Úspory.cz >> Motoristé
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned

Aktuality

Nejde jen o počet bodů. Kdy vám policie zabaví řidičák okamžitě?

01.05.2016

Bodový systém jistě přispěl k lepšímu chování řidičů na silnicích. Skutečnost, že k odebrání řidičského průkazu je potřeba nastřádat přestupky za dvanáct bodů. Policie vám ale může řidičák odebrat v některých případech ihned. Kdy? Pozor je nutné dávat hlavně na rychlost.

Celá aktualita

Budeme platit povinné ručení i za zahradní traktůrky?

05.05.2015

Podle Evropské unie má být pojištěné každé vozidlo, které se pohybuje. A to platí i v případě zahradních a malých traktorů. Tato povinnost platí například již v Německu a Evropská unie usiluje o rozšíření této povinnosti i do dalších zemí. Česká republika se tomuto rozhodnutí zatím brání.

Celá aktualita

Velikonoce: Alkohol za volant nepatří

03.04.2015

Velikonoce patří mezi tradiční riziková období, kdy se na silnicích vyskytuje více opilých řidičů než obvykle. Proto česká policie několikanásobně zvyšuje počty hlídek, jejichž úkolem je kontrola alkoholu a dalších přestupků nejen u řidičů motorových vozidel, ale také u cyklistů.

Celá aktualita

O luxusní vozidla není mezi zloději příliš velký zájem

11.03.2015

Majitelé drahých, luxusních či exotických vozidel mohou být v klidu. O jejich vozidla je totiž mezi zloději pramalý zájem a kradou se pouze na objednávku. Naopak největší “zájem” je o vozidla evropských značek, která nejsou starší pěti let. Jedinou ochranou před zloději bývá havarijní pojištění.

Celá aktualita

Úřady se připravují na motoristy ignorující povinné ručení

26.02.2015

Motoristé, kteří si myslí, že po zrušení garančního příspěvku jim žádný trest nehrozí, jsou na omylu. Ministerstvo dopravy a vláda nyní chce urychlit ověřování platných pojistek, aby si úřady mohly na motoristy bez platného pojištění došlápnout. Nyní jim hrozí pokuta až do výše 40 tisíc korun.

Celá aktualita

Poznejte, kdy má vozidlo upravený tachometr

29.01.2015

Obchod s ojetými vozidly obsahuje řadu rizik. Jedním z nich je “výhodná” koupě ojetého vozidla, který má najeto podezřele málo kilometrů. Ve skutečnosti se často jedná o vozidlo s upraveným tachometrem tak, aby byl počet najetých kilometrů nižší. Cílem je vydělat na prodeji více peněz.

Celá aktualita

Nedokončený polopřevod vozidla může vést k trvalému vyřazení

28.01.2015

Novela zákona, kterou zákonodárci schválili na konci loňského roku, přinesla změny v registru vozidel. Hlavní změnou je zrušení tzv. polopřevodů. Pokud nový vlastník vozidla neprovede převod během 10 dnů od koupě, vystavuje se riziku pokuty. U starých polopřevodů hrozí trvalé vyřazení vozidla.

Celá aktualita

Vláda zrušila pokuty za neplacené povinné ručení

22.01.2015

Na konci loňského roku odsouhlasila vláda zrušení tzv. garančního příspěvku, který platili motoristé za nesjednané či neplatné povinné ručení. Pojišťovny nyní varují, že kvůli zrušení garančního příspěvku budou nuceni opět zdražit pojistné.

Celá aktualita

1 2 »