Úspory.cz >> Mobilní tarify >> Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23.10.2017 Mobilní tarify Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Následující informace potěší především ty, kteří mobilní telefony používají především k surfování na internetu. Čeští mobilní operátoři konečně vyslyšeli své zákazníky a nabídli jim neomezené datové balíčky. Respektive tak zatím učinil jen Vodafone, který v prvním říjnovém představil balíčky nabízející neomezená data. T-mobile a O2 však nelenili, a také přišli se zajímavými nabídkami.

Vodafone nabízí neomezená data

Od 5. října mají zákazníci Vodafone na výběr dva nové balíčky nabízející neomezená data. Jeden balíček vychází na 99 korun a zákazník může ve vybraných aplikacích využívat tolik dat, kolik bude chtít. Takto vyčerpaná data nebudou započítána do jeho běžného tarifu. Tato novinka a unikátní služba získala název Vodafone PASS

"Dnešek považujeme za významný milník na českém trhu a zásadní den pro naše zákazníky. Spouštíme pro ně unikátní službu Vodafone PASS, která přináší datování bez počítání spotřeby. Nyní mají zákazníci naprostou volnost ve využívání dat na nejoblíbenější aplikace, jako jsou sociální sítě, chaty, video a hudba," představil novinku Jiří Báča, generální ředitel Vodafonu.

Vodafone PASS bude obsahovat celkem 4 balíčky, které lze kombinovat s aktuálně nabízenými tarify. První dva balíčky Chat Pass a Social Pass jsou k dispozici již od 5. října. Chat Pass zahrnuje aplikace WhatsApp, Viber, Messenger, Telegram a Vodafone Message+. Při využívání aplikace nejsou počítána data využitá na posílání zpráv, obrázky, fotografií, videí, dokumentů, souborů a podobně. Druhý balíček obsahuje aplikace Facebook, Instagram, Pinterest a Twitter.

Od 15. listopadu přibudou další dva balíčky - Music Pass a Video Pass. První balíček je určený pro hudební fanoušky, kteří chtějí mít oblíbenou muziku neustále při sobě. S druhým balíčkem si rovnou pořídíte malé kino do mobilu.

T-Mobile nabídne neomezené streamování, O2 zrychlil pevný internet

Na novinku od Vodafone okamžitě reagoval další z mobilních operátorů T-Mobile zveřejněním informace o spuštění neomezeného streamování v polovině listopadu. Nová služba se bude nazývat StreamOn a nabídnou ji vybraní evropští operátoři patřící do skupiny Deutsche Telekom. Německý operátor již představil nové tarify na audio a video. Český T-Mobile nové balíčky blíže nepředstavil. Známé zatím nejsou ani ceny.

Asi nejméně potěšil své zákazníky operátor O2, který pouze zvýšil rychlost na pevném internetu a to pouze pro tarif Premium plus HD z 80 Mbit/s na 100Mbit/s. Díky zvýšené rychlosti budou moci zákazníci sledovat online televizi v HD rozlišení a pohodlněji stahovat HD filmy, fotky, hudbu a podobně. Cena za tarif zůstává stejná.

 

Štítky: mobilní tarify | neomezené tarify |

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoční nabídka mobilních operátorů - slevy na mobily a datové balíčky zdarma

21.12.2018

Zatímco O2 a T-Mobile láká nové zákazníky na slevy, Vodafone si připravil speciální jednodenní datové balíčky. Zákazníci Vodafone budou moci po celý příští rok sledovat videa, poslouchat hudbu nebo chatovat zdarma 7 dní každý měsíc.

Celá aktualita

Praktický návod, jak vybrat první telefon pro dítě

09.11.2018

Dnes se už neptáme, zda začínající školák vůbec potřebuje mobilní telefon. Dnes si pokládáme otázku, v kolika letech mu pořídíme první mobil, a jaký typ telefonu je pro malého caparta nejvhodnější. Každému rozumně smýšlejícímu rodiči je jasné, že top model opravdu není nutný.

Celá aktualita

Nepleťte si roaming s odchozím voláním z ČR do zahraničí

05.07.2018

Zrušení drahého roamingu v rámci zemí Evropské unie bylo vskutku potěšující zprávou. V členských zemích od loňského léta můžeme využívat data a volat za ceny jako v České republice. Pozor si však dejte na odchozí hovory z ČR na zahraniční čísla, která evropské regulaci nepodléhají.

Celá aktualita

Mobilní služby v ČR patří k nejdražším. Plánují operátoři změny?

25.05.2018

Evropská komise porovnala ceny mobilních a datových služeb napříč členskými státy EU. Česká republika v něm bohužel příliš nezazářila. Ceny mobilních služeb u nás stále patří k nejdražším a zatím se nezdá, že by čeští operátoři plánovali výrazné zlevnění. Ty celý průzkum hodnotí jako výkřik do tmy.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

06.04.2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15.02.2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16.12.2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27.10.2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita
Všechny aktuality