Úspory.cz >> Hypotéky >> Hypotéka jako investice: získejte příjem z investiční nemovitosti
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Hypotéka jako investice: získejte příjem z investiční nemovitosti

27.04.2021 Hypotéky Hypotéka nemusí být pouze cestou, jak financovat vlastní bydlení. Uvažovali jste někdy nad pořízením tzv. investiční nemovitosti? Může pro vás být zajímavou příležitostí, jak investovat s dobrým zhodnocením a k tomu si zajistit dlouhodobý příjem z pronájmu, který může být i vyšší než splátka hypotéky.

Investiční nemovitost je oblíbenou variantou pro konzervativní investory. Na rozdíl od investic do akcií či podílových fondů, kde hrozí riziko velkých poklesů, vykazují ceny nemovitostí setrvalý růst, který zaručuje dobré dlouhodobé zhodnocení. Vzhledem ke stoupajícímu zájmu o nájemní bydlení může navíc nemovitost přinášet stabilní příjem z pronájmu, který pokryje splátku hypotéky.

V případě investičních nemovitostí banky nabízejí hypotéku v maximální výši 80 % hodnoty zástavy. Při posuzování bonity však banka může přihlédnout k tomu, že budete mít příjmy z pronájmu, které zahrne do vašich pravidelných příjmů (a to zejména tehdy, pokud se můžete prokázat nájemní smlouvou).  Máte tak vyšší šance na získání hypotéky.

Je pronájem riziko? Najměte si správcovskou společnost

Pronájem nemovitosti s sebou však nese i některá rizika: největším z nich je neplatící nájemník nebo zničení bytu. Komplikací jsou také povinnosti spojené se správou nemovitosti. Jedná se nejen o pravidelnou údržbu, ale i o různé havarijní opravy, pravidelná vyúčtování, komunikaci s nájemníkem a mnoho dalších drobných povinností, které jsou časově náročné.

Mnoho majitelů proto využívá služeb profesionálních společností, tzv. správcovských společností.  Ty nabízejí širokou škálu služeb, od výběru spolehlivého nájemníka a zajištění veškeré administrativy, přes pravidelnou údržbu, až po pojištění nemovitosti. Pomohou s výběrem investiční nemovitosti a nabízejí poradenství se zajištěním potřebného kapitálu. Tyto služby, včetně 100% garance nájemného, nabízí například společnost Tvůj Správce.

Hodnocení investičních nemovitostí z pohledu odborníka

Výhody investování do nemovitosti potvrzuje i odborník na investiční nemovitosti Ing. Michal Rambousek, CEO Tvůj Správce: “Investici do nemovitostí můžeme dlouhodobě označovat za jistou a stabilní. Dnes se hodnota peněz rychle ztrácí a je dobré je mít zhodnocené právě v nemovitosti. Investiční nemovitost nemusí být jen otázkou vyvolených, protože v dnešní době máme možnost využít služeb správcovských firem, které nabízejí dokonce 100% garanci nájemného a Vám tím jistý příjem nejen na splátky hypotéky, ale i do rezervy.”
 

Na jakém principu funguje správcovská společnost Tvůj Správce? Nabízí nejen správu pronajímané nemovitosti, ale sama se stane vaším nájemníkem. Ke klientům přistupuje individuálně a umí řešit i nestandardní požadavky. O tom svědčí i snaha o neustálé zdokonalení nabízených služeb, například zavedením nové zákaznické linky pro majitele bytů i jejich podnájemníky, která funguje i o víkendu. Pronajatá nemovitost tak je v naprostém bezpečí.

Službu "Garance nájmu" poskytuje společnost Tvůj Správce již od roku 2015. Majitelům nemovitostí k dlouhodobému pronájmu tak nabízí jistý a stabilní příjem z jejich nemovitosti. Zároveň se komplexně postará o byt a jeho podnájemníky. Vám tak zajistí skutečně pronájem bez starostí.

Hodnocení článku:

Podobné články

S refinancováním půjčky začněte co nejdříve

12.12.2023

Refinancování představuje způsob, jak stávající půjčku nahradit novým úvěrem s lepšími podmínkami. Nejčastěji se refinancují hypotéky, u nichž zvýšená měsíční splátka v důsledku změny úroků může negativně ovlivnit rodinný rozpočet ze dne na den. Díky refinancování lze ušetřit tisíce korun ročně. Začít je však nutné včas.

Celá aktualita

Hypotéky v roce 2023: Jen mírný pokles úroků a zrušení DSTI

17.10.2023

Hypoteční trh se v porovnání s předešlými lety nese v útlumu. Mohou za to rostoucí ceny nemovitostí a vyšší úrokové sazby hypoték. Rozjezdu mělo pomoci zrušení ukazatele DSTI a předpovědi slibující pokles cen i úroků. Bohužel se zároveň s tím chystá změna, která potencionální kupce nepotěší.

Celá aktualita

Zájem o hypotéky klesá. Banky se snaží klientům vycházet vstříc

04.04.2019

Na trhu s hypotékami se začalo projevovat zpřísnění podmínek a růst cen nemovitostí. Znatelně ubylo lidí splňující podmínky a zájem o hypotéky klesá. Podle bank ale není nereálné hypotéku získat i přes ztížené okolnosti. Zájemcům se snaží vycházet maximálně vstříc, aby úvěr získali.

Celá aktualita

Nová pravidla komplikují refinancování hypoték

08.12.2018

Česká národní banka pokračuje ve zpřísňování pravidel pro poskytování hypoték. Od října není pro banky stěžejní maximální výše hypotéky a příjmy, ale také poměr mezi příjmy, výší splátek a celkovým zadlužením. Nová pravidla mohou mít negativní vliv zejména na refinancování 100% hypoték.

Celá aktualita

Stát nabídl mladým půjčku na bydlení, dosud o ní požádalo 386 Čechů

11.09.2018

Program, jehož hlavním cílem je podpora snazšího získání vlastního bydlení pro mladé, vláda spustila 15. srpna. Během prvních čtrnáct dní nabídku na výhodnou půjčku na koupi, stavbu či rekonstrukci využilo 386 mladých Čechů převážně z venkova a menších měst.

Celá aktualita

Zavede ČNB příjmové stropy na hypotéky? Pokud ano, mladí lidé výjimku nedostanou

18.07.2018

Zásahy ČNB do pravidel poskytování hypoték zasáhla několikrát. Naposledy se zasloužila o zrušení hypoték nad 90 % LTV. Tentokrát je jejím cílem zavedení striktních příjmových stropů pro všechny zájemce o hypotéku. To, zda je zavede či nikoliv, se dozvíme 12. června.

Celá aktualita

Žádáte o hypotéku? Banky si vás důkladně proklepnou

08.06.2018

Česká národní banka tlačí na banky, aby se ještě více zaměřily na bonitu žadatelů o hypotéku. To znamená, že získání hypotéky komplikuje nejen maximální výše hypoték, ale také schopnost splácet. Důslednou kontrolou bankovních úředníků prochází úplně vše od příjmů až po výdaje domácnosti.

Celá aktualita

Zájem o hypotéky klesá. Důvodem je zdražování

05.03.2018

Posledních pár let měli poskytovatelé hypoték doslova žně. Nízké úrokové sazby hypoték nalákali spousty zájemců investovat do vlastního bydlení. Od loňského roku však hypotéky začaly pomalu a jistě zdražovat. Není divu, že ve spojení s rostoucími cenami nemovitostí klesá zájem o hypotéky.

Celá aktualita
Všechny aktuality