Úspory.cz >> Tarify >> Tipy na vánoční dárek: Nejlevnější chytré mobilní telefony
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Tipy na vánoční dárek: Nejlevnější chytré mobilní telefony

12.12.2016 Tarify Mobilní telefon je vděčným dárkem, na který každoročně sází stovky tisíc Čechů. Jen za minulý rok se jich prodalo více než tři miliony a nákupní horečka vrcholí hlavně před Vánoci, kdy probíhají velké slevy na oblíbené modely, které pak mají uvolnit místo svým nástupcům. Vybrali jsme pro vás několik smartphonů, které rozhodně potěší a nezruinují vaši peněženku.

HTC One V

Levný telefon od Tchajwanské společnosti HTC je jednoduchý, avšak dobře vypadající přístroj pro nenáročné uživatele, kteří ocení jeho kompaktní velikost a chtějí pomocí smartphonu poslouchat hudbu. Hardwarová výbava je sice poněkud skromnější – RAM 512 MB, rychlost procesoru 1GHz, avšak hlavním tahákem tohoto modelu jsou hlavně malé rozměry a nízká hmotnost, která nepřekročila 115 gramů.

Výkon společně s nižším rozlišením 480x800 pixelů nebude stačit na nejnovější hry, avšak na zachycování fotografií neobvykle dobrým fotoaparátem s 5 Mpix se bude hodit. Velkou výhodou je licence zvuku Beats Audio, která garantuje fantastický zvuk. K tomuto telefonu za necelých 3500 Kč tedy přikupte ještě kvalitní sluchátka, a dárek pro školáka je vyřešen!

 

Samsung Galaxy Xcover 2

Starší model odolného telefonu Galaxy Xcover od jihokorejského Samsungu se bude hodit těm aktivnějším a dobrodružně založeným z nás. Tento smartphone sice neoslní výkonem hardwarovým či softwarovým, ale rozhodně dokáže překvapit výkonem fyzickým. Certifikace IP67, kterou si telefon vysloužil, nám zaručuje výdrž půl hodiny pod vodou do hloubky jednoho metru a také zvýšenou odolnost vůči prachu.

Jak je na tom s vybavením? 5Mpix fotoaparát, baterie s kapacitou 1700 mAh, displej s rozlišením 480x800 pixelů, RAM 1024 MB a váhu necelých 150 gramů. Na své si tedy přijdou především cyklisté, milovníci horolezectví a pěší turistiky, ale rovněž pracovníci ve stavebnictví. S cenou pod 2000 Kč je Xcover 2 výbornou volbou pro záložní telefon na cesty.

 

Lenovo A2010 Smartphone 4G

Za cenu pod 2300 Kč můžete zakoupit smartphone, který je až překvapivě dobře vybaven a rovněž vzhledem působí poměrně reprezentativně. Displej 480x854 pixelů a úhlopříčkou 4,5 palce je sice nezvyklý, ale díky technologii TFT jsou barvy skutečně dobré a velikost je akorát tak pohodlná na nošení v kapse.

Telefon podporuje LTE a disponuje baterií o kapacitě 2000 mAh, jenž zajišťuje dlouhou výdrž i při vyšším vytížení. Hlavní fotoaparát má 5 Mpix a přední, na videohovory či selfíčka, dobré 2 Mpix. A2010 je dospělý telefon pro běžné denní uživatele a lze ho doporučit každému, kdo nevyžaduje nejvyšší třídu a spokojí se s běžnými funkcemi.

 

EVOLVEO EasyPhone D2

Krkolomný název v sobě skrývá netradiční dotykový chytrý telefon pro seniory. Myšlenka na to, že by smartphone používali naši dědečkové a babičky se špatným zrakem a horším citem v prstech, byla v podstatě nereálná. Nicméně i tento segment se konečně začal zaplňovat a vývojáři přizpůsobili seniorské telefony tak, aby je zvládl ovládat skutečně každý. Ovládací prostředí telefonu od EVOLVEO je přehledné, s velkými ikonami a snadnou orientací v menu.

Telefonu samozřejmě nechybí žádné důležité funkce smartphonu, jako je přístup na internet nebo možnost nákupu aplikací. Pro potřeby seniorů pak nabízí ještě fyzické tlačítko svítilny a SOS tlačítko s předdefinovaným číslem, na které se po stisknutí dovolá. Zajímavostí je, že telefon nenabízí pouze „seniorské“ ovládací prostředí, ale lze jej přepnout do klasického zobrazení, čímž se nebude nijak lišit od známého androidího vzhledu. Za cenu kolem 2200 Kč jde o skvělou volbu pro moderní seniory dychtící po technologických vychytávkách!

 

Štítky: nákup vánočních dárků | nákupy | Vánoce |

Hodnocení článku:

Podobné články

Čeká nás snazší a rychlejší změna operátora?

23.01.2018

Změna mobilního operátora je sice již několik let možná, ale trvá až 30 a více dní. To spousty lidí od jinak výhodné změny odrazuje. Naštěstí novela zákona o elektronických komunikacích konečně posílila postavení zákazníků vůči operátorům. Od února by výměna operátora měla trvat maximálně deset dní.

Celá aktualita

Nabušený telefon za pár tisíc? Dívejte se dva roky zpět

05.06.2017

Když si člověk vybírá mobilní telefon, nemá v současnosti úplně na výběr, i když to tak vypadá. Všechny telefony umí v podstatě to samé, odlišnosti najdete v typu operačního systému a výkonu procesoru. Displeje jsou i u nejlevnějších přístrojů na vysoké úrovni a fotoaparáty pod 5MPx naleznete jen zcela výjimečně.

Celá aktualita

Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas

16.05.2017

Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.

Celá aktualita

Roaming v létě 2017: Jaké změny nás čekají?

17.04.2017

Na přelomu ledna a února padlo na půdě EU doslova revoluční rozhodnutí. Bylo rozhodnuto, že roaming v rámci zemí EU definitivně skončí. Operátoři o roaming a vyšší poplatky bojovali téměř deset let od doby, kdy se o zrušení poplatků začalo hovořit poprvé. Mnohokrát byl příslušný návrh odložen. V letošním roce k posunutí nedošlo a zákon byl konečně schválen.

Celá aktualita

Když chcete data a nechcete volat...

27.09.2016

Mobilní telefony jsou od počátku koncipovány tak, aby jejich uživatel mohl volat a posílat SMS odkudkoliv, kam sahá signál mobilního operátora. Ještě před několika málo lety bylo pravidlem, že abyste si z takového telefonu zavolali, museli jste nutně využít měsíční paušál nebo tarif, avšak od dob rozšíření tabletů, datových služeb a dostupnosti Wi-Fi a LTE signálu v podstatě kdekoliv se zájem uživatelů obrací právě na internet.

Celá aktualita

Nejvhodnější tarif pro studenta

19.08.2016

Datovou revoluci, tedy okamžik, kdy operátoři nabídnou neomezená data za pevnou cenu, netrpělivě vyhlíží především jedna konkrétní skupina majitelů mobilních telefonů – studenti.

Celá aktualita

Roaming a data - připravte se na dovolenou

30.06.2016

V Evropské unii začalo postupné snižování cen za roaming a do několika let by měl (pokud vše půjde dobře) být zrušen úplně. Pokud letos odcestujete na dovolenou do zahraničí a chcete průběžně posílat fotky na sociální sítě či svým přátelům přes internet, rozhodně nepodceňte správné nastavení dat.

Celá aktualita

Mobilní tarify - neplaťte za to, co nepotřebujete

10.06.2016

Nepřehlédněte aspekty mobilních tarifů, které by vám mohly zbytečně navýšit jeho cenu.

Celá aktualita
Všechny aktuality