Úspory.cz >> ČKP
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Aktuality

Skončily nelegální machinace s vozidly?

27.04.2015

V lednu letošního roku vstoupila v platnost novela zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích, která mimo jiné zrušila tzv. polopřevody. Nově musí být všechna provozovaná vozidla řádně registrovaná na stávajícího majitele.

Celá aktualita

Povinné ručení opět podraží

04.03.2015

Loňský rok probíhal ve znamení zdražování povinného ručení. A nejinak tomu bude také letos. Pro tentokrát bude důvodem zásah vlády, která se rozhodla zrušit tzv. garanční příspěvek neboli příspěvek nepojištěných řidičů. Pojišťovnám tak narostou náklady, které zohlední právě ve výši pojistného.

Celá aktualita

Úřady se připravují na motoristy ignorující povinné ručení

26.02.2015

Motoristé, kteří si myslí, že po zrušení garančního příspěvku jim žádný trest nehrozí, jsou na omylu. Ministerstvo dopravy a vláda nyní chce urychlit ověřování platných pojistek, aby si úřady mohly na motoristy bez platného pojištění došlápnout. Nyní jim hrozí pokuta až do výše 40 tisíc korun.

Celá aktualita

Vláda zrušila pokuty za neplacené povinné ručení

22.01.2015

Na konci loňského roku odsouhlasila vláda zrušení tzv. garančního příspěvku, který platili motoristé za nesjednané či neplatné povinné ručení. Pojišťovny nyní varují, že kvůli zrušení garančního příspěvku budou nuceni opět zdražit pojistné.

Celá aktualita

Příspěvek nepojištěných byl zrušen. Čeká nás další vlna zdražování?

22.01.2015

Česká vláda se na konci loňského roku rozhodla definitivně zrušit příspěvek nepojištěných vlastníků vozidel. Novela zákona, která zrušení příspěvku potvrdila, vešla v platnost 15. ledna 2015. Vlastníci vozidel se již nemusí obávat vysokých pokut za nesjednané povinné ručení.

Celá aktualita