Úspory.cz >> Pojištění majetku >> Chraňte svůj majetek před zloději
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Chraňte svůj majetek před zloději

12.08.2015 Pojištění majetku Po dlouhé zimě se lidé těší na očekávanou dovolenou u moře a neváhají své nadšení sdělit všem svým přátelům a známým na oblíbených sociálních sítích, jako je například Facebook. Neuvědomují si, že tímto způsobem si mohou způsobit nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu či domu.

S příchodem léta se na sociálních sítích začínají objevovat nadšené statusy, ve kterých si lidé vzájemné oznamují kdy, kam a na jak dlouho odjíždí na dovolenou. Například průzkum společnosti Next ukázal, že lidé se na sociálních sítích o svých cestách zmiňují dvakrát více, než tomu bylo v roce 2013.

Jejich nadšení však sdílí nejen jejich přátelé, ale také zloději. Ti zcela úmyslně podobné statusy sledují a berou je jako “pozvánku do bytu”. Práci jim přitom usnadňují lidé sami. Nejenže jsou ochotni sdělit konkrétní data a místo, ale také velmi rádi používají tzv. hashtagy. Ty však zlodějům zjednodušují vyhledání informací bez toho, aniž by Vás znali či měli v přátelích.

„Důvodem dohledání této informace je také větší používání takzvaných hashtagů, a to nejenom na Twitteru, ale i na Facebooku. Ty totiž umožní potenciálnímu zloději jednoduše získat informaci o vaší dovolené, aniž by vás znal. Prostě a jednoduše si vyjede podle hashtagu informaci, kdo je zrovna na dovolené. Když pak jednoduchým vyhledáváním na internetu zjistí adresu, jde na jisto," uvedl Ivan Pavlíček ze společnosti Next, výrobce bezpečnostních dveří.

Nechlubte se na sociálních sítích, varuje policie

Rozšiřování informací ohledně své dovolené považují za velké riziko také pojišťovny a policie. Policie před takovýmto lehkovážným jednáním důrazně varovala těsně před prázdninami. O tom, že nemluví do větru, svědčí policejní statistiky. Například v loňském roce bylo během letních měsíců vyloupeno na 723 domů a 823 bytů.

Kromě opatrnosti policie nabádá k investicím do kvalitního zabezepení a také pojištění. Stále více Čechů tak investuje do moderních bezpečnostních systémů, které mají jejich domácnost ochránit. Zloději však bývají často o krok napřed, a tak se vyplatí mít uzavřené také dobré pojištění majetku a domácnosti, které Vám případně škody způsobené nenechavými zloději, uhradí ztrátu a i případné škody. Nezapomeňte si však takové pojištění aktualizovat s ohledem na stávající stav majetku.

Pozor na otevřená okna během horkých letních dnů

Zloděje však také lákají byty opuštěné v průběhu běžného dne. Letošní horské léto jim tak nahrává. Lidé nemusí odjíždět na dovolenou. Stačí, když vyrazí na celý den mimo byt na oblíbené koupaliště, a zanechají v bytě otevřená okna. “Letní tropické teploty opravdu nahrávají zlodějům, protože lidé se snaží větrat, jak to jde, a to i přes noc. Pro zloděje pak není často problém najít otevřené okno v přízemí nebo dokonce i otevřené dveře. Pokud k tomu připočteme ještě sníženou všímavost kvůli únavě o to, co se děje kolem nás, lze říci, že zloději mají podmínky téměř ideální," vysvětluje Ivan Pavlíček.

Ať už opouštíte byt na jednu hodinu či celý den, vždy zavírejte okna a to včetně větraček. Na vykradení bytu stačí šikovnému zloději chvilka. A i když máte byt kompletně pojištění a zabezpečený, tak Vám pojišťovna v takovém případě neuhradí ani korunu. Pokud se zloději nedostane do bytu násilím, pak nedošlo k naplnění pojistných podmínek a pojišťovna pojistné plnění uhradit nemusí.

Kromě bytů a domů lákají zloděje také rozestavěné či rekonstruované objekty. „Na stavbách zloděje nejvíce láká sanita a kotle, ale kradou i obklady, tělesa topení, elektrické kabely a dokonce i zabudovaná okna a prakticky cokoliv, co je z mědi. Tedy svody, okapy, oplechování střech, oplocení a podobně," říká Hana Jurová, metodička podpory likvidace pojistných událostí v pojišťovně Allianz. V letošním roce již evidují tři stovky takových případů.

Sjednejte si výhodné pojištění domácnosti na Úspory.cz!

Štítky: levné pojištění majetku | pojištění majetku | sociální sítě | srovnání pojištění majetku a domácnosti | zabezpečení | zabezpečení bytu |

Hodnocení článku:

Podobné články

Nejčastější chyby při pojištění majetku. Vyvarujte se jich!

22.08.2018

Být pojištěný nestačí. Důležité je také správné nastavení pojistné smlouvy. Stačí při sjednávání smlouvy udělat jednu z nejčastějších chyb a při pojistné události přijdete o spoustu peněz. Prozradíme vám, jakých chyb se dopouštíme nejčastěji, a na co si při pojištění majetku dát pozor.

Celá aktualita

5 tipů, jak si nejlépe pojistit domácnost

09.01.2018

Prožili jste oslavy vánočních a novoročních svátků v pořádku? Pokud je v lednu vaším největším problémem pár kil navíc, můžete být rádi. Některé domácnosti takové štěstí nemají. Stačí zapomenutá svíčka nebo rozdivočelé prskavky na vánočním stromku a na neštěstí je zaděláno. Jste pro takové případy chránění?

Celá aktualita

Chaty a chalupy - pojistěte si prázdninové bydlení v době nepřítomnosti

29.09.2017

Český národ je znám nejen svou láskou k tradičnímu českému nápoji pivu, ale také k rekreačnímu bydlení. Spousta Čechů vlastní v různých koutech naší malé a krásné země své druhé bydlení - chatu či chalupu, kde od jara až do podzimu tráví víkendy či letní dovolenou a mnohdy i celé léto. Jak jsme na tom s pojištěním rekreačních objektů?

Celá aktualita

Pojištění majetku: Znáte rozdíl mezi záplavami a povodněmi?

26.01.2017

Máte sjednané pojištění majetku, nemovitosti i domácnosti. A jste si zatraceně jistí, že jedním z pojištěných rizik je také velká voda. Není však velká voda jako velká voda a povodeň není totéž co záplava. Jste si nyní opravdu jistí, že máte majetek pojištěný na záplavu? A nebo je to na povodeň?

Celá aktualita

Chraňte svůj domov před zimou i zloději

14.12.2016

Vánoce rozhodně nejsou obdobím, kdy Češi nevystrčí nos z domu. Právě naopak. Spousta Čechů tráví Vánoce a Silvestra mimo svůj domov, ať už s příbuznými, na horské chalupě nebo dokonce v teplých krajinách u moře. Prázdné domovy ohrožuje nejen zima a mráz, ale také zloději, kteří vánoční atmosféru příliš neřeší.

Celá aktualita

Zabezpečení v létě nepodceňujte

25.07.2016

Že je léto časem odpočinku pracujících, to je všeobecně známá věc. Chceme na těch pár dnů říct práci „nashle“ a užít si slunce, moře, lesy, kulturu... prostě to všechno, co k dovolené patří. Bohužel, léto je také časem jako stvořeným pro zloděje, kteří holt nemají na práci nic jiného, než si přivlastnit to, na co se tak dřeme.

Celá aktualita

Přívalové deště a kroupy způsobily škody za desítky milionů korun

04.06.2016

Předposlední květnový víkend překvapil přívalovými dešti doprovázenými krupobitím. Výsledkem jsou škody ve výši několika desítek milionů korun. Ti co, měli sjednané odpovídající pojištění, si mohou oddychnout. Zbytek bude muset způsobené škody opravit a uhradit ze své kapsy.

Celá aktualita

Kvalitní zabezpečení bytu či domů se vyplatí

01.02.2016

Říká se, že zloději jsou vždy o krok napřed. I když máte kvalitní bezpečnostní dveře a zámky, riziko možného vyloupení stále existuje. Někteří zloději si vystačí s hrubou silou, moderní zloději se do bytu dostanou pomocí šikovných udělátek. Je pouze na vás, zda jim “práci” ulehčíte nebo naopak zkomplikujete.

Celá aktualita
Všechny aktuality