Úspory.cz >> Tarify >> Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas

16.05.2017 Tarify Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.

Ke správě osobních financí existuje celá řada mobilních aplikací. Umožňují zapisovat veškeré příjmy a výdaje, třídit je do různých kategorií a lépe plánovat výdaje (např. za nákup potravin nebo dovolené). Podíváme se na pět nejpoužívanějších aplikací šetřících náš čas a peníze tím, že pomáhají se správou osobních financí, porovnávají cen potravin nebo nás varují před nekvalitním a nebezpečným výrobkem.

 

Toshl - správa až 3 účtů zdarma

Jednou z nejčastěji vyhledávaných a stahovaných aplikací je aplikace slovinského původu Toshl. Tato aplikace umožňuje zadávat všechny příjmy a výdaje ručně. Výdaje mohou obsahovat podrobnější informace a lze je třídit pomocí štítků do různých kategorií - např. jídlo, oblečení, drogerie, zábava, dovolená a jiné. Pravidelné platby je možné nastavit automaticky, abyste je nemuseli zadávat pokaždé ručně (nájem, zálohy na energie apod.). Aplikace má neplacenou i placenou verzi. Neplacená umožňuje správu 3 účtů najednou. Při správě vyššího počtu účtů a při využívání dalších funkcí lze používat placenou verzi za 2 USD měsíčně.

Dostupné na operační systémy: Android | iOS | Windows

 

BudgetBakers (Wallet) - peněženka on-line

Na mobilních telefonech se ujala přehledná mobilní aplikace Wallet (BudgetBakers je název webové aplikace), jejíž hlavní výhodou je česká lokalizace a možnost propojení s bankami. Také Wallet nabízí ohromné množství kategorií, které lze rozšiřovat. K jednotlivým platbám a záznamům lze dokonce přiřadit GPS polohu a typ platby (hotově, kartou, převodem, on-line apod.). Aplikace umožňuje filtrování dle výdajů i vytváření přehledných grafů o příjmech a výdajích.

Dostupné na operační systémy: Android | iOS

 

eÚčty.cz - česká aplikace pro správu financí

Máte-li rádi ryze české aplikace, pak je aplikace eÚčty.cz skvělou volbou. Je nabízená pro Android i iOS a všechny informace do ní dostanete nejen ručně, ale i pomocí importu CSV souborů, které české banky umožňují stáhnout v rámci internetového bankovnictví. Spravovat lze více účtu najednou - aplikace je vhodná pro celou rodinu. Lze zadávat příjmy i výdaje a třídit je do různých kategorií. Z uvedených informací je možné sledovat přehledy a grafy. Mezi zajímavé nápady patří upomínky na končící záruku u dražšího zboží.

Dostupné na operační systémy: Android | Windows

 

Kupi.cz - poradí s nákupy

Pokud vás nebaví neustále sledovat letáky, ale zároveň nechcete platit za jídlo a pití více než musíte, určitě si stáhněte aplikaci Kupi.cz. Jedná se o českou aplikaci, na jejímž vývoji se podílel i největší český prohlížeč Seznam.cz. Kupi.cz agreguje všechny slevy, letáky a akční ceny různých obchodů. Stačí zadat vybranou potravinu a hned se dozvíte, kde ji nakoupíte nejlevněji. Často nakupované potraviny si můžete uložit a aplikace vás vždy upozorní, kdy a kde se nachází ve slevě. Do budoucna by aplikace měla poskytovat informace určené pro výhodné nákupy v supermarketech a nákupy on-line.

Dostupné na operační systémy: Android

 

dTEST - praktický pomocník při nákupech

S praktickou aplikací dTest není nutné mít v hlavě seznam nebezpečných éček a výrobků. Slouží jako nákupní průvodce, který vám pomůže při výběru zdravých a kvalitních potravin i domácích spotřebičů. dTest nabízí srovnání testovaných výrobků, databáze nebezpečných potravin a katalog éček, rychlé spotřebitelské rady, objektivní hodnocení výrobků či možnost přímého volání do poradny dTestu..

Dostupné na operační systémy: Android | iOS

Štítky: rodinné finance | ušetřené peníze | vyvážený rodinný rozpočet |

Hodnocení článku:

Podobné články

Čeká nás snazší a rychlejší změna operátora?

23.01.2018

Změna mobilního operátora je sice již několik let možná, ale trvá až 30 a více dní. To spousty lidí od jinak výhodné změny odrazuje. Naštěstí novela zákona o elektronických komunikacích konečně posílila postavení zákazníků vůči operátorům. Od února by výměna operátora měla trvat maximálně deset dní.

Celá aktualita

Nabušený telefon za pár tisíc? Dívejte se dva roky zpět

05.06.2017

Když si člověk vybírá mobilní telefon, nemá v současnosti úplně na výběr, i když to tak vypadá. Všechny telefony umí v podstatě to samé, odlišnosti najdete v typu operačního systému a výkonu procesoru. Displeje jsou i u nejlevnějších přístrojů na vysoké úrovni a fotoaparáty pod 5MPx naleznete jen zcela výjimečně.

Celá aktualita

Roaming v létě 2017: Jaké změny nás čekají?

17.04.2017

Na přelomu ledna a února padlo na půdě EU doslova revoluční rozhodnutí. Bylo rozhodnuto, že roaming v rámci zemí EU definitivně skončí. Operátoři o roaming a vyšší poplatky bojovali téměř deset let od doby, kdy se o zrušení poplatků začalo hovořit poprvé. Mnohokrát byl příslušný návrh odložen. V letošním roce k posunutí nedošlo a zákon byl konečně schválen.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Nejlevnější chytré mobilní telefony

12.12.2016

Mobilní telefon je vděčným dárkem, na který každoročně sází stovky tisíc Čechů. Jen za minulý rok se jich prodalo více než tři miliony a nákupní horečka vrcholí hlavně před Vánoci, kdy probíhají velké slevy na oblíbené modely, které pak mají uvolnit místo svým nástupcům. Vybrali jsme pro vás několik smartphonů, které rozhodně potěší a nezruinují vaši peněženku.

Celá aktualita

Když chcete data a nechcete volat...

27.09.2016

Mobilní telefony jsou od počátku koncipovány tak, aby jejich uživatel mohl volat a posílat SMS odkudkoliv, kam sahá signál mobilního operátora. Ještě před několika málo lety bylo pravidlem, že abyste si z takového telefonu zavolali, museli jste nutně využít měsíční paušál nebo tarif, avšak od dob rozšíření tabletů, datových služeb a dostupnosti Wi-Fi a LTE signálu v podstatě kdekoliv se zájem uživatelů obrací právě na internet.

Celá aktualita

Nejvhodnější tarif pro studenta

19.08.2016

Datovou revoluci, tedy okamžik, kdy operátoři nabídnou neomezená data za pevnou cenu, netrpělivě vyhlíží především jedna konkrétní skupina majitelů mobilních telefonů – studenti.

Celá aktualita

Roaming a data - připravte se na dovolenou

30.06.2016

V Evropské unii začalo postupné snižování cen za roaming a do několika let by měl (pokud vše půjde dobře) být zrušen úplně. Pokud letos odcestujete na dovolenou do zahraničí a chcete průběžně posílat fotky na sociální sítě či svým přátelům přes internet, rozhodně nepodceňte správné nastavení dat.

Celá aktualita

Mobilní tarify - neplaťte za to, co nepotřebujete

10.06.2016

Nepřehlédněte aspekty mobilních tarifů, které by vám mohly zbytečně navýšit jeho cenu.

Celá aktualita
Všechny aktuality