Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Běžné účty >> GE Money Bank se změní na Moneta Money Bank
Aktuality

GE Money Bank se změní na Moneta Money Bank

27. 4. 2016 Běžné účty Za pár dnů dojde na českém bankovním trhu k největší změně vlastníka za posledních deset let od fúze UniCredit Bank s Živnobankou. GE Money Bank, čtvrtá největší česká banka změní svého vlastníka a s tím vymění i svůj název a logo. Nový vlastník nabídne k prodeji 51 procent akcí na burze a to již 6. května.

Změnu nového názvu chystá GE Money Bank již několik měsíců a používat se začne již za pár dní 1. května. Své o tom vědí její klienti, kteří měli možnost se na výběru nového názvu podílet. Za výměnou názvu však stojí mnohem zásadnější událost, kterou je změna vlastníka. Americká nadnárodní skupina GE se rozhodla zaměřit pouze na průmyslové aktivity a své bankovní aktivity tlumí na celém světě.

Americké vedení se původně snažilo o přímý prodej. Nepodařilo se ji však nalézt jednoho vlastníka, který by byl ochoten zaplatit požadovanou cenu ve výši až 43,5 miliard korun. Z tohoto důvodu bude 51 procent akcií nabídnuto k prodeji na pražské burze. Jedna akcie by se měla prodávat za 68 až 85 korun. Konečnou cenu však určí až poptávka investorů.

Čtvrtá největší česká banka mění vlastníka

GE Money Bank patří k nejvýznamnějším hráčům na českém bankovním trhu. Z pohledu počtu klientu se jedná o čtvrtou největší banku a podle objemu aktiv o šestou největší banku v současnosti. Na český trh vstoupila již v roce 1997 a specializuje se především na domácnosti, malé a střední podniky a jejich finanční potřeby od běžných bankovních účtů, přes půjčky až po možnosti investování.

V roce 1998 převzala GE Money Bank zkrachovalou Agrobanku a od té doby významnou část její klientely tvoří drobní zemědělci. K dalšímu rozvoji došlo až v roce 2014, kdy došlo k zakoupení v té době jedné z největších leasingových společností na trhu, VB Leasing.

GE Money Bank čeká třetí rebranding. Tento bude největší

Každá velká společnosti alespoň jednou projde rozsáhlým rebrandingem neboli úpravou či změnou značky a loga. GE Money Bank změnila svůj název dokonce již dvakrát - poprvé na GE Capital Bank a podruhé na současnou GE Money Bank. Ve svém názvu ji však vždy zůstalo GE, což se nyní změní poprvé.

GE Money Bank chce svůj třetí rebranding provést razantně a bez zbytečného protahování. Podle odborníků je to tak správně. V názvu dojde k výměně GE za název Moneta. Přívěšek “Money bank” zůstane součástí názvu, aby nedošlo k úplnému narušení původní značky. Je možné, že v budoucnu se tohoto přívěšku zbaví úplně.

A proč název Moneta? Podle vedení banky by nový název měl evokovat českost banky. Na jejím výběru se podíleli i její klienti, kteří měli možnost hlasovat mezi návrhy jako Bohemica Bank, Felicia Bank, Xpera Bank, Bohemia Money Bank či Opera Bank. “Nový název by měl signalizovat, že jde o českou banku, a líbit se nejen stávajícím klientům, ale také pomoci při získávání zákazníků konkurence. Název se inspiruje římskou mytologií. Moneta byla bohyní paměti a vzpomínek a od jejího jména se odvozuje název pro peníze v řadě evropských jazyků,” vyjádřil se k novému názvu banky Tomáš Spurný, generální ředitel GE Money Bank.

Změna názvu a loga by neměla nijak zasáhnout klienty banky a způsobit jim jakékoliv potíže. "Veškeré platební karty, čísla účtů, bankovní spojení a podobně zůstanou beze změn. Stejně tak veškeré dokumenty a smlouvy zůstávají i nadále platné a účinné," potvrdila banka. K přejmenování kamenných poboček, bankomatů a dalších souvisejících předmětu dojde během měsíců května a června. Součástí změny bude i rozsáhlá kampaň v televizi, tisku i na internetu, jejíž hlavním cílem bude představení nové značky.

GE Money Bank mění strategii

O tom, že se bank připravovala na změnu dlouhé měsíce, svědčí i postupná změna strategie. Všimnout si ji mohli i její klienti. V minulosti GE Money Bank patřila k nejdražším bankám a to zejména v oblasti spotřebitelských úvěrů. To již není pravda. Například v únoru u své půjčky snížila úrok na 5,9 procenta, díky čemuž se její nabídka stala nejlevnější na trhu.

Změna, k níž se chystá GE Money Bank, je opravdu významnou události na českém bankovním trhu. Pokud nechcete, aby vám unikly další novinky o českých bankách a jejich produktech, sledujte Úspory.cz každý den.

Štítky: bankovní účet | běžné účty | GE Money Bank | Moneta Money Bank | prodej akcií | půjčka s úrokem 5 |

Hodnocení článku:

Podobné články

5 nejčastěji využívaných funkcí mobilního bankovnictví. Umí je i vaše banka?

18. 9. 2018

Spousta Čechů vlastnících chytrý telefon si svůj život bez mobilního bankovnictví už neumí představit. Svůj účet mohou jednoduše kontrolovat a ovládat prostřednictvím telefonu. Stačí mít připojení na internet. Víte ale, co všechno moderní mobilní bankovnictví už dokáže? Pojďme si představit jedny z nejvyužívanějších funkcí.

Celá aktualita

Přišli jste o platební kartu nebo nálepku? Jednejte rychle

27. 6. 2018

Ztráta nebo krádež osobních dokladů včetně platebních karet a nálepek je sama o sobě nepříjemná událost. U platební pomůcek navíc hrozí riziko jejich zneužití. Nechcete-li zbytečně přijít o peníze, je nutné reagovat co nejrychleji. Zloději totiž velmi dobře vědí, že jde bojují s časem.

Celá aktualita

Běžné účty: Je studentský účet nutnost?

25. 8. 2017

Studentský život není laciný. Student musí být z něčeho živ, rád se baví a samotná studia také něco stojí. Zdaleka ne každý student má na tolik movité rodiče, aby mohl studovat a bavit se bez toho, aniž by sám přiložil ruku k dílu. Většina studentů si proto přivydělává, a s tím souvisí i potřeba dobrého a zároveň levného osobního účtu. Je lepší speciální bankovní účet pro studenty nebo klasický běžný účet?

Celá aktualita

Bezkontaktní platby: Co potřebujete vědět?

6. 3. 2017

Možnost bezkontaktního placení využívají milióny zákazníků po celém světě. A Česká republika není výjimkou, právě naopak. Čeští spotřebitelé si bezkontaktní platby více než oblíbili a prostřednictvím platebních karet platí častěji než vybírají hotovost u bankomatů.

Celá aktualita

Spořicí účty a úročení – žádná sláva, ale alespoň něco

1. 9. 2016

Úroky na spořicích účtech jsou nízké, neznamená to však, že byste neměli spořicí účet používat. Hlavně proto, že jeho zřízení a vedení bývá zadarmo nebo jen velmi nízkými poplatky. Jak se vám zhodnotí peníze na spořicím účtu a jaké jsou další výhody tohoto finančního produktu?

Celá aktualita

Běžný účet je obvykle zdarma, pozor ale na různé triky bank

16. 6. 2016

Téměř každá banka v současnosti nabízí vedení běžného účtu zdarma. To lze jedině ocenit, je tu však jedno velké ale. Banky většinou vedení běžného účtu zdarma nějak omezují a dá se dokonce říci, že nějaké peníze spojené s provozem svého bankovního účtu zaplatíte téměř vždy. Podívejte se, kde po vás banky budou chtít peníze a jak se zbytečnému placení vyhnout.

Celá aktualita

České banky nabízí běžné účty pro děti i mladistvé. Jaká je aktuálně nabídka pro rok 2016?

27. 5. 2016

Běžný účet je naprosto běžná záležitost. Alespoň pro dospělého. S pomocí běžného účtu spravujeme své finance, hradíme pravidelné platby a platíme nákupy. České banky však jdou s dobou a běžné účty nenabízí pouze pro dospělé od 18 let, ale i pro malé děti a dospívající mládež. K čemu je to dobré?

Celá aktualita

Moderní banky, část první - mBank

23. 5. 2016

Banky dříve nabízely spoustu variací běžných účtů tak, aby vyhověly specifickým zájmovým skupinám. Především studentské tarify nabízely mladým lidem výhody, jako bezplatné vedení účtu či jednorázové (a někdy i dlouhodobé) finanční úlevy či příspěvky přímo na konto od banky.

Celá aktualita
Všechny aktuality