Úspory.cz >> Osobní bankrot

Aktuality

Pozor na neseriózní oddlužovací firmy

03.08.2015

Oddlužovací firmy poskytují pomoc bezradným dlužníkům. Pomáhají jim vyřídit osobní bankrot a radí jim, jak postupovat. Zdaleka ne všechny však lze považovat za seriózní. Mnohé firmy si zoufalé dlužníky pojistí smluvně a za poskytnuté služby si bez výčitek svědomí účtují další a další poplatky.

Celá aktualita

Půjčky: Rizikovou skupinou jsou samoživitelky

15.06.2015

Život na dluh je vždy rizikový. Peníze na potřebné věci lze sice získat hravě, ale splatit vše řádně už tak snadné nebývá. To se týká zejména osob, které si půjčky berou doslova na “život”. Na splácení jim však jejich příjmy nestačí a jejich zoufalé snahy postarat se o rodinu často končí exekucemi.

Celá aktualita

Půjčky před výplatou: Jak se nespálit

11.06.2015

Výplata je až za pár dní a vy musíte uhradíte nedoplatek za energie či neplánovanou opravu auta? Žádný problém! Stačí si půjčit pár tisíc korun a Váš problém je ihned vyřešený. Přesně to slibují půjčky před výplatou. Jaká je realita a na co si dát pozor?

Celá aktualita

Poslední šancí dlužníka je osobní bankrot

01.06.2015

Nezodpovědná mladá léta, nedostatečné znalosti, malé životní zkušenosti i vážné osobní strasti. To vše může být příčinou vzniku obrovských dluhů, ze kterých se těžko dlužník vymaní. Jedinou šancí na normální život může být osobní bankrot.

Celá aktualita

Počet oddlužení v ČR klesl o 2 procenta

04.02.2015

Závažné finanční problémy je možné vyřešit prostřednictvím tzv. oddlužení. Nejvyšší počet oddlužení byl zaznamenán v roce 2013. V loňském roce celkový počet poklesl o dvě procenta a pokles je předpokládán i v letošním roce. Znamená to, že Češi lépe zvládají svou finanční situaci?

Celá aktualita

Novela zákona má zastavit dětské zadlužování

03.01.2015

V České republice je evidováno zhruba 150 tisíc dětských dlužníků. Příčinou dětských dluhů jsou nejčastěji neuhrazené poplatky za odpad. O svých závazcích se děti velmi často dozví teprve tehdy, když dosáhnou plnoletosti, a obce začnou vymáhat dluh. O řešení této situace usiluje projekt Děti bez dluhů.

Celá aktualita
COVID-19