Úspory.cz >> Poptávka >> Sháníte šikovného řemeslníka? Zkuste poptávkový web
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Sháníte šikovného řemeslníka? Zkuste poptávkový web

04.04.2016 Poptávka Stavíte dům a potřebujete šikovného a poctivého truhláře? Hledáte kvalitního automechanika, kterému byste bez obav kdykoliv svěřili své auto? Poradíme vám, kde můžete sehnat nejen kvalitní řemeslníky, ale i další různé služby. Jsou jimi poptávkové weby, které využívají nejen jednotlivci ale také firmy.

Ne každý má mezi svými přáteli, známými či kontakty dobré řemeslníky. Když je však nutně potřebuje, často formou “pokusu a omyl” hledá někoho, na koho by se mohl opravdu spolehnout. Narazit na opravdu kvalitní firmu bohužel není tak jednoduché a úplně nejlepší je, když vám někdo takového doporučí. A právě proto mohou být při hledání velice užitečným pomocníkem poptávkové weby.

Příležitost pro poptávající, ale i firmy hledající klienty

Poptávkové weby se rozhodli zaplnit díru na trhu a vytvořit konkurenční prostředí mezi poskytovateli nejrůznějších služeb od řemeslníků, přes nemovitosti až po prodejce potravin a doplňků. Fungují na jednoduchém principu podobně jako zprostředkovatelé finančních a pojišťovacích produktů.

Při jedné příležitosti a prostřednictvím jednoho webu můžete oslovit hned několik poskytovatelů a jejich nabídky si během chvíle porovnat. Snadno si tak vyberete řemeslníka či poskytovatele jiné služby, který vás osloví nejvíce. Poptávkové weby si firmy, které jejich prostřednictvím inzerují své služby, důkladně ověřují.

Služby, které je možné na poptávkových serverech poptat a porovnávat:

 • Auto-moto
 • Cestování a ubytování
 • Doprava a logistika
 • Dřevo
 • Elektro
 • Hobby
 • Informační technologie
 • Nábytek                         
 • Plasty a chemie
 • Potravinářství
 • Reality
 • Reklama a tisk
 • Řemesla
 • Stavební materiál a stavebnictví
 • Stroje, strojírenství a průmysl
 • Textil a oděvy
 • Zemědělství

Zdroje: ePoptavka.cz


Poptávkové weby tak nabízí příležitost nejen pro poptávající, ale i pro firmy. Firmy zde mohou jednoduchým způsobem inzerovat své služby, přičemž zaplatí pouze za ty poptávky, které jsou úspěšně zrealizovány. Každý den mají přístup k novým poptávkám a zvyšují také svou šanci získat nové a nové klienty.

Poptávající zase mohou zadat svou poptávku po konkrétní službě s podrobným popisem, aniž by za její zveřejnění zaplatili jedinou korunu. Jejich poptávka se okamžitě dostane do “rukou” odpovídajících poskytovatelů, kteří zpracují nabídku a pošlou ji poptávajícímu na jeho e-mail. Poptávající si může obdržené nabídky jednoduše porovnat a zvolit si takovou, která bude odpovídat přesně jeho potřebám.

Poptávkovým webům rostou počty uživatelů

O tom, že poptávkové weby mají na trhu své místo, svědčí slova zástupců některých z nich. Například web ePoptávka.cz zaznamenala v loňském roce nárůst obratu o 40 procent a stále roste. "Za rok 2012 jsme v objemu zakázek meziročně vyrostli o více než 100 procent," prohlašuje Miloš Lenoch, jednatel portálu Nejřemeslníci.cz.

Oba portály svorně dodávají, že klienti jejich iniciativu vnímají velice pozitivně. Zejména pak oceňují reference, díky kterým si mohou ověřit, jak firma splnila předchozí zakázky. "Řada lidí nám píše, že je super, co děláme. Vnímají tu snahu o kultivaci prostředí, které je plné fušerů a podvodníčků," dodává Miloš Lenoch.

Hledáte někoho skutečně šikovného? Máme pro vás poptávkový web Poptávej.cz, kde můžete zadat svou poptávku z libovolného oboru zdarma po celý den!

Štítky: poptavej.cz | poptávej.cz | Poptávka | poptávkový web | porovnání řemeslníků | řemeslníci a jiné služby |

Hodnocení článku:

Podobné články

Hodinový manžel - holka pro všechno tak trochu jinak

28.09.2018

Hodinový manžel není samozřejmě manžel v pravém slova smyslu. Je to spíše pomocník v domácnosti na zavolání, když toho vlastního nemáme zrovna po ruce. Nebo když ten pravý manžel není příliš manuálně zručný. Vtipně řečeno, hodinový manžel je takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu.

Celá aktualita

Kouzlo půdních bytů stálé přetrvává

02.08.2016

Půdy bývaly ponurými místy, kde se hromadilo nepoužívané, rozbité a staré harampádí, i ráj pro děti, které zde prožívaly svá první dobrodružství. V 90. letech se pro půdní prostory našlo nové zajímavější a praktičtější využití. Půdy se začaly skupovat a proměňovat v atypické originální bydlení.

Celá aktualita

Žijte minimalisticky

21.06.2016

Minimalismus je fascinující styl, který klade důraz na čistotu, jednoduchost a především funkčnost. Kdekomu se může zdát příliš strohý a neosobní, pravdou však je, že naopak pozvedává osobnost vlastníka na nejvyšší úroveň. Jeho ani návštěvníky bytu totiž nebude rušit přehršel věcí. Vstoupí do zcela harmonického prostoru.

Celá aktualita

Terasa i pergola: Stinné útočiště v horkých letních dnech

13.06.2016

Na horké letní dny se těšíme celou zimu, ale když přijdou, snažíme se před žhavými slunečními paprsky ochránit. Máte-li dům, je jedinečnou ochranou nabízející příjemný stín terasa nebo pergola. Poradíme vám, jak si vybrat správný typ právě pro váš dům a zahradu.

Celá aktualita

Jak na rekonstrukci panelového bytu

21.05.2015

Tisíce Čechů bydlí v panelových bytech. Většina “paneláků” byla postavena v 60. letech a později, a již dávno nesplňují standard pěkného bydlení. Proto se stále větší část jejich vlastníků rozhoduje pro rekonstrukci. Panelový dům a byt však má svá specifika, na která si dejte při rekonstrukci pozor.

Celá aktualita

Svépomocí postavený dům ušetří až milion korun

07.03.2015

Mnoho lidí celý život sní o vlastním domě. Koupit si starší dům či postavit nový však stojí opravdu velké peníze a bohužel ne každý na to má dostatek peněz. Stále více Čechů se proto rozhoduje pro stavbu domu svépomocí. Takto postavený dům totiž vyjde až o polovinu levněji než dům na klíč.

Celá aktualita

Chraňte okna před zimou

03.02.2015

Důkladná péče o okna zejména v zimním období prodlouží o jejich životnost až o několik let. Okna by měla být ideálně po celý rok správně seřízená a promazaná. Jejich životnosti a správnému fungování pomůže také zamezení kondenzace vody na sklech a kolem nich.

Celá aktualita

Neopomíjejte výběr schodů

30.01.2015

Často opomíjenou součástí interiérů a exteriérů bývají schody. A to až do doby, dokud není nutné vyrobit a postavit nové. Tehdy zjistíte, že výběr správných schodů není nic jednoduchého. Schody by měly být v každém případě pohodlné, funkční a nikdy by neměly překážet v daném prostoru.

Celá aktualita
Všechny aktuality