Úspory.cz >> Energie >> Ceny energií mírně vzrostou. Konečnou částku však můžete ovlivnit sami
Aktuality

Ceny energií mírně vzrostou. Konečnou částku však můžete ovlivnit sami

03.10.2017 Energie Fakt, že ceny za energie u dominantních dodavatelů mírně porostou, těžko ovlivníte. V roce 2017 se dokonce počítalo s navýšením ceny zemního plynu o 2,67 % než v roce předešlém. Konečnou částku si však můžete snadno ovlivnit sami, a to hlavně změnou dodavatele energií.

Proč hrají velcí dodavatelé prim?

Odpověď je jednoduchá. Dokud se budou spotřebitelé bát udělat krok do neznáma a stále setrvávat u předraženého dodavatele energií, který má nastavené ceny, případně cenou reaguje na to, že lidé v zimě méně topí, budou si velké společnosti diktovat cenu. S menšími, ale stejně spolehlivými dodavateli můžete ušetřit i několik tisíc ročně.

 

Změna je více než jednoduchá

Z průzkumu společnosti PROFI CREDIT vyšlo najevo, že někteří lidé byli nuceni si na splátky energií vzít půjčku. S jejich situací by jim do budoucna mohla pomoct změna dodavatele, který si za elektřinu a plyn neúčtuje tak vysoké částky. Problém ovšem nastává právě u nerozhodných klientů, kterým se nechce jít do nejistoty, nemají dostatečné pozitivní reference či se nechtějí zaobírat složitým papírováním. Nové společnosti se však většinou snaží přizpůsobit potenciálním klientům, přestup jim co nejvíce ulehčit a nabídnout například i řadu výhod a nadstandardních služeb.

 

Když si stále nejste jisti

Pro ty, kteří váhají, jsou na internetu k dispozici online srovnávače cen. Na uspory.cz můžete například porovnat ceny plynu a elektřiny nebo s pomocí jednoduché tabulky, kam vyplníte základní informace o vaší domácnosti, se okamžitě dozvíte, jaký dodavatel má pro vás nejlepší nabídku.  

 

Štítky: ceny energií | energie | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Budou v roce 2021 stoupat ceny energií?

12.01.2021

Pokud vyhlížíte s obavami nové ceníky dodavatelů energií pro rok 2021, můžete si tentokrát nejspíše oddychnout. Alespoň v první půlce roku. Ceny energií by u většiny poskytovatelů stoupat neměly, někteří už dokonce začali zlevňovat. Druhé pololetí roku 2021 ale zůstává s otazníkem.

Celá aktualita

Jak se bude vyvíjet cena plynu v roce 2021?

11.12.2020

Pandemie nového druhu koronaviru, stejně jako mírná zima a rostoucí množství zkapalněného zemního plynu dovezeného do Evropy z USA, s cenami zemního plynu pěkně zamával. Nutno podotknout, že žádaným způsobem, což mělo na svědomí nižší ceny některých větších dodavatelů. Co to ale bude znamenat pro koncového zákazníka a jak se bude vyvíjet cena plynu v roce 2021? Pokusíme se na tuhle otázku odpovědět.

Celá aktualita

Z čeho se skládá cena elektřiny?

12.11.2020

Každý rok najdete ve svém vyúčtování elektřiny podrobný rozpis jednotlivých položek. Víte ale, co vlastně znamenají a z čeho se cena elektřiny skládá? Zjistěte, za co každý měsíc platíte.

Celá aktualita

Jak ušetřit za elektřinu? Není to nic složitého!

08.04.2019

Ceny elektřiny zatěžují naše peněženky stále více. Můžeme za elektřinu platit méně? Pomohou úsporné spotřebiče, šetrné chování nebo změna dodavatele? Jaké máme možnosti a co dělat, abychom začali šetřit ještě dnes?

Celá aktualita

Jak v zimě neprotopit tisíce?

12.01.2019

Nástup zimy je letos kolísavý, zato však s prudkými výkyvy. Ve výhodě budou domácnosti, které se na topnou sezónu připravily. Odkládat na později kontrolu kotlů, komínů a případné opravy radiátorů se rozhodně nevyplatí a nejspíš by už ani nemusel být čas! Díky našim základním tipům lze předejít pohromám, kdy kotel přestane v zimě vytápět, a také optimalizovat účet za vytápění.

Celá aktualita

ERÚ pomáhá: Desatero obrany před šmejdy v energetice

15.12.2018

Energetický regulační úřad bojuje proti neférovým dodavatelům a zprostředkovatelům energií. Za tímto účelem připravil a vydal deset základních rad, jak šmejdům v energetice nenaletět a jak se bránit proti jejich praktikám. Osvěta je důležitá, tvrdí.

Celá aktualita

Jak změnit dodavatele energií snadno a bez pokuty

28.08.2018

Základem bezproblémové změny dodavatele energií je dobrá znalost stávající smlouvy. Například se nevyplácí změnit dodavatele před vypršením smlouvy na dobu určitou. Naopak výpověď může usnadnit sám dodavatel, pokud se rozhodne změnit smluvní podmínky nebo zvýšit cenu. Pojďme se podívat, co vše byste měli ve svém zájmu sledovat.

Celá aktualita

Každá třetí domácnost změnila dodavatele energie

02.04.2018

Rostoucí ceny energií a vidina úspory jsou hlavním důvodem, který Čechy vede ke změně dodavatele energie. Za posledních tři roky tak učinila každá třetí domácnost. Na druhou stranu více než 50 procent domácností zůstává věrná svému původnímu dodavateli a to i déle než 15 let.

Celá aktualita
Všechny aktuality
COVID-19