Úspory.cz >> Levné půjčky
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Aktuality

Za posledních 7 let půjčky zlevnily téměř o polovinu

12.10.2018

Půjčky jsou stále levnější. Jenom za posledních 7 let kleslo průměrné RPSN téměř o polovinu na 10 %. Postupně také mizí veškeré poplatky související s poskytováním spotřebitelských půjček i hypoték. Přesto české půjčky nadále patří k nejdražším v západní Evropě. Dočkáme se jednou vyrovnaných podmínek?

Celá aktualita

Banky zlevňují půjčky. Tlačí je konkurence

30.11.2015

Konec finanční krize a zlepšující se ekonomická situace českých domácností se mimo jiné projevuje zvýšeným zájmem o spotřebitelské půjčky. Banky se této situace snaží využít a lákají domácnosti na výhodnější půjčky a nákupy na splátky. Vzájemný boj o nové klienty je tlačí ke snižování úroků.

Celá aktualita

Zkušenost s půjčkou mají již dvanáctileté děti

07.11.2015

Mezi dětmi se rozmohl nezdravý trend, který může ovlivnit jejich schopnosti hospodařit s penězi v dospělosti. Již dvanáctileté děti mají zkušenosti s půjčkami a to opakovaně. Příčinou je touha žít v nadbytku, přitom však nemají zdání, jak toho dosáhnout.

Celá aktualita

Víte, na co úvěrová společnost (ne)má právo?

02.09.2015

Chybí-li Vám peníze, vezměte si půjčku. Nabídka půjček je natolik široká, že si můžete půjčit od 500 korun až po několik desítek milionů. Půjčit si přitom můžete od bank i nebankovních úvěrových společností. Před tím, než se jim upíšete, si však zjistěte, zda o svých právech víte opravdu vše.

Celá aktualita

Riziko P2P půjček nese především investor

10.08.2015

Na českém trhu s půjčkami se pomalu a jistě usazují tzv. P2P půjčky. Tato nová platforma spočívá v přímém půjčování peněz mezi lidmi bez účasti bank či jiných úvěrových společností. Půjčky jsou poskytovány prostřednictvím internetových aukcí. V čem spočívají možná rizika P2P půjček?

Celá aktualita

Úvěrové společnosti úmyslně protahují administrativu spojenou s vyřízením půjčky

27.07.2015

Server bankovnipoplatky.com ve spolupráci s Navigátorem bezpečného úvěru zveřejnil výsledky testu bankovních a nebankovních společností. Při nezávislém testu bylo zjištěno, že úvěrové společnosti úmyslně protahují administrativu a rovněž klientům vnucují nevýhodné produkty.

Celá aktualita

Novela zákona o spotřebitelském úvěru posílí ochranu spotřebitele

13.07.2015

Česká vláda nyní pracuje na novele zákona o spotřebitelském úvěru, která bude vycházet ze směrnic Evropské unie. Hlavním cílem novely je posílení ochrany spotřebitelé a regulace spotřebitelských úvěrů. V důsledku změn zákona lze očekávat razantní úbytek nebankovních společností.

Celá aktualita

Predátorské úvěrové společnosti cílí na rizikové klienty

29.06.2015

Půjčky jsou jedním z největších byznysů. Lidé si peníze půjčovali, půjčují a vždy budou. Toho se chytají také nejrůznější bezejmenné firmy, které půjčky využívají k nelegálním a nepoctivým ziskům. Tyto predátorské společnosti neváhají použít netransparentní, neetické a mnohdy nezákonné praktiky.

Celá aktualita

1 2 »