Úspory.cz >> Poptávka >> Hodinový manžel - holka pro všechno tak trochu jinak
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Hodinový manžel - holka pro všechno tak trochu jinak

28.09.2018 Poptávka Hodinový manžel není samozřejmě manžel v pravém slova smyslu. Je to spíše pomocník v domácnosti na zavolání, když toho vlastního nemáme zrovna po ruce. Nebo když ten pravý manžel není příliš manuálně zručný. Vtipně řečeno, hodinový manžel je takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu.

S geniálním nápadem údajně přišla ruská podnikatelka Nina Rachmaninová, která před patnácti lety začala nabízet služby domácího kutila. Její domácí kutil si poradil s běžnými pracemi a opravami v domácnosti od výměny žárovky, přes opravu kohoutku až po montáž nábytku. Dobré nápady se šíří rychle a dnes můžeme využít služby domácího kutila  i v Česku. Pouze s tím rozdílem, že u nás se ujalo lehce zavádějící označení “hodinový manžel”.

Pomoc v nouzi nejen pro ženy bez partnera

Nejčastěji služeb hodinového manžela využívají svobodné a rozvedené ženy, které žijí samy. Je to logické. Ne každá žena zvládá typické mužské práce na jedničku a neustále prosit kamarády, kolegy a sousedy o pomoc prostě nelze neustále dokola. Na druhou stranu objednávat si řemeslníka na smontování nábytku z Ikey by vyšlo docela draho. Pro tyto případy je hodinový manžel prostě ideálním řešením.

 

Nemusí tomu ale být vždy. Služeb hodinového manžela využívají také domácnosti, kde muž nechybí. Pouze je hodně zaměstnaný, domů se vrací pozdě večer a na pokládání nového koberce nemá sílu ani chuť. Nebo nemá k manuální činnosti kladný vztah. Díky hodinovému manželovi je o vše postaráno a rodina si tak může užít jeden druhého bez nepříjemných hádek týkající se opravy kapajícího kohoutku v koupelně.

Drobné práce a opravy za pár korun

Ani hodinový manžel nepracuje zadarmo. Není však zdaleka tak drahý jako specializovaný odborník. Ono volat si truhláře na montáž zakoupeného nábytku je zbytečné. To však neznamená, že to zvládne každý. Obzvlášť jedná-li se o větší kusy nábytku jako postel, šatní skříně apod. Hodinoví manželé si obvykle účtují hodinovou sazbu. Ta se pohybuje cca od 100 korun výše v závislosti na typu zakázky, materiálu, lokalitě, dopravě atd.

Sháníte řemeslníka, firmu nebo potřebujete doma jen něco opravit?
Poptejte se online a ušetřete až 30 % nákladů.

Poptávej.cz

Co všechno hodinový manžel umí? Hodinový manžel není odborník, ale zručný muž se zálibou v manuální práci, který zvládne nejrůznější práce v domácnosti či na zahradě. Každý umí něco jiného, a některý hodinový manžel toho umí více, jiný méně. Nejčastěji se jedná o drobné opravářské a údržbové práce doma.

 

Může se jednat o montáž nábytku, kuchyně, výměnu zámků, vodovodních baterií, přivrtání garnýží, poliček, posekání trávníku, naštípání dříví, vymalování bytu, položení podlahy, obkladačské práce apod. Z původně hodinové návštěvy se může vyklubat práce na celý den, když si nadšená zákaznice uvědomí, že kromě opravy rozbitého kohoutku by potřebovala vyměnit žárovky, navrtat poličku v dětském pokoji a pověsit čerstvě vyprané záclony a závěsy. Spektrum nabízených je velmi široké a v podstatě záleží jenom na tom, co potřebujete doma udělat a sami to nezvládnete.

 

Štítky: bydlení | Poptávka |

Hodnocení článku:

Podobné články

Kouzlo půdních bytů stálé přetrvává

02.08.2016

Půdy bývaly ponurými místy, kde se hromadilo nepoužívané, rozbité a staré harampádí, i ráj pro děti, které zde prožívaly svá první dobrodružství. V 90. letech se pro půdní prostory našlo nové zajímavější a praktičtější využití. Půdy se začaly skupovat a proměňovat v atypické originální bydlení.

Celá aktualita

Žijte minimalisticky

21.06.2016

Minimalismus je fascinující styl, který klade důraz na čistotu, jednoduchost a především funkčnost. Kdekomu se může zdát příliš strohý a neosobní, pravdou však je, že naopak pozvedává osobnost vlastníka na nejvyšší úroveň. Jeho ani návštěvníky bytu totiž nebude rušit přehršel věcí. Vstoupí do zcela harmonického prostoru.

Celá aktualita

Terasa i pergola: Stinné útočiště v horkých letních dnech

13.06.2016

Na horké letní dny se těšíme celou zimu, ale když přijdou, snažíme se před žhavými slunečními paprsky ochránit. Máte-li dům, je jedinečnou ochranou nabízející příjemný stín terasa nebo pergola. Poradíme vám, jak si vybrat správný typ právě pro váš dům a zahradu.

Celá aktualita

Sháníte šikovného řemeslníka? Zkuste poptávkový web

04.04.2016

Stavíte dům a potřebujete šikovného a poctivého truhláře? Hledáte kvalitního automechanika, kterému byste bez obav kdykoliv svěřili své auto? Poradíme vám, kde můžete sehnat nejen kvalitní řemeslníky, ale i další různé služby. Jsou jimi poptávkové weby, které využívají nejen jednotlivci ale také firmy.

Celá aktualita

Jak na rekonstrukci panelového bytu

21.05.2015

Tisíce Čechů bydlí v panelových bytech. Většina “paneláků” byla postavena v 60. letech a později, a již dávno nesplňují standard pěkného bydlení. Proto se stále větší část jejich vlastníků rozhoduje pro rekonstrukci. Panelový dům a byt však má svá specifika, na která si dejte při rekonstrukci pozor.

Celá aktualita

Svépomocí postavený dům ušetří až milion korun

07.03.2015

Mnoho lidí celý život sní o vlastním domě. Koupit si starší dům či postavit nový však stojí opravdu velké peníze a bohužel ne každý na to má dostatek peněz. Stále více Čechů se proto rozhoduje pro stavbu domu svépomocí. Takto postavený dům totiž vyjde až o polovinu levněji než dům na klíč.

Celá aktualita

Chraňte okna před zimou

03.02.2015

Důkladná péče o okna zejména v zimním období prodlouží o jejich životnost až o několik let. Okna by měla být ideálně po celý rok správně seřízená a promazaná. Jejich životnosti a správnému fungování pomůže také zamezení kondenzace vody na sklech a kolem nich.

Celá aktualita

Neopomíjejte výběr schodů

30.01.2015

Často opomíjenou součástí interiérů a exteriérů bývají schody. A to až do doby, dokud není nutné vyrobit a postavit nové. Tehdy zjistíte, že výběr správných schodů není nic jednoduchého. Schody by měly být v každém případě pohodlné, funkční a nikdy by neměly překážet v daném prostoru.

Celá aktualita
Všechny aktuality