Úspory.cz >> Zdravá výživa
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Aktuality

Dietní potraviny, které nejsou dietní - část první

21.05.2016

Možná se snažíte shodit nějaké to kilo. Možná jste na internetu narazili na spoustu zaručeně účinných přípravků a náhražek stravy, které by vás měly nadbytečné váhy zbavit. Možná chcete změnit svůj jídelníček na zdravější a ulevit tak organismu od všech těch chemických koktejlů v potravinách. A možná prostě chcete žít vitálně.

Celá aktualita

Superpotraviny nemusí být exotického původu, najdeme je i u nás

30.04.2016

Tzv. Superpotraviny se stávají fenoménem zdravé výživy. Super proto, že obsahují ohromné množství antioxidantů, enzymů, vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin. Superpotraviny však nemusí vždy mít cizokrajný původ, najdeme je i u nás doma v Česku.

Celá aktualita

10 důvodů, proč by borůvky neměly chybět v jídelníčku

10.02.2016

Drobné, tmavě modré bobule borůvek jsou nejen sladké a šťavnaté, ale zároveň velice zdravé. Až tak zdravé, že jsou považovány za “superpotravinu”obsahující ohromné množství různých účinných látek, jež prokazatelně prospívají lidskému zdraví. Je velká škoda, že si lidé dopřávají borůvek jen v omezené míře.

Celá aktualita

Kdy je pití kávy zdravé a kdy nikoliv?

28.05.2015

Káva patří mezi oblíbené nápoje po celém světě. Obsahuje kofein, který potlačuje únavu a zvyšuje koncentraci a bdělost. Lidé ji pijí jen tak i jako podporu výkonu. O tom, zda je káva zdravá a v jakém množství se vedou nekonečné diskuse.

Celá aktualita

Nejezte potraviny, které škodí zdraví

07.05.2015

Zdravá výživa není vždy tak jednoznačná, jak mnozí lidé tvrdí. Existují potraviny, které jsou propagovány za zdravé, ale ve skutečnosti našemu zdraví nijak neprospívají. Ve velkém množství mohou navíc způsobovat narůst váhy a dokonce i zdravotní komplikace. Které to jsou?

Celá aktualita