Úspory.cz >> Poptávka >> Bezpečnostní dveře jako doplněk interiéru
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Bezpečnostní dveře jako doplněk interiéru

09.01.2015 Poptávka Bydlení v bytových domech často vyžaduje kvalitní bezpečnostní dveře. Ty by měly být nejen bezpečné, ale také by měly být vhodným doplňkem interiéru. Problémem velkého množství bezpečnostních dveří je příliš umělý vzhled.

Nové a moderní technologie však přinesly změny také ve výrobě bezpečnostních dveří. Důraz je kromě bezpečnosti kladen také na jejich design. Umělý vzhled ustupuje a začínají se objevovat bezpečnostní dveře vyráběné na míru. Vyznačují se technicky i designově originálním provedením vhodné do každého interiréru.

Roste poptávka po exkluzivním designu

Současní zákazníci jsou náročnější a požadují kvalitní dveře a exkluzivní design. Stále oblíbenější jsou proto tzv. bezfalcové dveře. „Především mezi příznivci neotřelého designového řešení je čím dál populárnější nová generace bezfalcových bezpečnostních dveří. Jejich křídlo lícuje se zárubní, na pohled není vidět žádné výrazné vyčnívání. Dveře mají totiž skryté 3D panty, zavírač i falc. To vše umožňuje z vnitřní strany slícování povrchu dveří s povrchem zdi. Vzniká tak jednoduchý a stylově čistý design, který vyvolává dojem exkluzivity,“ uvádí Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT, která patří mezi přední tuzemské výrobce bezpečnostních dveří.

Co se týče použitého materiálu, nejvíce používané jsou dýha z domácích a exotických dřevin. Jedná se o přírodní materiály, jejichž vzhled a kresba se liší kus od kusu, a to dává každým dveřím punc originality. Módní je také lakovaný povrch a nerez. Používá se také umělá pryskyřice. U interiérových dveří je možné použít různé povrchové úpravy (malba, tapety a další).

Moderní hi-tech doplňky

Součástí moderních bezpečnostních dveří jsou také zajímavé hi-tech doplňky, jako jsou elektronická kukátka či čtečky otisku prstů. „Pomocí tohoto systému si odemknete dveře bez použití klíče, stačí pouze přiložit prst. Čtečka ve standardním zápustném provedení se instaluje přímo na křídle dveří. Můžete si však nechat namontovat i skrytou verzi, kdy je čtečka uložena v madle. Systém má paměť až na 99 otisků prstů. Práva jednotlivých osob ke vstupu do obydlí lze libovolně přidávat, měnit nebo mazat dle potřeby. Další praktickou výhodou čtečky je, že již nikdy nebudete muset řešit problém se ztracenými klíči,“ říká také Ivan Pavlíček.

Elektronické kamerové dveřní kukátko je další technologickou vychytávkou. Kukátko přenáší obraz osoby či osob na malý LCD monitor, který je umístěný na zdi vedle dveří. Obraz osoby si dokonce můžete nechat odeslat na mobil. To se hodí například v případě, že je doma pouze dítě. „Potenciální zloděj může na vaše dítě vyvíjet psychický nátlak. S informacemi typu „nesu mamince dárek“ nebo „jsem opravář a potřebuji odjistit uzávěr vody ve vašem bytě“ si nemusí váš potomek poradit. Obraz z dveřního kukátka na mobilu vám pomůže situaci lépe posoudit a adekvátně reagovat,“ dodává Ivan Pavlíček na závěr.

Štítky: bezpečnost | bydlení | zabezpečení |

Hodnocení článku:

Podobné články

Hodinový manžel - holka pro všechno tak trochu jinak

28.09.2018

Hodinový manžel není samozřejmě manžel v pravém slova smyslu. Je to spíše pomocník v domácnosti na zavolání, když toho vlastního nemáme zrovna po ruce. Nebo když ten pravý manžel není příliš manuálně zručný. Vtipně řečeno, hodinový manžel je takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu.

Celá aktualita

Kouzlo půdních bytů stálé přetrvává

02.08.2016

Půdy bývaly ponurými místy, kde se hromadilo nepoužívané, rozbité a staré harampádí, i ráj pro děti, které zde prožívaly svá první dobrodružství. V 90. letech se pro půdní prostory našlo nové zajímavější a praktičtější využití. Půdy se začaly skupovat a proměňovat v atypické originální bydlení.

Celá aktualita

Žijte minimalisticky

21.06.2016

Minimalismus je fascinující styl, který klade důraz na čistotu, jednoduchost a především funkčnost. Kdekomu se může zdát příliš strohý a neosobní, pravdou však je, že naopak pozvedává osobnost vlastníka na nejvyšší úroveň. Jeho ani návštěvníky bytu totiž nebude rušit přehršel věcí. Vstoupí do zcela harmonického prostoru.

Celá aktualita

Terasa i pergola: Stinné útočiště v horkých letních dnech

13.06.2016

Na horké letní dny se těšíme celou zimu, ale když přijdou, snažíme se před žhavými slunečními paprsky ochránit. Máte-li dům, je jedinečnou ochranou nabízející příjemný stín terasa nebo pergola. Poradíme vám, jak si vybrat správný typ právě pro váš dům a zahradu.

Celá aktualita

Sháníte šikovného řemeslníka? Zkuste poptávkový web

04.04.2016

Stavíte dům a potřebujete šikovného a poctivého truhláře? Hledáte kvalitního automechanika, kterému byste bez obav kdykoliv svěřili své auto? Poradíme vám, kde můžete sehnat nejen kvalitní řemeslníky, ale i další různé služby. Jsou jimi poptávkové weby, které využívají nejen jednotlivci ale také firmy.

Celá aktualita

Jak na rekonstrukci panelového bytu

21.05.2015

Tisíce Čechů bydlí v panelových bytech. Většina “paneláků” byla postavena v 60. letech a později, a již dávno nesplňují standard pěkného bydlení. Proto se stále větší část jejich vlastníků rozhoduje pro rekonstrukci. Panelový dům a byt však má svá specifika, na která si dejte při rekonstrukci pozor.

Celá aktualita

Svépomocí postavený dům ušetří až milion korun

07.03.2015

Mnoho lidí celý život sní o vlastním domě. Koupit si starší dům či postavit nový však stojí opravdu velké peníze a bohužel ne každý na to má dostatek peněz. Stále více Čechů se proto rozhoduje pro stavbu domu svépomocí. Takto postavený dům totiž vyjde až o polovinu levněji než dům na klíč.

Celá aktualita

Chraňte okna před zimou

03.02.2015

Důkladná péče o okna zejména v zimním období prodlouží o jejich životnost až o několik let. Okna by měla být ideálně po celý rok správně seřízená a promazaná. Jejich životnosti a správnému fungování pomůže také zamezení kondenzace vody na sklech a kolem nich.

Celá aktualita
Všechny aktuality