Úspory.cz >> Dieta

Aktuality

Dietní potraviny, které nejsou dietní - část první

21.05.2016

Možná se snažíte shodit nějaké to kilo. Možná jste na internetu narazili na spoustu zaručeně účinných přípravků a náhražek stravy, které by vás měly nadbytečné váhy zbavit. Možná chcete změnit svůj jídelníček na zdravější a ulevit tak organismu od všech těch chemických koktejlů v potravinách. A možná prostě chcete žít vitálně.

Celá aktualita

10 nejlepších dietních rad nejen pro nový rok

14.01.2016

Rozhodnout se shodit pár kil je první a také nejsnazší krok. Dalším krokem je změna zaběhnutých stravovacích návyků, které vaše rozhodnutí dovedou k úspěšnému cíli. Proto jsme si pro vás připravili souhrn nejlepších osvědčených dietních rad, se kterými se hubnutí stane hračkou.

Celá aktualita

Ovoce a zelenina do zdravého jídelníčku patří

30.07.2015

Výživoví specialisté neustále zdůrazňují význam ovoce a zeleniny v každodenním jídelníčku. Většina lidí však na tyto zásadní potraviny zapomíná a tím tělu nedodává potřebné vitamíny, minerály, vlákninu a další živiny. Denně by člověk měl sníst alespoň pět porcí ovoce či zeleniny.

Celá aktualita

Alergii může způsobit až 200 potravin

09.07.2015

Také jste si všimli, že se v restauracích objevily lístky se seznamem alergenů? Jedním z důvodů je nárůst počtu lidí trpících alergii na některou z uvedených potravin. Potravinové alergie přibývají, možnosti léčby jsou však značně omezené. Nejzákeřnější je přitom osm potravin. Které to jsou?

Celá aktualita

Nejezte potraviny, které škodí zdraví

07.05.2015

Zdravá výživa není vždy tak jednoznačná, jak mnozí lidé tvrdí. Existují potraviny, které jsou propagovány za zdravé, ale ve skutečnosti našemu zdraví nijak neprospívají. Ve velkém množství mohou navíc způsobovat narůst váhy a dokonce i zdravotní komplikace. Které to jsou?

Celá aktualita
COVID-19