Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Pojištění majetku >> Kvalitní zabezpečení bytu či domů se vyplatí

Aktuality

Kvalitní zabezpečení bytu či domů se vyplatí

1. 2. 2016 Pojištění majetku Říká se, že zloději jsou vždy o krok napřed. I když máte kvalitní bezpečnostní dveře a zámky, riziko možného vyloupení stále existuje. Někteří zloději si vystačí s hrubou silou, moderní zloději se do bytu dostanou pomocí šikovných udělátek. Je pouze na vás, zda jim “práci” ulehčíte nebo naopak zkomplikujete.

Zlodějů neubývá a každý den dochází ke vloupání. Někdy se majitel ubránit nemůže, jindy si zloděje div nepustí do domu vlastní nedbalostí. „Zlodějům hraje do karet hlavně nedbalost lidí, kteří nemají bezpečnostní dveře, nezamykají a nedbají základních bezpečnostních pravidel. Lupiči také spoléhají na lidskou důvěřivost a nevšímavost, používají převleky a jsou sebevědomě drzí,“ upozorňuje Ivan Pavlíček z firmy Next, jednoho z největších výrobců bezpečnostních dveří.

Zloději například využívají tzv. metodu SG. Do bytu se dostanou pomocí speciálního klíče, aniž by na dveřích a zámku zanechali jakékoliv známky poškození. S touto metodou bez velkých problémů uspějí u dveří se zámkovou vložkou starou více než 10 let. Někteří zloději po sobě neváhají dokonce zamknout. Šok majitele, který po odemčení dveří objeví vyloupený byt, je o to větší.

Co je to SG metoda?
SG metoda nebo bumping nezanechává žádné stopy, což může vést k problémům při řešení pojistné události. Jedná se totiž o rychlé a hlavně nenásilné otevření zamčeného zámku s využitím speciálního “vyklepávacího” klíče. Stačí umět provést šikovný úder a zloděj se bez nutnosti poškození zámku dostane dovnitř bytu. A co hůře, videonávody, jak SG metodu provést, lze snadno najít na internetu.

Zavírejte okna i ve vyšších patrech

Nešvarem, kterého se lidé často dopouští, je ponechání otevřených oken za účelem větrání ve vyšších patrech. Domnívají se, že  zloději se do vyšších výšek pouštět nebudou. To jsou ale na velkém omylu. „Majitelé zlodějům nahrávají rovněž ponecháním otevřených sklepních oken nebo větráním ve vyšších patrech přes den v jejich nepřítomnosti. Majitelé mají za to, že není snadné se do nezajištěných oken dostat. Hlášené škody takto nezabezpečených bytů a domů dokazují opak,“ varuje Petr Milata, mluvčí ČSOB Pojišťovny.

Fantazii se meze nekladou a to platí i pro zloděje. Do bytů se snaží dostat i pomocí převleků. Nejčastěji se převlékají za elektrikáře, instalatéry či zaměstnance energetických firem. Mezi kuriózní případy patří převlek za cyklistu, kurýra s pizzou či dokonce manažera v obleku. Tito zloději sází na anonymitu velkých bytových domů, kde se neznají ani jednotliví sousedé.

Dejte na kvalitní zabezpečení a pojistěte si majetek

Odborníci neustále poukazují na staré a nekvalitní zabezpečení domácností. Přitom dnes lze kvalitní zabezpečení sehnat za dostupné ceny. To je obzvláště důležité pro všechny, kteří vlastní cennosti v podobě starožitností, šperků či obrazů a jiného drahého vybavení.

Ruku v ruce se zabezpečením domácnosti jde pojištění majetku a domácnosti. Pojišťovny sice ne vždy předpisují míru zabezpečení, ale v případě neporušeného zámku vám nemusí uhradit ani korunu. Naopak s překonáním náročných bezpečnostních prvků, si můžete být jistí, že vám pojišťovna uhradí skutečnou ztrátu.

Další chybou, která se týká právě pojištění domácnosti, jsou špatně nastavené pojistné částky. Mnozí lidé si pojištění uzavřou, a již se o něj dále nezajímají. Zatímco roky plynou, domácnost si postupně vybaví dražším nábytkem, modernějšími spotřebiči a elektronikou. Ve chvíli, kdy je vykradou, se diví, že jim pojišťovna vyplatí příliš málo. Proto si pojištění majetku ve vaší domácnosti pravidelně aktualizujte a to zejména po nákupu nového vybavení či rekonstrukci. Řiďte se pravidlem: „Nejsem tak bohatý, abych si pořídil příliš levnou pojistku.“

„Setkáváme se s případy, kdy v rekreačních objektech, kde bývá pojistná částka pro případ odcizení movitých věcí kolem 50 tisíc korun, jsou ponechány věci, jejichž hodnota pojistnou částku převyšuje. Jsou to rybářská vybavení v hodnotě několika desítek tisíc, sekačky a různá zahradní technika, drahé fotoaparáty, herní konzole a jiná elektronika, kde si klient neuvědomí, že tyto věci zvyšují hodnotu vybavení domácnosti,“ říká Michal Herzig, odborník na pojištění.

Pojistěte si svou domácnost a chraňte se před zloději lépe. Na Úspory.cz si nyní snadno najdete a ihned sjednáte výhodné pojištění majetku a domácnosti.

Štítky: bezpečnostní zámek | bumping | pojištění domácnosti | pojištění majetku | sg metoda | srovnání pojištění majetku a domácnosti |

Hodnocení článku:

Podobné články

5 tipů, jak si nejlépe pojistit domácnost

9. 1. 2018

Prožili jste oslavy vánočních a novoročních svátků v pořádku? Pokud je v lednu vaším největším problémem pár kil navíc, můžete být rádi. Některé domácnosti takové štěstí nemají. Stačí zapomenutá svíčka nebo rozdivočelé prskavky na vánočním stromku a na neštěstí je zaděláno. Jste pro takové případy chránění?

Celá aktualita

Chaty a chalupy - pojistěte si prázdninové bydlení v době nepřítomnosti

29. 9. 2017

Český národ je znám nejen svou láskou k tradičnímu českému nápoji pivu, ale také k rekreačnímu bydlení. Spousta Čechů vlastní v různých koutech naší malé a krásné země své druhé bydlení - chatu či chalupu, kde od jara až do podzimu tráví víkendy či letní dovolenou a mnohdy i celé léto. Jak jsme na tom s pojištěním rekreačních objektů?

Celá aktualita

Pojištění majetku: Znáte rozdíl mezi záplavami a povodněmi?

26. 1. 2017

Máte sjednané pojištění majetku, nemovitosti i domácnosti. A jste si zatraceně jistí, že jedním z pojištěných rizik je také velká voda. Není však velká voda jako velká voda a povodeň není totéž co záplava. Jste si nyní opravdu jistí, že máte majetek pojištěný na záplavu? A nebo je to na povodeň?

Celá aktualita

Chraňte svůj domov před zimou i zloději

14. 12. 2016

Vánoce rozhodně nejsou obdobím, kdy Češi nevystrčí nos z domu. Právě naopak. Spousta Čechů tráví Vánoce a Silvestra mimo svůj domov, ať už s příbuznými, na horské chalupě nebo dokonce v teplých krajinách u moře. Prázdné domovy ohrožuje nejen zima a mráz, ale také zloději, kteří vánoční atmosféru příliš neřeší.

Celá aktualita

Zabezpečení v létě nepodceňujte

25. 7. 2016

Že je léto časem odpočinku pracujících, to je všeobecně známá věc. Chceme na těch pár dnů říct práci „nashle“ a užít si slunce, moře, lesy, kulturu... prostě to všechno, co k dovolené patří. Bohužel, léto je také časem jako stvořeným pro zloděje, kteří holt nemají na práci nic jiného, než si přivlastnit to, na co se tak dřeme.

Celá aktualita

Přívalové deště a kroupy způsobily škody za desítky milionů korun

4. 6. 2016

Předposlední květnový víkend překvapil přívalovými dešti doprovázenými krupobitím. Výsledkem jsou škody ve výši několika desítek milionů korun. Ti co, měli sjednané odpovídající pojištění, si mohou oddychnout. Zbytek bude muset způsobené škody opravit a uhradit ze své kapsy.

Celá aktualita

Chraňte svůj majetek před zloději

12. 8. 2015

Po dlouhé zimě se lidé těší na očekávanou dovolenou u moře a neváhají své nadšení sdělit všem svým přátelům a známým na oblíbených sociálních sítích, jako je například Facebook. Neuvědomují si, že tímto způsobem si mohou způsobit nemilé překvapení v podobě vykradeného bytu či domu.

Celá aktualita

Průměrné stáří pojistných smluv domácnosti je 9 let

14. 7. 2015

České domácnosti jsou vybavené drahým nábytkem, moderní elektronikou a dalšími cennými věcmi. I přesto mnohé nemají sjednané pojištění domácnosti, a ty které ano, pojistné smlouvy neaktualizovaly v průměru devět let. Přitom stačí velmi málo a rodina může během pár minut přijít o všechno.

Celá aktualita

1 2 »

;