Úspory.cz >> Energie >> Ceny energií mírně vzrostou. Konečnou částku však můžete ovlivnit sami
Aktuality

Ceny energií mírně vzrostou. Konečnou částku však můžete ovlivnit sami

03.10.2017 Energie Fakt, že ceny za energie u dominantních dodavatelů mírně porostou, těžko ovlivníte. V roce 2017 se dokonce počítalo s navýšením ceny zemního plynu o 2,67 % než v roce předešlém. Konečnou částku si však můžete snadno ovlivnit sami, a to hlavně změnou dodavatele energií.

Proč hrají velcí dodavatelé prim?

Odpověď je jednoduchá. Dokud se budou spotřebitelé bát udělat krok do neznáma a stále setrvávat u předraženého dodavatele energií, který má nastavené ceny, případně cenou reaguje na to, že lidé v zimě méně topí, budou si velké společnosti diktovat cenu. S menšími, ale stejně spolehlivými dodavateli můžete ušetřit i několik tisíc ročně.

 

Změna je více než jednoduchá

Z průzkumu společnosti PROFI CREDIT vyšlo najevo, že někteří lidé byli nuceni si na splátky energií vzít půjčku. S jejich situací by jim do budoucna mohla pomoct změna dodavatele, který si za elektřinu a plyn neúčtuje tak vysoké částky. Problém ovšem nastává právě u nerozhodných klientů, kterým se nechce jít do nejistoty, nemají dostatečné pozitivní reference či se nechtějí zaobírat složitým papírováním. Nové společnosti se však většinou snaží přizpůsobit potenciálním klientům, přestup jim co nejvíce ulehčit a nabídnout například i řadu výhod a nadstandardních služeb.

 

Když si stále nejste jisti

Pro ty, kteří váhají, jsou na internetu k dispozici online srovnávače cen. Na uspory.cz můžete například porovnat ceny plynu a elektřiny nebo s pomocí jednoduché tabulky, kam vyplníte základní informace o vaší domácnosti, se okamžitě dozvíte, jaký dodavatel má pro vás nejlepší nabídku.  

 

Štítky: ceny energií | energie | půjčky |

Hodnocení článku:

Podobné články

Jak ušetřit za elektřinu? Není to nic složitého!

08.04.2019

Ceny elektřiny zatěžují naše peněženky stále více. Můžeme za elektřinu platit méně? Pomohou úsporné spotřebiče, šetrné chování nebo změna dodavatele? Jaké máme možnosti a co dělat, abychom začali šetřit ještě dnes?

Celá aktualita

Jak v zimě neprotopit tisíce?

12.01.2019

Nástup zimy je letos kolísavý, zato však s prudkými výkyvy. Ve výhodě budou domácnosti, které se na topnou sezónu připravily. Odkládat na později kontrolu kotlů, komínů a případné opravy radiátorů se rozhodně nevyplatí a nejspíš by už ani nemusel být čas! Díky našim základním tipům lze předejít pohromám, kdy kotel přestane v zimě vytápět, a také optimalizovat účet za vytápění.

Celá aktualita

ERÚ pomáhá: Desatero obrany před šmejdy v energetice

15.12.2018

Energetický regulační úřad bojuje proti neférovým dodavatelům a zprostředkovatelům energií. Za tímto účelem připravil a vydal deset základních rad, jak šmejdům v energetice nenaletět a jak se bránit proti jejich praktikám. Osvěta je důležitá, tvrdí.

Celá aktualita

Jak změnit dodavatele energií snadno a bez pokuty

28.08.2018

Základem bezproblémové změny dodavatele energií je dobrá znalost stávající smlouvy. Například se nevyplácí změnit dodavatele před vypršením smlouvy na dobu určitou. Naopak výpověď může usnadnit sám dodavatel, pokud se rozhodne změnit smluvní podmínky nebo zvýšit cenu. Pojďme se podívat, co vše byste měli ve svém zájmu sledovat.

Celá aktualita

Každá třetí domácnost změnila dodavatele energie

02.04.2018

Rostoucí ceny energií a vidina úspory jsou hlavním důvodem, který Čechy vede ke změně dodavatele energie. Za posledních tři roky tak učinila každá třetí domácnost. Na druhou stranu více než 50 procent domácností zůstává věrná svému původnímu dodavateli a to i déle než 15 let.

Celá aktualita

Češi šetří energiemi. Spotřeba však stále roste

13.11.2017

Za poslední dva roky spotřeba energií v domácnostech narůstá i přesto, že 20 procent Čechů se snaží energiemi šetřit. Nejčastěji omezují spotřebu teplé vody a využívají úsporná řešení při vytápění. Vyšší spotřebu ovlivňují zejména spotřebiče, kterých se v domácnostech používá stále více.

Celá aktualita

Klimatizace versus ventilátor: Co je lepší?

15.06.2017

Léto je za rohem a denní i noční teploty pomalu a jistě stoupají. Zdaleka ne každý vysoké letní teploty zvládá bez problémů a na přetřes přichází obligátní letní téma - jak se udržet v chladu. Ve firmách a veřejných místech se obvykle instalují klimatizace starající se o příjemné teploty. Pro domácí použití je však klimatizace nákladné řešení. Vyplatí si tato investice nebo postačí levnější ventilátor?

Celá aktualita

Kotlíkové dotace: Znáte podmínky pro rok 2017?

10.04.2017

Ministerstvo životního prostředí spustilo druhou vlnu kotlíkových dotací. Primárně jsou určené pro výměnu starých a neekologických kotlů. O podporu přišly uhelné kotle a největší podporu získaly čisté zdroje OZE. Jaké podmínky musí žadatelé splnit, aby dotací získali?

Celá aktualita
Všechny aktuality
COVID-19