Úspory.cz >> Poptávka >> Žijte minimalisticky
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Žijte minimalisticky

21.06.2016 Poptávka Minimalismus je fascinující styl, který klade důraz na čistotu, jednoduchost a především funkčnost. Kdekomu se může zdát příliš strohý a neosobní, pravdou však je, že naopak pozvedává osobnost vlastníka na nejvyšší úroveň. Jeho ani návštěvníky bytu totiž nebude rušit přehršel věcí. Vstoupí do zcela harmonického prostoru.

Většina Čechů se spokojí s bydlením, které dýchá rodinnou atmosférou. Lednička plná magnetek a fotek, vitrína z přelomu milénia a v ní všechny možné suvenýry, ať už z dovolené nebo od přátel. Květiny, obrazy a všechny doplňky nejednotné – prostě kupujeme to, co se nám zrovna líbí. Sladit byt či dům do jednoho stylu stále není tak oblíbené, jako je to například na západ od naší země.

Hledáte zkušeného architekta nebo kvalitní nábytek na míru? Zadejte svou poptávku a do pár hodin obdržíte nabídky, ze kterých si už jen vyberete tu, která Vám vyhovuje nejvíce. Zadat poptávku

Je to změna

Pokud hodláte zcela změnit své dosavadní bydlení a minimalismus vás zaujal, připravte se na to, že velkou část svého dosavadního majetku nebudete potřebovat. Minimalistický nábytek je povětšinou geometrický s ostrými rovnými liniemi a jednolitým povrchem. Chladnější a nevtíravé barvy (šedá, bílá, černá) v minimalistickém interiéru obohacuje například červená váza na stole nebo modré talíře v jídelně. Cibuláky po babičce můžete nechat ve sklepě, případně je můžete rafinovaně zakomponovat do interiéru jako cílený rušivý prvek.

Mnoho prostoru bez zbytečností

Jelikož se minimalismus obejde bez „okrasných“ doplňků, zbyde v místnostech spousta prostoru. Pro někoho může tento aspekt působit jako nevyužitá prázdnota, nicméně pocit svobody tyto pocity hravě převálcuje. Pravoúhlé tvary jasně vymezují jednotlivé místnosti do určitých sektorů, jenž nejsou přeplněné. Naopak překypují volností a protože má vše své místo, prostor působí čistě a úhledně.

Chce to architekta

Minimalismus je sice založen na jednoduchosti, ale jedná se o velmi komplexní styl. Pokud nechcete, aby váš budoucí minimalistický byt nebo dům vypadal neuceleně, rozhodně se obraťte na architekta. V odborných kruzích je tento druh zařízení bydlení velmi hojně diskutován a proto nemusíte mít strach, že byste snad mohli šlápnout vedle. Dobrá zpráva je, že pokud nebudete trvat na nábytku navrženém známými designery, nebude vás to zase tolik stát. Jak již bylo zmíněno výše, minimalismus se obejde bez zbytečností a proto toho nebudete potřebovat moc. Stylové zařízení se dá sehnat i ve velkých prodejních řetězcích nábytku.

 

 

Štítky: bydlení | jednoduché bydlení | Minimalismus | Minimalistický styl | životní styl |

Hodnocení článku:

Podobné články

Hodinový manžel - holka pro všechno tak trochu jinak

28.09.2018

Hodinový manžel není samozřejmě manžel v pravém slova smyslu. Je to spíše pomocník v domácnosti na zavolání, když toho vlastního nemáme zrovna po ruce. Nebo když ten pravý manžel není příliš manuálně zručný. Vtipně řečeno, hodinový manžel je takový Ferda Mravenec, práce všeho druhu.

Celá aktualita

Kouzlo půdních bytů stálé přetrvává

02.08.2016

Půdy bývaly ponurými místy, kde se hromadilo nepoužívané, rozbité a staré harampádí, i ráj pro děti, které zde prožívaly svá první dobrodružství. V 90. letech se pro půdní prostory našlo nové zajímavější a praktičtější využití. Půdy se začaly skupovat a proměňovat v atypické originální bydlení.

Celá aktualita

Terasa i pergola: Stinné útočiště v horkých letních dnech

13.06.2016

Na horké letní dny se těšíme celou zimu, ale když přijdou, snažíme se před žhavými slunečními paprsky ochránit. Máte-li dům, je jedinečnou ochranou nabízející příjemný stín terasa nebo pergola. Poradíme vám, jak si vybrat správný typ právě pro váš dům a zahradu.

Celá aktualita

Sháníte šikovného řemeslníka? Zkuste poptávkový web

04.04.2016

Stavíte dům a potřebujete šikovného a poctivého truhláře? Hledáte kvalitního automechanika, kterému byste bez obav kdykoliv svěřili své auto? Poradíme vám, kde můžete sehnat nejen kvalitní řemeslníky, ale i další různé služby. Jsou jimi poptávkové weby, které využívají nejen jednotlivci ale také firmy.

Celá aktualita

Jak na rekonstrukci panelového bytu

21.05.2015

Tisíce Čechů bydlí v panelových bytech. Většina “paneláků” byla postavena v 60. letech a později, a již dávno nesplňují standard pěkného bydlení. Proto se stále větší část jejich vlastníků rozhoduje pro rekonstrukci. Panelový dům a byt však má svá specifika, na která si dejte při rekonstrukci pozor.

Celá aktualita

Svépomocí postavený dům ušetří až milion korun

07.03.2015

Mnoho lidí celý život sní o vlastním domě. Koupit si starší dům či postavit nový však stojí opravdu velké peníze a bohužel ne každý na to má dostatek peněz. Stále více Čechů se proto rozhoduje pro stavbu domu svépomocí. Takto postavený dům totiž vyjde až o polovinu levněji než dům na klíč.

Celá aktualita

Chraňte okna před zimou

03.02.2015

Důkladná péče o okna zejména v zimním období prodlouží o jejich životnost až o několik let. Okna by měla být ideálně po celý rok správně seřízená a promazaná. Jejich životnosti a správnému fungování pomůže také zamezení kondenzace vody na sklech a kolem nich.

Celá aktualita

Neopomíjejte výběr schodů

30.01.2015

Často opomíjenou součástí interiérů a exteriérů bývají schody. A to až do doby, dokud není nutné vyrobit a postavit nové. Tehdy zjistíte, že výběr správných schodů není nic jednoduchého. Schody by měly být v každém případě pohodlné, funkční a nikdy by neměly překážet v daném prostoru.

Celá aktualita
Všechny aktuality