Úspory.cz >> Dluhy

Aktuality

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16.05.2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

Úvěrové registry prozradí vše

21.01.2015

O tom, zda půjčku dostanete či nikoliv, rozhodne zejména Vaše úvěrová historie. Tu si banky či nebankovní úvěrové společnosti velmi snadno ověří v tzv. úvěrových registrech. Jaké registry v České republice máme a jak fungují?

Celá aktualita

Jak na osobní bankrot?

19.01.2015

Náročný životní styl či nečekané problémy mohou uvést lidi do dluhové pasti, ze které není cesty ven. Jedním z možných řešení může být již od roku 2007 osobní bankrot. V loňském roce o osobní bankrot zažádaly desítky lidí a jejich počet stále narůstá. Podívejme se blíže, jak takový osobní bankrot probíhá.

Celá aktualita

Kvůli Vánocům se lidé zadluží i na několik let

05.01.2015

O letošních Vánocích Češi utráceli více než v loňském roce. Bohužel však ne za vlastní peníze, ale velmi často si na vánoční dárky brali půjčky. Podle statistik úvěrových společností si půjčku na dárky vzal každý šestý Čech.

Celá aktualita

Novela zákona má zastavit dětské zadlužování

03.01.2015

V České republice je evidováno zhruba 150 tisíc dětských dlužníků. Příčinou dětských dluhů jsou nejčastěji neuhrazené poplatky za odpad. O svých závazcích se děti velmi často dozví teprve tehdy, když dosáhnou plnoletosti, a obce začnou vymáhat dluh. O řešení této situace usiluje projekt Děti bez dluhů.

Celá aktualita