Úspory.cz >> Tarify >> Nejvhodnější tarif pro studenta
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Nejvhodnější tarif pro studenta

19.08.2016 Tarify Datovou revoluci, tedy okamžik, kdy operátoři nabídnou neomezená data za pevnou cenu, netrpělivě vyhlíží především jedna konkrétní skupina majitelů mobilních telefonů – studenti.

Vybrat správný mobilní tarif je stále poněkud ošidné. Od dob takzvané tarifní revoluce, kdy ceny neomezených tarifů padly pod 800 Kč, uběhly tři roky a nevypadá to, že by se situace nějak vyvíjela kupředu. I přesto, že díky internetovým kalkulačkám a srovnávačům, jako například Tarifomat, je možné sehnat neomezené tarify za nejvýhodnější možné ceny na trhu, se tolik očekávaná datová revoluce stále nekoná.

Tarif pro studenta? Prioritou jsou data

Ve zlaté době internetu a sociálních sítí je objem dat prvním aspektem, ke kterému je nutné při výběru tarifu pro studenta přihlédnout. Volání a SMS jsou sice tradiční formou používání mobilního telefonu, nicméně v dobách aplikací jako Whatsapp, Viber, Skype či Messenger, které nabízejí volání i posílání zpráv zdarma, je to pro mladé lidi poněkud přežitek. V případě dosahu Wi-Fi signálu se nejedná o moc velký problém, ale mimo něj je nutné počítat s internetovým balíčkem. Čím větší, tím lepší.

Sdílený tarif pro opatrné rodiče

Pokud tarif studentovi platí rodiče, mohou využít sdílený tarif. Ten funguje na principu sdílení dat, přičemž každý člen rodiny má svou SIM kartu s neomezeným voláním i SMS. Datový objem lze zvolit až do 31,5 GB, což už je pořádná dávka. Výhodou je, že uživatel primární SIM, na kterou je tarif navázán, má kompletní přehled o výdajích ostatních členů rodiny. Dohromady mohou sdílený tarif využívat až 4 rodinní příslušníci.

Internet je stále základ

Studenti používají telefon nejen na hraní Pokémon GO, ale také k vyhledávání informací ke studiu při domácích úkolech i při samotném studiu. Právě proto je nejvýhodnější (pro jednotlivce) v klidu si vypočítat, kolik asi za měsíc student provolá a proesemeskuje, a k tarifu (který vám poradí odborníci ze srovnávače nebo si ho vyhledáte sami) si pořídit navíc velký datový balíček. 

Štítky: cena mobilních tarifů | datové a mobilní služby | mobilní data | mobilní tarify | nabídka tarifů | srovnání mobilních tarifů | tarif pro studenty | změna mobilního operátora |

Hodnocení článku:

Podobné články

Čeká nás snazší a rychlejší změna operátora?

23.01.2018

Změna mobilního operátora je sice již několik let možná, ale trvá až 30 a více dní. To spousty lidí od jinak výhodné změny odrazuje. Naštěstí novela zákona o elektronických komunikacích konečně posílila postavení zákazníků vůči operátorům. Od února by výměna operátora měla trvat maximálně deset dní.

Celá aktualita

Nabušený telefon za pár tisíc? Dívejte se dva roky zpět

05.06.2017

Když si člověk vybírá mobilní telefon, nemá v současnosti úplně na výběr, i když to tak vypadá. Všechny telefony umí v podstatě to samé, odlišnosti najdete v typu operačního systému a výkonu procesoru. Displeje jsou i u nejlevnějších přístrojů na vysoké úrovni a fotoaparáty pod 5MPx naleznete jen zcela výjimečně.

Celá aktualita

Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas

16.05.2017

Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.

Celá aktualita

Roaming v létě 2017: Jaké změny nás čekají?

17.04.2017

Na přelomu ledna a února padlo na půdě EU doslova revoluční rozhodnutí. Bylo rozhodnuto, že roaming v rámci zemí EU definitivně skončí. Operátoři o roaming a vyšší poplatky bojovali téměř deset let od doby, kdy se o zrušení poplatků začalo hovořit poprvé. Mnohokrát byl příslušný návrh odložen. V letošním roce k posunutí nedošlo a zákon byl konečně schválen.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Nejlevnější chytré mobilní telefony

12.12.2016

Mobilní telefon je vděčným dárkem, na který každoročně sází stovky tisíc Čechů. Jen za minulý rok se jich prodalo více než tři miliony a nákupní horečka vrcholí hlavně před Vánoci, kdy probíhají velké slevy na oblíbené modely, které pak mají uvolnit místo svým nástupcům. Vybrali jsme pro vás několik smartphonů, které rozhodně potěší a nezruinují vaši peněženku.

Celá aktualita

Když chcete data a nechcete volat...

27.09.2016

Mobilní telefony jsou od počátku koncipovány tak, aby jejich uživatel mohl volat a posílat SMS odkudkoliv, kam sahá signál mobilního operátora. Ještě před několika málo lety bylo pravidlem, že abyste si z takového telefonu zavolali, museli jste nutně využít měsíční paušál nebo tarif, avšak od dob rozšíření tabletů, datových služeb a dostupnosti Wi-Fi a LTE signálu v podstatě kdekoliv se zájem uživatelů obrací právě na internet.

Celá aktualita

Roaming a data - připravte se na dovolenou

30.06.2016

V Evropské unii začalo postupné snižování cen za roaming a do několika let by měl (pokud vše půjde dobře) být zrušen úplně. Pokud letos odcestujete na dovolenou do zahraničí a chcete průběžně posílat fotky na sociální sítě či svým přátelům přes internet, rozhodně nepodceňte správné nastavení dat.

Celá aktualita

Mobilní tarify - neplaťte za to, co nepotřebujete

10.06.2016

Nepřehlédněte aspekty mobilních tarifů, které by vám mohly zbytečně navýšit jeho cenu.

Celá aktualita
Všechny aktuality