Úspory.cz >> Srovnání půjček
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Aktuality

Rychlá půjčka - kdy se hodí?

29.06.2016

Rychlá půjčka je stále diskutovanějším tématem v rámci nebankovních úvěrů. Nedávná novela, která zpřísnila podmínky pro poskytování půjček, nyní spotřebitele více chrání. Nově totiž bude každý zájemce o poskytování půjček muset zažádat o svolení přímo Českou národní banku, zvládnout test o znalosti finančního trhu a v neposlední řadě také složit základní kapitál ve výši minimálně 20 milionů korun.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30.05.2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

V letních měsících stoupá počet půjček na dovolenou

01.09.2015

Celý rok dřiny vyžaduje patřičný odpočinek. Během léta tak stovky lidí vyráží strávit vysněnou dovolenou k moři, do hor či do exotických krajů. Ne každý si však může dražší dovolenou dovolit. Pro mnohé se řešením stane půjčka. Prosluněné zážitky však brzy vyprchají, ale nepříjemné splátky zůstanou.

Celá aktualita

Krajský soud zpochybnil důležitost RPSN

06.07.2015

Úvěrové společnosti jsou povinné uvádět RPSN u každé půjčky nad 5 000 Kč dle zákona o spotřebitelském úvěru. Tento údaj má spotřebiteli sloužit ke zhodnocení výhodnosti půjčky. Podle Krajského soudu v Praze však ve smlouvě nemusí být uvedené skutečné RPSN.

Celá aktualita

Predátorské úvěrové společnosti cílí na rizikové klienty

29.06.2015

Půjčky jsou jedním z největších byznysů. Lidé si peníze půjčovali, půjčují a vždy budou. Toho se chytají také nejrůznější bezejmenné firmy, které půjčky využívají k nelegálním a nepoctivým ziskům. Tyto predátorské společnosti neváhají použít netransparentní, neetické a mnohdy nezákonné praktiky.

Celá aktualita

Půjčky: Rizikovou skupinou jsou samoživitelky

15.06.2015

Život na dluh je vždy rizikový. Peníze na potřebné věci lze sice získat hravě, ale splatit vše řádně už tak snadné nebývá. To se týká zejména osob, které si půjčky berou doslova na “život”. Na splácení jim však jejich příjmy nestačí a jejich zoufalé snahy postarat se o rodinu často končí exekucemi.

Celá aktualita

Více než 90 procent Čechů si půjčuje opakovaně

04.05.2015

Češi mají půjčky rádi. Proč také ne? Díky půjčkám se snadno dostanou k penězům, které by jinak vydělávali dlouhé měsíce. Mnohem rychleji si mohou pořídit věci, na kterém jim jejich běžný plat nestačí. A navíc půjčovat si mohou opakovaně.

Celá aktualita