámci území České republiky nebo členských států Evropské unie.

Sjednáním pojištění odpovědnosti za škodu zaměstnance získáte:

 • pojištění pro případ škody zaměstnavateli při výkonu povolání
 • pojištění pro případ škody při řízení služebního vozidla (příp. manipulačního vozíku)
 • pojištění pro případ škody na svěřených služebních věcech (notebook, mobil, apod.)
 • Některé pojišťovny nabízí pojištění na blbost zahrnující také administrativní chyby.

  Pojistný limit stačí nastavit právě na 4,5 násobek měsíčního platu, protože vyšší úhradu nesmí zaměstnavatel požadovat. Od pojistného limitu se poté odvíjí výše pojistného, kterou lze upravit volbou výše spoluúčasti. Ta se pohybuje od 10 do 30 procent, přičemž minimální spoluúčast je obvykle stanovená na 1 000 korun. Nejčastěji lidé volí 10procentní spoluúčast.

  Příběh ze života zaměstnance

  Petr z Ostravy (45 let) denně pracuje s vysokozdvižným vozíkem, což bývá velmi náročná práce. Jednoho dne udělal chybu a z palety mu vypadlo velmi drahé zboží, které se při pádu zničilo a navíc poškodilo samotný vozík. Škoda byla vyčíslená na částce 150 tisíc korun. Petr měl naštěstí sjednané pojištěné odpovědnosti a pojišťovna za něho uhradila 4,5 násobek platu, což v jeho případě činilo 60 tisíc korun.

  Chci pojištění odpovědnosti