Úspory.cz >> Mobilní tarify >> Praktický návod, jak vybrat první telefon pro dítě
ve spolupraci s

Otevíráme pro vás Srovnejto.cz za 5

Na zabezpečené stránce vám srovnáme nabídky hypoték.

Přejít hned
Aktuality

Praktický návod, jak vybrat první telefon pro dítě

09.11.2018 Mobilní tarify Dnes se už neptáme, zda začínající školák vůbec potřebuje mobilní telefon. Dnes si pokládáme otázku, v kolika letech mu pořídíme první mobil, a jaký typ telefonu je pro malého caparta nejvhodnější. Každému rozumně smýšlejícímu rodiči je jasné, že top model opravdu není nutný.

Nemá smysl vzpomínat na časy, kdy neexistovaly žádné mobilní telefony, a přesto se děti dožily dospělého věku bez závažné újmy na zdraví. Časy se prostě mění a dnes je mobilní telefon běžnou součástí moderního způsobu života. Mění se také způsob výchovy a péče o děti. Rodiče se o své děti bojí a mobilní telefon jim umožňuje být s nimi neustále v kontaktu a mít je pod kontrolou. Tato potřeba přichází s nástupem dítěte do první třídy. Právě tehdy rodiče svým dětem nejčastěji pořizují první mobil.

První rok ve škole - mobil ano či ne?

V první třídě se malý školák teprve začíná učit číst a psát. Je tedy mobilní telefon nutný, když jej školák ještě pořádně nevyužije? Vhodnější je věk mezi 8 a 9 rokem, kdy už dítě plynule čte a píše. Dnes už má mobilní telefon 90 % školáků ve věku 12 let. Pro mladší děti jsou vhodnější chytré hodinky s GPS, které umožňují starostlivým rodičům kontrolovat jejich pohyb, aniž by jej rozptylovala hračka v podobě nového mobilu.

Neplaťte za telefon víc než je třeba. Porovnejte ceníky mobilních operátorů online s naší službou Tariformat.

Více informací

Pořízení opravdového mobilního telefonu je vhodnější ve druhé, spíše třetí třídě. Otázka, zda dítěti pořídit smartphone nebo starší tlačítkový telefon, je zbytečná. Žádné dítě už dnes nechce zastaralý tlačítkový telefon. Naštěstí je nabídka smart telefonů velmi bohatá a slušný telefon pro dítě lze sehnat už od cca 2 000 korun.

Parametry mobilního telefonu pro dítě

Samozřejmě vám nikdo nebrání zeptat se své ratolesti, jaký telefon by si přálo. Věřte, že dnešní i hodně malé děti mají v této oblasti často větší přehled než dospělí. Výsledný výběr by měl záviset nejen na finančních možnostech domácnosti, ale i na reálných dětských potřebách. Na které parametry brát ohled?

 
  • Cena - dítě mobil potřebuje, nesnažte se však přepálit rodinný rozpočet. Dítě by mělo vždy vědět, jak na tom jste. Čím bude starší, tím budou jeho požadavky narůstat. Čím dříve jej seznámíte s rodinnými financemi, tím lépe uděláte. Použitelný smartphone lze sehnat již od 2 000 do 8 000 korun.

  • Velikost - děti mají malé ruce, nepořizujte jim “pádlo”, které se jim bude špatně ovládat. Nemluvě o tom, že s velikostí telefonů narůstá riziko pádu. Vhodnější je menší telefon s úhlopříčkou do 5,5 palců, který dítě zvládne ovládat jednou rukou.

  • Výkon - zde hodně závisí na finančních možnostech. Čím větší výkon, tím spíše zvládne přehrávat hry či videa. Použitelný telefon by měl mít alespoň 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměť.

  • Baterie - telefon by měl mít výkonnou baterku. Počítejte s tím, že si s telefonem bude často hrát. Vy ale potřebujete, aby dítě bylp celý den na příjmu nebo online.

  • Pouzdro - rozbít mobilní telefon je snadné, chybět by proto nemělo kvalitní pouzdro. Ideální je, pokud chrání i displej telefonu, který je k poškození nejnáchylnější.

  • Vzhled - design je důležitý nejen pro dospělé, ale i pro děti. Možná dokonce důležitější. Pokud nechcete vybírat speciální drahý designový telefon, vyberte dítěti barevné pouzdro dle jeho přání.

  • Mobilní data - samozřejmostí je, že dítě může volat a psát sms. Otázkou pro rodiče je, zda připlatit data či nikoliv.

Štítky: mobilní tarify | mobilní telefon |

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoční nabídka mobilních operátorů - slevy na mobily a datové balíčky zdarma

21.12.2018

Zatímco O2 a T-Mobile láká nové zákazníky na slevy, Vodafone si připravil speciální jednodenní datové balíčky. Zákazníci Vodafone budou moci po celý příští rok sledovat videa, poslouchat hudbu nebo chatovat zdarma 7 dní každý měsíc.

Celá aktualita

Nepleťte si roaming s odchozím voláním z ČR do zahraničí

05.07.2018

Zrušení drahého roamingu v rámci zemí Evropské unie bylo vskutku potěšující zprávou. V členských zemích od loňského léta můžeme využívat data a volat za ceny jako v České republice. Pozor si však dejte na odchozí hovory z ČR na zahraniční čísla, která evropské regulaci nepodléhají.

Celá aktualita

Mobilní služby v ČR patří k nejdražším. Plánují operátoři změny?

25.05.2018

Evropská komise porovnala ceny mobilních a datových služeb napříč členskými státy EU. Česká republika v něm bohužel příliš nezazářila. Ceny mobilních služeb u nás stále patří k nejdražším a zatím se nezdá, že by čeští operátoři plánovali výrazné zlevnění. Ty celý průzkum hodnotí jako výkřik do tmy.

Celá aktualita

Boj o zákazníky začal: Jako první neomezená data nabídl Vodafone

23.10.2017

Mobilní operátoři zahájili novou konkurenční bitvu, tentokrát na poli mobilních dat. Jako první se předvedl Vodafone. Ten nabídl hned několik variant nových datových balíčků, na což T-Mobile reagoval informací o brzkém spuštění neomezeného streamování a O2 zrychlil internet.

Celá aktualita

Čeští operátoři zlevní volání ze zahraničí

06.04.2016

Čeští mobilní operátoři tak nečiní dobrovolně, ale na základě nařízení Evropské komise. 30. dubna představí O2, T-mobile a Vodafone nové roamingové tarify, které slibují levnější mobilní a datové služby. Ostatní služby však stále vychází dráže než v ostatních zemích EU.

Celá aktualita

Senát plánuje vrátit práva zákazníkům

15.02.2016

Telekomunikační zákon projde dalšími úpravami. Senátu se nelíbí, že operátoři mění zákaznické smlouvy dle vlastního uvážení. Nová podoba zákona by měla navrátit práva opět zákazníkům. S plánovanými změnami souhlasí i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Celá aktualita

Mobilní operátoři nadělují dárky

16.12.2015

Vánočního “klidu a míru” využívají obchodníci k nadělování dárků věrným i novým klientům. Někteří chtějí svým klientům vyjádřit své díky, jiní chtějí utržit ještě nějaké ty korunky navíc. Vánočně naladěné klienty lákají na zajímavé akce, slevy a dokonce i kapra také největší čeští mobilní operátoři.

Celá aktualita

Neomezené tarify využije pouze 18 procent zákazníků

27.10.2015

Před pár lety mobilní operátoři nabídli svým zákazníkům neomezené tarify, které tou dobou v zahraničí patřili již ke standardním tarifům. Mnozí Češi tuto novinku uvítali s nadšením a houfně měnili stávající tarify. Ve skutečnosti se však podobné tarify vyplatí pouze malému okruhu zákazníků.

Celá aktualita
Všechny aktuality