Úspory.cz >> Ceny energií >> Nová zelená úsporám >> Jak na zelenou dotaci

Nová zelená úsporám

Úsporám svítí zelená až do roku 2021 Jak na zelenou dotaci

27 miliard pro Vaše domácnosti

Stručný průvodce podáním žádosti o dotaci

1. Jak na to?

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat dům či byt a součástí prováděných opatření bude například nové zateplení či ekologicky šetrný kotel? Využijte nevratnou dotaci, kterou vám vláda nabízí v rámci programu Nová zelená úsporám.

Veškeré informace a dokumenty naleznete na stránkách Novazelenausporam.cz. Žádost lze podat POUZE ELEKTRONICKY. Dokumenty je nutné vyplnit a v papírové podobě osobně odevzdat či zaslat poštou na příslušné krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí.

2. Nechte si zpracovat odborný posudek

Bez odborného posudku dotaci nelze získat. Odborný posudek se skládá ze dvou částí, které jsou:

3. Sjednejte si schůzku na stavebním úřadu

Veškeré plánované stavební záměry uvedené v odborném posudku nezapomeňte projednat na příslušném stavebním úřadu. Na základě případných připomínek, jsou-li nějaké, odborný posudek upravte společně s odborníky, kteří posudek vypracovali.

4. Vyplňte krycí list technických parametrů

Dalším nezbytným dokumentem je Krycí list technických parametrů. Formulář je možné stáhnout zde Krycí list PDF, musí být podepsán vámi a zpracovatelem odborného posudku a musí obsahovat následující informace:

5. Vyplňte elektronickou žádost o dotaci

Žádost o dotaci probíhá elektronickou formou zde Žádost o dotaci. Nejprve si založte uživatelský účet. Do registračního formuláře zadejte svou e-mailovou adresu, jméno a příjmení a heslo. Na e-mail vám bude obratem odeslán verifikační odkaz, kterým registraci potvrdíte. Heslo nezapomeňte, budete jej potřebovat při každém přihlášení.

Připravte si vyplněný Krycí list technických parametrů. Některé údaje budete vyplňovat také do žádosti o dotaci. Veškeré údaje si řádně zkontrolujte, a teprve poté žádost odešlete. Odesláním žádosti dojde k rezervování finančních prostředků. Zároveň vám bude přiděleno unikátní číslo žádosti.

6. Doručte veškerou dokumentaci na úřad

Veškerou dokumentaci, která se skládá z Odborného posudku, Krycího listu technických parametrů a vytištěné žádosti o dotaci je nutné doručit na krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí a to nejpozději do 5 kalendářních dnů od podání elektronické žádosti o dotaci. Učinit tak můžete osobně nebo doporučenou poštou.

7. Kontrola a akceptace žádosti

Fond má na provedení kontroly úplnosti a formální správnosti žádosti 3 týdny a další 3 týdny na kontrolu věcné správnosti žádosti. Oba kroky má Fond právo sloučit do jedné kontroly. V případě nejasností či nedostatků vás Fond vyzve k jejich nápravě písemně či e-mailem.

O tom, je-li žádost shledána v pořádku po formální i věcné stránce, budete informováni tzv. akceptačním dopisem. Součástí dopisu bude lhůta, v níž je nutné podporovaná opatření provést. Během této lhůty rovněž musíte doložit dokumenty, na základě nichž vám budou vydány Registrace akce a Rozhodnutí o poskytnutí dotace nebo Registrace akce a Stanovení výdajů na financování akce organizační složky státu.

8. Nezapomeňte na odborný technický dozor

Jednou z podmínek programu je povinnost zajištění odborného technického dozoru, který bude provádění podporovaných opatření kontrolovat. I v tomto případě lze získat finanční dotaci.

9. Vyberte si konkrétní materiály a dodavatele

Veškeré použité materiály a výroby musí být v souladu s podmínkami programu Zelená úsporám. Soulad technických vlastností je nutné prokázat u všech materiálů a výrobků, které nejsou obsaženy v Seznamu výrobků a technologií. Kompletní seznam najdete na stránkách programu.

10. Vyhodnocení žádosti

Do konce lhůty stanovené v akceptačním dopise je nutné Fondu předložit veškeré dokumenty o řádném dokončení realizace podporovaných opatření. Na základě těchto dokumentů Fond provede kontrolu a v případě nedostatků vás písemně či e-mailem vyzve k jejich nápravě.

11. Rozhodnutí o poskytnutí dotace

Budou-li veškeré dokumenty uznány za bezchybné, budou vám poštou zaslány dokumenty Registrace akce, Rozhodnutí o poskytnutí dotace a Prohlášení o přijetí podmínek dotace. Poslední dokument je nutné vlastnoručně podepsat, podpis nechat úředně ověřit a doručit jej zpět na Fond ve stanovené lhůtě. Nedodržíte-li lhůtu, porušíte podmínky a ztratíte nárok na dotaci.

12. Vyplacení dotace

K vyplacení finanční dotace dojde nejpozději do 3 týdnů zasláním stanovené částky na váš bankovní účet ode dne uzavření Smlouvy o poskytnutí podpory.

Vyplatí se změnit dodavatele plynu?

2. 11. 2016

Začátkem topné sezóny si mnoho domácností začne klást otázku, zda nezměnit dodavatele plynu. Pokud máte nastavenou smlouvu na dobu neurčitou, přechod k novému dodavateli vám nejspíš zkomplikuje delší výpovědní lhůta. Přesto ale může být změna dodavatele výhodná - obzvlášť pokud plynem i topíte.

Celá aktualita

Konec topné sezóny se blíží: Objednejte kominíka a zvažte změnu dodavatele

13. 4. 2016

Topná sezóna oficiálně končí 31. května, což je zhruba za šest týdnů. Právě nyní začíná vhodná doba, abyste si objednali kominíka na pročištění a kontrolu komína a spalinových cest, než se jim zaplní diáře. Společně s tím se můžete zamyslet i nad tím, zda se vám nevyplatí změnit dodavatele energie.

Celá aktualita

Topná sezóna v březnu nekončí

7. 3. 2016

S příchodem března se začíná měnit počasí. Teploty pomalu stoupají a stále více hřející sluneční paprsky lehko vzbuzují dojem, že jaro už je tu. Tyto první jarní dny však nejsou důvodem, abychom vypnuli kohoutky u radiátorů. Noci a rána jsou stále chladné a zima nás může ještě nepříjemně překvapit.

Celá aktualita

Tipy, jak ušetřit na vytápění i během mrazivých dnů

8. 1. 2016

Radost z příjemného tepla během mrazivých zimních dnů obvykle kazí vysoké účty za topení. Je vůbec možné náklady na topení snížit? Vypnout topení a teple se obléknout je jedním z možných řešení. Mnohem lepší jsou však účinná úsporná opatření, která neomezí tepelnou pohodu, ani nezatíží peněženku.

Celá aktualita

Topná sezóna 2015: Je levnější plyn, elektřina nebo tuhá paliva?

27. 11. 2015

Vedle nájmu či hypotéky patří náklady za energie k nejvyšším položkám v rodinném rozpočtu. Během topné sezóny se ukáže, zda používáte výhodný zdroj tepla, a zda máte správně nastavené zálohy u dodavatele. Poradíme vám, který zdroj tepla je nejvýhodnější, a jaký vývoj lze očekávat v budoucnosti.

Celá aktualita

Nová zelená úsporám je opět tu

28. 10. 2015

Minulý týden vyhlásilo Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR nové podmínky v rámci programu Nová zelená úsporám. Tento program je určený pro majitele rodinných domů, kteří získají šanci vybudovat si ekologický domov za méně peněz.

Celá aktualita

Více informací

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris condimentum sit amet odio vestibulum varius. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Mauris id sapien vel mauris vehicula posuere. Praesent dictum vulputate neque, eget sodales enim mollis vel. Mauris vestibulum urna at augue porttitor venenatis. Aliquam sed velit ante. Cras sagittis lorem vel purus ultrices bibendum eget id nisi. Nunc et diam purus. Sed gravida lacinia mollis. Donec vestibulum arcu pharetra neque vehicula porta.

Podnadpis

  • Lorem
  • Ipsum
  • Dolor
  • Sit amet

Praesent ac dapibus est, eu consectetur ligula. Vestibulum eu tellus aliquam, posuere nisi quis, pellentesque ante. Praesent pharetra erat ut ligula tempus, in tincidunt eros dignissim. Aenean ut libero ante. Aliquam erat volutpat. Donec non porta sapien, fringilla malesuada turpis. Integer dapibus ultricies eros a congue. Proin vestibulum est at orci iaculis tincidunt. Nulla ullamcorper, nunc et tristique placerat, nulla mauris posuere dui, non tristique ipsum justo pretium est. Donec erat dui, venenatis non semper et, mattis in magna. Praesent efficitur, arcu non ullamcorper sodales, orci nulla viverra risus, eu posuere massa felis vel sapien. Mauris dictum nibh quis orci congue, non hendrerit tortor facilisis. Cras diam nisi, laoreet eget leo et, posuere vestibulum magna. Vivamus faucibus lorem at sem ullamcorper, eu vehicula leo laoreet. Suspendisse non leo mauris. Etiam vitae mauris urna.

hue hue

Lorem ipsum dolor sit amet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut consequat elit nec est pharetra, et gravida eros vestibulum. Donec at sapien non quam cursus lacinia. Nulla facilisi. Mauris in posuere lectus. In efficitur, enim at tincidunt auctor, ante sem bibendum eros, eu ornare dolor dolor et nisl. Cras leo lorem, mattis id purus id, vulputate efficitur ligula. Pellentesque tincidunt ante a nunc aliquam ultrices.

Vivamus auctor ac lectus vel blandit

Morbi eget nisl feugiat, interdum justo et, finibus arcu. Nullam cursus, enim in consectetur posuere, tellus orci ultricies felis, ut pellentesque ante ante sed nisl. Aliquam sed est vitae felis porttitor posuere. Sed sed lectus nibh. Donec rutrum urna eu mollis congue. In ex felis, sodales in enim eu, maximus dapibus lacus. Nulla et accumsan turpis. Maecenas turpis libero, malesuada in lobortis ut, suscipit quis mi. Donec bibendum rutrum lectus et egestas

Morbi eget nisl feugiat, interdum justo et, finibus arcu. Nullam cursus, enim in consectetur posuere, tellus orci ultricies felis, ut pellentesque ante ante sed nisl. Aliquam sed est vitae felis porttitor posuere. Sed sed lectus nibh. Donec rutrum urna eu mollis congue. In ex felis, sodales in enim eu, maximus dapibus lacus. Nulla et accumsan turpis. Maecenas turpis libero, malesuada in lobortis ut, suscipit quis mi. Donec bibendum rutrum lectus et egestas

Nam pharetra commodo libero non scelerisque eu ornare dolor dolor et nis elit nec est pharetra

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut consequat elit nec est pharetra, et gravida eros vestibulum. Donec at sapien non quam cursus lacinia. Nulla facilisi. Mauris in posuere lectus. In efficitur, enim at tincidunt auctor, ante sem bibendum eros, eu ornare dolor dolor et nisl. Cras leo lorem, mattis id purus id, vulputate efficitur ligula. Pellentesque tincidunt ante a nunc aliquam ultrices.

Cras nec erat nec urna

Morbi eget nisl feugiat, interdum justo et, finibus arcu. Nullam cursus, enim in consectetur posuere, tellus orci ultricies felis, ut pellentesque ante ante sed nisl. Aliquam sed est vitae felis porttitor posuere. Sed sed lectus nibh. Donec rutrum urna eu mollis congue. In ex felis, sodales in enim eu, maximus dapibus lacus. Nulla et accumsan turpis. Maecenas turpis libero, malesuada in lobortis ut, suscipit quis mi. Donec bibendum rutrum lectus et egestas

Děláme nudnou práci za Vás

Zkoušeli jste už hledat co nejlevnější pojištění, které Vás ale nenechá na holičkách? A co třeba výhodnou hypotéku? Nebo půjčku, kterou několikrát zbytečně nepřeplatíte?

Stojí to spoustu času, že?

My Vám ušetříme čas i peníze srovnáním všech nabídek na trhu. Na jednom místě si v chytrých kalkulačkách spočítáte, jaký produkt Vám bude sedět nejlépe.

Máme v tom praxi

Od roku 2010 pro Vás na portálu Úspory.cz porovnáváme ucelenou škálu finančních produktů. Od té doby s námi ušetřilo čas i peníze přes 627 070 českých domácností! Okruh produktů, které Vám můžeme výhodně zprostředkovat, stále rozšiřujeme.

Portál Úspory.cz je jedním z projektů společnosti Elephant Orchestra, která patří do skupiny NetBrokers holding, kde významnou roli hraje i společnost ePojištění.cz největší český online porovnávač a prodejce pojištění. Máte tak jistotu, že se každé finanční oblasti věnují specializovaní odborníci.

Pomáháme!

Nejen Vám, ale hlavně dětem z dětských domovů, pro které pořádáme kreativní soutěže. Přispíváme také vybraným mezinárodním nadačním fondům.

Náš tým

Náš tým tvoří lidé, kteří mají zkušenosti v oblasti osobních financí, energií a internetu. Vědí, jak efektivně využít své rozmanité dovednosti napříč spektrem nabízených produktů, a to již od roku 2007. Můžeme se Vám tak pochlubit, v rámci letitých zkušeností, spoluprací s významnými českými i mezinárodními partnery nejen v oblasti pojišťovnictví a financí.

Úspory.cz mají známku kvality

Jde nám především o Vaši bezpečnost. Zjistěte více.

Kvalita a zabezpečení na Úspory.cz

Nadstandardní ochrana osobních údajů

Ochrana údajů

Víme, jak je pro Vás ochrana Vašich údajů na internetu důležitá. Proto používáme špičkovou technologii SSL šifrování, zaručující absolutní zabezpečení proti zneužití. Jsme licencování ČNB jako pojišťovací agent a makléř.

Garantujeme solidní jednání 100 %

Solidní jednání

S námi se nemusíte bát neuváženého rozhodnutí. Důkladně dodržujeme všechny zásady online sjednávání, které Vám zaručují odstoupení od smlouvy do 14 dnů. Navíc, pokud nepodepíšete nebo nezaplatíte, nejste ničím vázáni.

Tisíce spokojených zákazníků po celém světě

Spokojenost

Na českém internetu fungujeme od roku 2007 a za tu dobu nás ani na okamžik neomrzelo šetřit Vám čas a peníze. Důkazem je 627 070 spokojených domácností, které s námi ušetřili průměrně 19 408 Kč.

Prvotřídní zákaznický servis

Servis

Úspory.cz jsou součástí skupiny NetBrokers Holding, největšího online poskytovatele pojištění v ČR. Spolehnout se tak můžete na naše servisní oddělení, zkušené makléře a služby rozsáhlého klientského centra.