Úspory.cz >> Automobil >> 5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

5 tipů, jak ušetřit na havarijním pojištění

05.10.2018 Automobil Před domem vám přistálo krásné nové auto. Je tedy jenom logické a správné, že kromě povinného ručení řešíte sjednání havarijní pojistky. Vás a vaše auto ochrání před nepříjemnými finančními důsledky nehod, krádeže či poškození přírodními živly. Vybrat si a udržet dobré pojištění není snadné, a proto vám poradíme, jak na to.

1. Pojištění uzavírejte online

Kromě toho, že ušetříte čas strávený běháním po pojišťovnách, získáte rovněž slevu na pojistném. Sjednání pojištění online má ale mnohem více výhod. Díky možnosti srovnání havarijního pojištění online si snáze vyberete to správné pojištění. Srovnávače totiž umožňují rychlé porovnání konkurenčních nabídek. V potaz přitom berou stále více kritérií než jen cenu pojištění. Za uzavření pojistky online navíc můžete získat extra slevu ve výši až 25 %.

2. Pojistku zbytečně nepřeplácejte

Je bohužel pravdou, že cena motorového vozidla rychle klesá a to zejména v prvních letech. Většina majitelů udělá zásadní chybu, že uzavřenou smlouvu nechá běžet a neřeší ji. To znamená, že několik let za sebou platí stále stejně vysoké pojistné. Vzhledem k tomu, že cena vozu klesá, je doporučeno jednou za rok až dva upravit pojistnou částku, a tím i výši pojistného. Nezapomeňte, že pojišťovna vám stejně nikdy nevyplatí více, než je aktuální hodnota vozu.

Nepřeplácíte havarijní pojištění?
Porovnejte si ceny v naší kalkulačce.

Srovnat havarijní pojištění

3. Zvolte si odpovídající výši spoluúčasti

Většina motoristů chce platit co nejméně. Na ceně pojistného se mimo jiné podílí také výše zvolené spoluúčastí. Čím vyšší si vyberete, tím méně za pojištění zaplatíte. Je třeba si ale uvědomit, že drobné nehody budete pravděpodobně řešit častěji než jednu velkou událost. Vyberete-li si spoluúčast 10 000 korun, škody do této částky zaplatíte ze svého a u dražších škod se touto částkou budete vždy podílet. Ne vždy je nižší pojistné výhrou.

4. Vyberte si vhodnou variantu HAV

Pojišťovny nabízí různé varianty havarijního pojištění. Nejlepší krytí nabízí varianta All risk, která kryje všechna možná rizika jako krádež, vandalismus, nehody, střet se zvěří i poškození vozidla živelními událostmi (požár, povodeň, úder blesku, krupobití apod.). Taková pojistka je samozřejmě univerzální, ale také nejdražší. Lze si vybrat levnější variantu, která zahrnuje pouze vybraná rizika. Pokud například parkujete v garáži, snižuje se riziko krádeže, vandalismu i poškození v důsledku některých živlů.

5. Jezděte bez nehod

Nejlepší je jezdit bez nehod. Kdyby toto pravidlo dodržovali všichni řidiči bez výjimky, pojištění bychom téměř nepotřebovali. Takto apelujeme na všechny řidiče. Dodržujte pravidla bezpečného provozu na silnicích. Kromě toho, že se vyhnete nehodám a jejich následkům, pojišťovna vám s radosti udělí bonus na pojistném stejně, jako je tomu u povinného ručení. Na pojistném tak zaplatíte méně než řidiči, kterým už se pár nehod přihodilo. Samozřejmě existují události, které pojištěný příliš neovlivní. Patří sem zejména  riziko poškození přírodním živlem, krádež a vandalismus. A právě proto se vyplatí mít kvalitní havarijní pojištění.

 

Štítky: havarijní pojištění | pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Pravidla bezpečné jízdy v zimě. Znáte je?

05.01.2019

Vzhledem k mizernějším povětrnostním podmínkám je v zimě jízda autem mnohem náročnější a nebezpečnější než po celý zbytek roku. V potaz bychom měli brát nejen nízké teploty, ale také sníh a led na vozovkách. To však zdaleka není vše, na co bychom měli my řidiči v zimě myslet.

Celá aktualita

Zima se blíží, nezapomeňte na výměnu pneumatik

01.11.2018

V České republice platí povinnost užívání zimních pneumatik od 1. listopadu až do 31. března, pokud se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza nebo lze tyto jevy očekávat. Vzhledem k vývoji počasí lze výměnu pneumatik zejména v nižších výškách o pár dní posunout, zapomenout byste na ni ale neměli.

Celá aktualita

Nejvyššímu správnímu soudu se nelíbí pojištění proti pokutám

20.09.2018

Pojištění proti pokutám je mezi řidiči poměrně žádaný produkt. Ono nemuset platit pokutu, když už na ni dojde, není přece špatná věc. Pokud se však případ dostane ke správnímu soudu, může být právě toto pojištění příčinou vyšší sankce. Nejvyšší správní soud totiž pojištění proti pokutám nevidí vůbec rád. Vnímá jej jako je vědomé pohrdání pravidly silničního provozu.

Celá aktualita

Povinná výbava se konečně dočká změny. Zmizí žárovky, pojistky i rezerva

15.08.2018

Povinná výbava je předmětem kritiky už nějaký ten pátek. Hlavním důvodem je povinnost vozit náhradní žárovky a pojistky. Většina motoristů je nejen nezvládne sama vyměnit, ale u nových vozidel to ani bez zásahu servisu není možné. Ministerstvo kritiky konečně uznalo oprávněnost připomínek a od 1. října by měla povinná výbava doznat velkých změn

Celá aktualita
Všechny aktuality