Úspory.cz >> Investování >> 4 nejlepší investice v roce 2018
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

4 nejlepší investice v roce 2018

26.03.2018 Investování Investice lákají stále více lidí. Není divu. Je to ideální možnost, jak nechat vydělávat již vydělané peníze. Nechat peníze ležet ladem nic nového nepřinese a ještě vám úspory může zničit inflace. Víme, do čeho se vyplatí investovat právě letos.

Dokud jste mladí a plní energie, občasný nedostatek financí se vždycky dá nějak zvládnout. Uskrovníte se, zaberete v práci a problém je pryč. S postupujícím věkem si však začnete uvědomovat, že může být mnohem hůř, a že na stáří je prostě lepší být připraven.

Je lepší mít pod čepicí než pod matrací

Základem je mít peníze v záloze, tedy jakýsi “finanční polštář. To však neznamená, že úspory budete dlouhé roky futrovat pod matraci nebo na běžný bankovní účet. Takové syslování vás velice rychle připraví o úsměv na tváři. Respektive inflace. Za 10 let můžete při 0,5% inflaci dokonce přijít o polovinu svých úspor!

Řešení nabízí spořicí účty s alespoň minimální nabídkou na zhodnocení úspor. Mnohem lepší jsou investice. Možností je spousta. Investování může být velmi bezpečné, a přitom výnosné. Samozřejmě je potřeba počítat s určitou mírou rizika. Čím více bude riskovat, tím více můžete vydělat, ale také ztratit.

Investujte do nemovitostí

To je investice, kterou Češi znají a často ji (i nevědomky) využívají. České ekonomice se prostě daří, nezaměstnanost klesá a občané více vydělávají. Nákup nemovitosti za účelem pronájmu či dalšího prodeje (ceny neustále rostou) tak může být zajímavou investiční možnosti. Je však třeba počítat s možnými riziky při pronajímání (např. neplatiči, poškození nemovitosti apod.) a ekonomickou krizí, která by způsobila propad cen.

Máte volné peníze a chtěli byste je investovat?
Nechte si poradit od profesionálů.

Více informací

Penzijní fondy se státním příspěvkem

Na stáří vás připraví penzijní fondy, které mají jednu velkou výhodou. Stát vám totiž přihodí až 2 760 Kč navíc za každý rok spoření. Navíc lze využít možnost daňového odpočtu až 3 600 Kč ročně. Podle odborníku se jedná o nejvýhodnější investiční variantu, co se týče poměru bezpečnosti a výnosu.

Peer to peer půjčky - půjčujte s úrokem

Další zajímavý způsob, jak si efektivně přivydělat, nabízí stále vyhledávanější peer to peer půjčky. Známé jsou také pod zkratkou P2P půjčky. V Česku se zatím nejedná o nejvyhledávanější způsob investování. To je však otázkou času. Aktuálně je oblíbená lotyšská platforma Mintos, které spojuje investory a zájemce o půjčky z 10 zemí včetně České republiky. Na Mintos můžete investovat do půjček, hypoték i podnikatelských úvěrů. Záleží na vás, co si vyberete. Své investice můžete rozdělit i do více úvěrů.

Více informací o investování do Peer to Peer půjček nalezente v našem předchozím článku:
Riziko P2P půjček nese především investor.

Štítky: investování | p2p půjčky | spoření |

Hodnocení článku:

Podobné články

6 největších chyb, který se dopouštíme při investicích

29.05.2017

Investování je jedním ze způsobů, jak vydělat peníze. Přesněji řečeno, jak zhodnotit své vlastní volné prostředky. Řada lidí vydělává více, než dokáže a chce utratit. Pomyslí si tedy, že by tyto peníze mohli vydělávat další peníze. A ono to také jde. Ovšem i investování je tak trochu věda a vyžaduje zodpovědný přístup jako jakákoliv jiná činnost.

Celá aktualita

Jak úspěšně investovat a čemu se vyhnout

30.01.2017

Investovat peníze? To je pro drtivou většinu Čechů něco nepředstavitelného. Ať už jde o investici do umění, akcií či nemovitostí, je faktem, že obyvatelé naší republiky nejsou příliš zběhlí ve světě financí a peníze směřují především na uspokojení aktuálních potřeb. Přitom rozumná investice může znamenat zásadní otočení finanční situace k lepšímu. Stačí být uvážliví a vyvarovat se banálních chyb, které představují rozdíl mezi úspěchem a selháním.

Celá aktualita

Svět investic: Co jsou dluhopisy a jak fungují

21.11.2016

O dluhopisech jste již zajisté slyšeli. Pravděpodobně se tak stalo v souvislosti s cennými papíry a investováním. Finanční a investiční poradci dluhopisy považují za jeden z nejjistějších způsobů investování. Pokud právě vy vážně uvažujete o koupi dluhopisů, nezapomeňte si zjistit všechny důležité informace.

Celá aktualita

Kolísání hodnoty investice – jak s ním pracovat

21.09.2016

Při investování svých volných peněz do investičních fondů určitě zjistíte, že hodnota vaší investice různě kolísá směrem nahoru i dolů. Tyto změny hodnoty investice v čase se označují jako volatilita a jsou pro investování většinou typické. Musíte se zkrátka smířit s tím, že hodnota vaší investice jen neporoste, ale bude se někdy i snižovat. Kolísání hodnoty investice se však nemusíte bát a můžete na něm i vydělat.

Celá aktualita

Jak začít investovat? Pravidelně malou částku

29.08.2016

Jeden z nejlepších způsobů, jak začít investovat jen s minimem znalostí, je vkládat každý měsíc do některého z otevřených podílových fondů menší částku. V čem spočívá kouzlo pravidelného investování?

Celá aktualita

Podílové fondy – ideální investice pro začátečníky

21.07.2016

Nestačí vám už nízké zhodnocení peněz na spořicím účtu? Ani se moc nedivíme. Jejich výnosy jsou v posledních letech velmi nízké. Abyste dosáhli lepšího zhodnocení vašich právě volných peněz, musíte se stát investory. A nejlepší cesta k investicím vede přes podílové fondy.

Celá aktualita

Jaký jste typ investora?

08.07.2016

Zhodnocení vkladů na spořicích účtech poslední dobou nestojí za nic. I z tohoto důvodu se vyplatí raději volné peníze někam investovat. Možností máte hodně a během doby si je na tomto místě určitě postupně probereme. Zatím se ale podíváme, jaký jste typ investora.

Celá aktualita
Všechny aktuality