Úspory.cz >> Tarify >> Když chcete data a nechcete volat...
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Když chcete data a nechcete volat...

27.09.2016 Tarify Mobilní telefony jsou od počátku koncipovány tak, aby jejich uživatel mohl volat a posílat SMS odkudkoliv, kam sahá signál mobilního operátora. Ještě před několika málo lety bylo pravidlem, že abyste si z takového telefonu zavolali, museli jste nutně využít měsíční paušál nebo tarif, avšak od dob rozšíření tabletů, datových služeb a dostupnosti Wi-Fi a LTE signálu v podstatě kdekoliv se zájem uživatelů obrací právě na internet.

Aplikace jako jsou Skype, WhatsApp a další vás po registraci nechají volat zcela zdarma nebo za minimální poplatek, Messenger a jiné chatovací aplikace pak mohou nahradit zasílání SMS. Pokud o takové možnosti uvažujete, jistě se ptáte, která z nich je nejvýhodnější. Máme pro vás tři nejlepší tipy na datové služby u operátorů s minimalizací nákladů na ostatní služby.

Kreditní tarify pro klasiky

Jestliže je pro vás internet prim, ale nechcete zanevřít ani na případnou potřebu si zavolat nebo poslat SMS, můžete si pořídit kreditní tarif, tedy předplacenou kartu, který samozřejmě nabízejí všichni tři velcí operátoři v ČR.

Předplacené karty je nutné dobít minimálně jednou ročně částkou kolem 200 Kč, což je zcela přijatelná částka vzhledem k tomu, o jak dlouhé období se jedná. K této kartě si pak stačí vybrat data podle vašich představ:

Nabídka T-Mobile

Nabídka O2

Nabídka Vodafone

Nutno podotknout, že ceny za tyto datové balíčky nejsou tak výhodné, jako obdobná služba pro paušální tarify. Pokud však opravdu nemáte zájem měsíčně platit ještě za hlasový tarif, je volba doplňkových dat k předplacené kartě poměrně dobrá volba.

V případě, že se v nabídce operátorů nevyznáte nebo se vám nechce vše detailně studovat, je nejlepší volbou využít nějaký srovnávač služeb, například Tarifomat, kde vám zdarma poradí a případně sdělí i speciální nabídky.

Tablet je výhodnější

S rozšířením tabletů se operátoři začali více zaměřovat na poskytování větších porcí internetu pro zařízení, která nepodporují klasické volání (i když některé tablety dokážou samozřejmě i to). Tento mobilní internet, jak se mu všeobecně říká, je určen pro tablety se slotem na SIM kartu.

Tablet je pro využívání samostatných dat mnohem lepší volbou než mobilní telefon – má větší obrazovku a přesto je dostatečně skladný, abyste si jej mohli vzít kamkoliv s sebou. Navíc, operátoři často nabízejí výhodné balíčky a slevy při nákupu tabletu zároveň s mobilním internetem.

Nabídka T-Mobile

Nabídka O2

Nabídka Vodafone

Jak vidíte, za stejné a nižší ceny je objem dat pro tablety mnohem větší než v případě předplacených karet.

Skutečně nulový tarif

Nulové tarify poskytovali svého času všichni mobilní operátoři jako alternativu pro ovládání chytrých domů nebo třeba kamerových systémů. Když však přišla takzvaná „mobilní revoluce“, kdy ceny neomezených tarifů spadly na přijatelnou mez, začal zájem o ně opadat.

V současnosti nabízí skutečně nulový tarif pouze Vodafone, který si můžete s operátorem vyjednat přes hovor na zákaznickou linku. Nulový tarif nemá žádné volné jednotky a ani měsíčně neplatíte žádný paušál. Účtování případného hovoru je po první minutě po vteřinách a jinak se ceny řídí podle běžného ceníku. Jedinou podmínkou je minimálně jedenkrát za 13 měsíců využít nějakou placenou službu, tedy například platit datový balíček.

 

Štítky: cena mobilních tarifů | internet v mobilu | mobilní operátoři | mobilní tarify | srovnání mobilních tarifů |

Hodnocení článku:

Podobné články

Čeká nás snazší a rychlejší změna operátora?

23.01.2018

Změna mobilního operátora je sice již několik let možná, ale trvá až 30 a více dní. To spousty lidí od jinak výhodné změny odrazuje. Naštěstí novela zákona o elektronických komunikacích konečně posílila postavení zákazníků vůči operátorům. Od února by výměna operátora měla trvat maximálně deset dní.

Celá aktualita

Nabušený telefon za pár tisíc? Dívejte se dva roky zpět

05.06.2017

Když si člověk vybírá mobilní telefon, nemá v současnosti úplně na výběr, i když to tak vypadá. Všechny telefony umí v podstatě to samé, odlišnosti najdete v typu operačního systému a výkonu procesoru. Displeje jsou i u nejlevnějších přístrojů na vysoké úrovni a fotoaparáty pod 5MPx naleznete jen zcela výjimečně.

Celá aktualita

Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas

16.05.2017

Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.

Celá aktualita

Roaming v létě 2017: Jaké změny nás čekají?

17.04.2017

Na přelomu ledna a února padlo na půdě EU doslova revoluční rozhodnutí. Bylo rozhodnuto, že roaming v rámci zemí EU definitivně skončí. Operátoři o roaming a vyšší poplatky bojovali téměř deset let od doby, kdy se o zrušení poplatků začalo hovořit poprvé. Mnohokrát byl příslušný návrh odložen. V letošním roce k posunutí nedošlo a zákon byl konečně schválen.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Nejlevnější chytré mobilní telefony

12.12.2016

Mobilní telefon je vděčným dárkem, na který každoročně sází stovky tisíc Čechů. Jen za minulý rok se jich prodalo více než tři miliony a nákupní horečka vrcholí hlavně před Vánoci, kdy probíhají velké slevy na oblíbené modely, které pak mají uvolnit místo svým nástupcům. Vybrali jsme pro vás několik smartphonů, které rozhodně potěší a nezruinují vaši peněženku.

Celá aktualita

Nejvhodnější tarif pro studenta

19.08.2016

Datovou revoluci, tedy okamžik, kdy operátoři nabídnou neomezená data za pevnou cenu, netrpělivě vyhlíží především jedna konkrétní skupina majitelů mobilních telefonů – studenti.

Celá aktualita

Roaming a data - připravte se na dovolenou

30.06.2016

V Evropské unii začalo postupné snižování cen za roaming a do několika let by měl (pokud vše půjde dobře) být zrušen úplně. Pokud letos odcestujete na dovolenou do zahraničí a chcete průběžně posílat fotky na sociální sítě či svým přátelům přes internet, rozhodně nepodceňte správné nastavení dat.

Celá aktualita

Mobilní tarify - neplaťte za to, co nepotřebujete

10.06.2016

Nepřehlédněte aspekty mobilních tarifů, které by vám mohly zbytečně navýšit jeho cenu.

Celá aktualita
Všechny aktuality