Úspory.cz >> Pojištění majetku >> 5 tipů, jak si nejlépe pojistit domácnost
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

5 tipů, jak si nejlépe pojistit domácnost

09.01.2018 Pojištění majetku Prožili jste oslavy vánočních a novoročních svátků v pořádku? Pokud je v lednu vaším největším problémem pár kil navíc, můžete být rádi. Některé domácnosti takové štěstí nemají. Stačí zapomenutá svíčka nebo rozdivočelé prskavky na vánočním stromku a na neštěstí je zaděláno. Jste pro takové případy chránění?

Možná se právě chytáte za hlavu se slovy, jak mohou být lidé tak lehkomyslní, a nechat doma zapálené svíčky bez dozoru. Mohou. Vánoční atmosféra je vysoce nakažlivá a i zapřísáhlý odpůrce romantických svíček si o alespoň o Vánocích jednu zapálí. Pak vyrazí do města na svařák, na svíčku zapomene a od dohořívajícího plamene chytne ubrus, potom celý stůl a dál už nemusíme pokračovat.

Kromě zvýšené opatrnosti vám dáme ještě jednu radu. Nečekejte na neštěstí, buďte na něj raději připraveni. Pojistěte se. Z rodinného rozpočtu pojištění majetku a vybavení v domácnosti neukrojí žádnou významnou část. Pokud ale dojde ke zničení vašeho vybavení například v důsledku již zmiňovaného požáru, budete moci zůstat v klidu. Pokud ještě pojištění domácnosti nemáte, poradíme vám, jak na to.

1. Nepleťte si pojištění domácnosti a nemovitosti

Oba typy pojištění sice patří pod pojištění majetku, ale jedná se o dva rozdílné produkty. Pojištění nemovitosti se vztahuje na nemovitost a její pevné části - zdi, střechu, okna, dveře, podlahy apod. Pojištění domácnosti zase kryje vnitřní vybavení a osobní věci - nábytek, spotřebiče, elektronika, oblečení, obrazy, kolo atd.

2. Nastavte si správný rozsah pojištění

Pojištění domácnosti obvykle zahrnuje živelná rizika (požár, povodeň, úder blesku, vodovodní škody), krádež a loupež. Lepší pojistky mají širší rozsah a mohou krýt například riziko přepětí nebo podpětí či zatečení atmosférických srážek. Dobře zvažte, jaká rizika vám hrozí nejvíce.

Porovejte a vyberte si to nejlepší pojištění domácnoti na trhu.

Porovnat pojištění

3. Pojistěte si vše, co k vaší domácností náleží

Vlastníte sklep, garáž nebo kůlnu u domu? Přidejte je do pojištění domácnosti. V rámci pojištění domácnosti si můžete pojistit věci a vybavení, které se nachází mimo byt či dům. Nebojte se zeptat své pojišťovny, jaké další možnosti pojištění vám nabízí.

4. Pozor na podpojištění

Nejčastější chybu, kterou lidé při pojištění domácnosti dělají, je podpojištění. Řadu let žijí v domnění, že jsou řádně pojištění. Když dojde k pojistné události, nestačí se divit, jak “málo” jim pojišťovna vyplatí. Zapomínají, že by tu a sem měli pojistnou smlouvu přehodnotit a aktualizovat. Hodnota domácnosti se totiž obvykle v průběhu let zvyšuje. Stačí nakoupit nové vybavení, nábytek nebo provést kompletní rekonstrukci.

5. Čtěte, čtěte, čtěte

Je úplně jedno, zda si právě uzavíráte pojištění domácnosti nebo sjednáváte úvěr na rekonstrukci domácnosti. Smlouva je smlouva a věnujte ji náležitou pozornost. Překonejte pro jednou odpor k malým písmenkům a seznamte se s celým zněním smlouvy, nechcete-li být jednou nepříjemné překvapeni. Velký pozor si dejte u výluk a podmínek vyplácení pojistné plnění.

 

Štítky: pojištění domácnosti | pojištění majetku | pojištění nemovitosti |

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejčastější chyby při pojištění majetku. Vyvarujte se jich!

22.08.2018

Být pojištěný nestačí. Důležité je také správné nastavení pojistné smlouvy. Stačí při sjednávání smlouvy udělat jednu z nejčastějších chyb a při pojistné události přijdete o spoustu peněz. Prozradíme vám, jakých chyb se dopouštíme nejčastěji, a na co si při pojištění majetku dát pozor.

Celá aktualita

Chaty a chalupy - pojistěte si prázdninové bydlení v době nepřítomnosti

29.09.2017

Český národ je znám nejen svou láskou k tradičnímu českému nápoji pivu, ale také k rekreačnímu bydlení. Spousta Čechů vlastní v různých koutech naší malé a krásné země své druhé bydlení - chatu či chalupu, kde od jara až do podzimu tráví víkendy či letní dovolenou a mnohdy i celé léto. Jak jsme na tom s pojištěním rekreačních objektů?

Celá aktualita

Pojištění majetku: Znáte rozdíl mezi záplavami a povodněmi?

26.01.2017

Máte sjednané pojištění majetku, nemovitosti i domácnosti. A jste si zatraceně jistí, že jedním z pojištěných rizik je také velká voda. Není však velká voda jako velká voda a povodeň není totéž co záplava. Jste si nyní opravdu jistí, že máte majetek pojištěný na záplavu? A nebo je to na povodeň?

Celá aktualita

Chraňte svůj domov před zimou i zloději

14.12.2016

Vánoce rozhodně nejsou obdobím, kdy Češi nevystrčí nos z domu. Právě naopak. Spousta Čechů tráví Vánoce a Silvestra mimo svůj domov, ať už s příbuznými, na horské chalupě nebo dokonce v teplých krajinách u moře. Prázdné domovy ohrožuje nejen zima a mráz, ale také zloději, kteří vánoční atmosféru příliš neřeší.

Celá aktualita

Zabezpečení v létě nepodceňujte

25.07.2016

Že je léto časem odpočinku pracujících, to je všeobecně známá věc. Chceme na těch pár dnů říct práci „nashle“ a užít si slunce, moře, lesy, kulturu... prostě to všechno, co k dovolené patří. Bohužel, léto je také časem jako stvořeným pro zloděje, kteří holt nemají na práci nic jiného, než si přivlastnit to, na co se tak dřeme.

Celá aktualita

Přívalové deště a kroupy způsobily škody za desítky milionů korun

04.06.2016

Předposlední květnový víkend překvapil přívalovými dešti doprovázenými krupobitím. Výsledkem jsou škody ve výši několika desítek milionů korun. Ti co, měli sjednané odpovídající pojištění, si mohou oddychnout. Zbytek bude muset způsobené škody opravit a uhradit ze své kapsy.

Celá aktualita

Kvalitní zabezpečení bytu či domů se vyplatí

01.02.2016

Říká se, že zloději jsou vždy o krok napřed. I když máte kvalitní bezpečnostní dveře a zámky, riziko možného vyloupení stále existuje. Někteří zloději si vystačí s hrubou silou, moderní zloději se do bytu dostanou pomocí šikovných udělátek. Je pouze na vás, zda jim “práci” ulehčíte nebo naopak zkomplikujete.

Celá aktualita

Chraňte svůj majetek před zloději

12.08.2015

Po dlouhé zimě se lidé těší na očekávanou dovolenou u moře a neváhají své nadšení sdělit všem svým přátelům a známým na oblíbených sociálních sítích, jako je například Facebook. Neuvědomují si, že tímto způsobem si mohou způsobit nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu či domu.

Celá aktualita
Všechny aktuality