Úspory.cz >> Tarify >> Roaming a data - připravte se na dovolenou
ve spolupraci s

Otevíráme pro Vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce Vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Roaming a data - připravte se na dovolenou

30.06.2016 Tarify V Evropské unii začalo postupné snižování cen za roaming a do několika let by měl (pokud vše půjde dobře) být zrušen úplně. Pokud letos odcestujete na dovolenou do zahraničí a chcete průběžně posílat fotky na sociální sítě či svým přátelům přes internet, rozhodně nepodceňte správné nastavení dat.

Když si vystačíte s Wi-Fi na hotelu či v kempu, nemusíte vlastně nic moc řešit. Abyste zbytečně neplatili za případná data navíc, která byste mohli stáhnout přes síť, můžete je vypnout. U každého jednotlivého operátora je postup odlišný.

Vodafone: Nastavte si služby World Roaming a Připojení v zahraničí, přičemž datový limit nastavte na 0 Kč, případně na zvolenou výši za data, která budete využívat.

T-Mobile: Pokud jste v zahraničí, T-Mobile pro jistotu data blokuje sám. V případě, že je chcete zapnout, stačí otevřít prohlížeč a úvodní stránka vám nabídne možnosti nákupu dat pro využívání v zahraničí.

O2: Pro blokaci dat při roamingu pošlete esemesku BPR na číslo 999111. Pokud je chcete znovu aktivovat, pošlete DBPR na stejné číslo.

Ani v jednom případě se nemusíte příliš obávat toho, že byste platili desetitisíce korun. Všichni operátoři totiž používají takzvaný ochranný datový limit, do kterého raději nezasahujte, pokud jedete pouze na dovolenou. Limit u Vodafone je 1300 Kč, u T-Mobile 1450 Kč a u O2 1600 Kč.

Nezapomeňte, že roaming mimo EU je zpoplatněn velmi tvrdě. Většina z nás sice plánuje dovolenou v klasických destinacích, jako Itálie, Španělsko, Chorvatsko atd., což jsou všechno země Evropské unie, nicméně pokud se chystáte mimo ni, doporučujeme pro jistotu projít si ceny roamingu u svého operátora. Všichni tři velcí operátoři v ČR mají roamingu věnovány vlastní stránky:

Vodafone: www.vodafone.cz/osobni/volani/roaming/

T-Mobile: www.t-mobile.cz/volani-a-internet-v-zahranici

O2: www.o2.cz/osobni/o2-roaming

Pokud vám něco není jasné, nestyďte se zavolat nebo použít formulář pro dotazy přímo na stránkách operátora. Vyhnete se zbytečné platbě za něco, co třeba ani nebudete ptořebovat.

 

Štítky: datové a mobilní služby | mobilní data | mobilní operátoři | mobilní tarify | nasravení roamingu | roamingové služby | volání ze zahraničí |

Hodnocení článku:

Podobné články

Čeká nás snazší a rychlejší změna operátora?

23.01.2018

Změna mobilního operátora je sice již několik let možná, ale trvá až 30 a více dní. To spousty lidí od jinak výhodné změny odrazuje. Naštěstí novela zákona o elektronických komunikacích konečně posílila postavení zákazníků vůči operátorům. Od února by výměna operátora měla trvat maximálně deset dní.

Celá aktualita

Nabušený telefon za pár tisíc? Dívejte se dva roky zpět

05.06.2017

Když si člověk vybírá mobilní telefon, nemá v současnosti úplně na výběr, i když to tak vypadá. Všechny telefony umí v podstatě to samé, odlišnosti najdete v typu operačního systému a výkonu procesoru. Displeje jsou i u nejlevnějších přístrojů na vysoké úrovni a fotoaparáty pod 5MPx naleznete jen zcela výjimečně.

Celá aktualita

Tipy na 5 mobilních aplikací, které šetří peníze i čas

16.05.2017

Mobilní telefony už dávno neslouží pouze k volání a posílání SMS zpráv. S jejich pomocí můžeme dokonce snížit i naše výdaje. Jak na to? Stačí používat správné mobilní aplikace. Některé pomohou s přehlednější správou osobních financí, jiné za nás porovnají ceny potravin a vyšlou nás za levnějším nákupem.

Celá aktualita

Roaming v létě 2017: Jaké změny nás čekají?

17.04.2017

Na přelomu ledna a února padlo na půdě EU doslova revoluční rozhodnutí. Bylo rozhodnuto, že roaming v rámci zemí EU definitivně skončí. Operátoři o roaming a vyšší poplatky bojovali téměř deset let od doby, kdy se o zrušení poplatků začalo hovořit poprvé. Mnohokrát byl příslušný návrh odložen. V letošním roce k posunutí nedošlo a zákon byl konečně schválen.

Celá aktualita

Tipy na vánoční dárek: Nejlevnější chytré mobilní telefony

12.12.2016

Mobilní telefon je vděčným dárkem, na který každoročně sází stovky tisíc Čechů. Jen za minulý rok se jich prodalo více než tři miliony a nákupní horečka vrcholí hlavně před Vánoci, kdy probíhají velké slevy na oblíbené modely, které pak mají uvolnit místo svým nástupcům. Vybrali jsme pro vás několik smartphonů, které rozhodně potěší a nezruinují vaši peněženku.

Celá aktualita

Když chcete data a nechcete volat...

27.09.2016

Mobilní telefony jsou od počátku koncipovány tak, aby jejich uživatel mohl volat a posílat SMS odkudkoliv, kam sahá signál mobilního operátora. Ještě před několika málo lety bylo pravidlem, že abyste si z takového telefonu zavolali, museli jste nutně využít měsíční paušál nebo tarif, avšak od dob rozšíření tabletů, datových služeb a dostupnosti Wi-Fi a LTE signálu v podstatě kdekoliv se zájem uživatelů obrací právě na internet.

Celá aktualita

Nejvhodnější tarif pro studenta

19.08.2016

Datovou revoluci, tedy okamžik, kdy operátoři nabídnou neomezená data za pevnou cenu, netrpělivě vyhlíží především jedna konkrétní skupina majitelů mobilních telefonů – studenti.

Celá aktualita

Mobilní tarify - neplaťte za to, co nepotřebujete

10.06.2016

Nepřehlédněte aspekty mobilních tarifů, které by vám mohly zbytečně navýšit jeho cenu.

Celá aktualita
Všechny aktuality